Erdemli Belediyesi Sanata Ve Sanatçıya Destek Omayı Sürdürüyor - Son Dakika
Güncel

Erdemli Belediyesi Sanata Ve Sanatçıya Destek Omayı Sürdürüyor

Erdemli Belediyesi Sanata Ve Sanatçıya Destek Omayı Sürdürüyor

Erdemli Belediyesi, Mersin Sinema Derneği ve Mersin Tiyatrolar Derneğinin ortaklaşa düzenlediği "Umudumuz Çocuklar" isimli etkinlik Erdemli'nin Üzümlü mahallesinde bir gösteri sundu.

08.12.2015 15:50  Güncelleme: 15:51
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Çocukları sanatla tanıştırmayı ve sanata ısındırmayı amaçladıklarını belirten Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, kendilerini yönlendirdiği ve bu etkinliği düzenledikleri için Sinema ve Tiyatro derneklerine teşekkür etti. Başkan Tollu, etkinliklerin devam edeceği bildirdi

Daha önce köy statüsünde bulunan ve şu an Erdemli Belediyesine bağlanan Üzümlü Mahallesi sakinleri sanatla buluştu. Erdemli Belediyesi, Mersin Sinema Derneği ve Mersin Tiyatrolar Derneği Üzümlü mahallesinde ortaklaşa bir etkinlik düzenledi. Etkinlikte mahallede yaşayan çocuklara yönelik sanatsal faaliyetlerde bulunuldu.

Erdemli Belediyesinin destekleriyle tiyatro ve sanatla tanışmamış çocuklara sanatı ve tiyatroyu sevdirmeyi amaçladıklarını söyleyen Mersin Sinema Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Gürhan Ötün, "çok faydalı bir etkinlik oldu, çocuklarda keyifli anlar yaşadılar" dedi. Sanata ve sanatçıya her türlü desteği veren Başkan Tollu'ya teşekkür eden Mersin Tiyatrolar Derneği Başkanı ve Erdemli Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Deniz Sandalcı, "burada olmaktan çok mutluyuz. Çocuklarımızı ilk defa sanatla buluşturduk, değişik atölyeler düzenledik. Onların hayatında ufacıkta olsa sanata dair bir iz bırakabildiysek ne mutlu bize" dedi. Konuyla ilgili konuşan Üzümlü Mahalle Muhtarı Mustafa Başbilen şunları söyledi: "Böyle bir projeye destek vererek, ilk olarak Üzümlü mahallesinde yapılmasını sağlayan Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz.Başkanımızın mahallemize yaptığı hizmetleri saymakla bitmez. Bu yeni etkinlikle de çocuklarımız ilk kez sanatla buluştu. Emeği geçen diğer arkadaşlara da teşekkürlerimi sunuyorum."

Erdemli'ye ilkleri yaşatmaya devam ettiklerini kaydeden Başkan Tollu, sanatsal ve kültürel etkinliklere her zaman destek verdiklerini söyledi. Bu kapsamda"Umudumuz Çocuklar" projesine dedestek olmaktan kaçınmadıklarını belirten Tollu, "Bize düşen görev neyse yerine getirmeye hazırız. İlk kez Erdemli'nin mahallelerinde çocuklar sanatla buluşuyor. Üzümlü mahallesiyle başlayan bu proje diğer mahallelerde de yapılacak" dedi.

"Umudumuz Çocuklar" projesinin Erdemli'nin tüm mahallerini kapsayacak şekilde ilerleyen günlerde süreceği bildirildi. Proje kapsamında çocuklar için tiyatro, resim, kukla, sinema, müzik ve halkoyunları gibi sanatsal etkinlikler öğretildi.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Erdemli Belediyesi Sanata Ve Sanatçıya Destek Omayı Sürdürüyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement