Eski bakan Mehmet Ali Yılmaz evinde ölü bulundu - Son Dakika
Güncel

Eski bakan Mehmet Ali Yılmaz evinde ölü bulundu

Eski Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Ali Yılmaz, İstanbul Beşiktaş'taki evinde ölü bulundu. İlk incelemede, Yılmaz'ın ölümünde şüpheli bir durum tespit edilemediği öğrenildi.

24.04.2024 14:56  Güncelleme: 15:29

Mehmet Ali Yılmaz, Beşiktaş'taki evinde kızı tarafından ölü bulundu. Haberi alan yakınları ve tanıdıkları Yılmaz'ın evine koştu.

Eski spordan sorumlu Devlet Bakanı ve Trabzonspor'un eski başkanlarından Mehmet Ali Yılmaz evinde kızı tarafından hareketsiz halde bulundu. Haber verilmesi üzerine olay yerine polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Sağlık ekibi Yılmaz'ın hayatını kaybettiğini belirledi. Olay yeri inceleme ekiplerinin çalışmasının ardından cenaze, kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

"BABAMIZI KAYBETTİK"

Mehmet Ali Yılmaz'ı 30 yıldır tanıdığını söyleyen Mehmet Zekayi Alatlı, "Akşam yatıyor. Sabah ölüsünü kızı Fatma buluyor. Devamlı buraya geliyordu, görüyorduk. Dün de selam gönderdim aldı selamı. Bugün de böyle oldu. 30 yıldır tanıyorduk. Ama hakikatten babamızı kaybettik" dedi.

Eski bakan Mehmet Ali Yılmaz evinde ölü bulundu

"GENEL DURUMU GAYET YERİNDEYDİ"

Mehmet Ali Yılmaz'ın evine gelen Erol Köse, "Son güne kadar yanındaydık. Gayet iyiydi. Bel sorunu vardı. Fıtık tedavisi teşhisi için 2.5 gün hastanede kalmıştı. Ama genel durumu gayet yerindeydi. Ben de şokun içindeyim. Fıtık ve ağrı için hastaneye gitmişti. Başka bir problemi yoktu. Başımız sağ olsun. Adam gibi adamdı" diye konuştu.

Eski bakan Mehmet Ali Yılmaz evinde ölü bulundu

MEHMET ALİ YILMAZ KİMDİR?

Mehmet Ali Yılmaz, 21 Ekim 1948 günü Trabzon'da doğdu. İstanbul Mühendislik ve Mimarlık Akademisi İnşaat Fakültesini bitirdi. Bankacılık, Basın alanlarıyla ilgilendi. Tek-Art Holding ve Yılmaz Yayınları AŞ Yönetim Kurulu Başkanı, Güneş Gazetesi sahibi, Titibank Yönetim Kurulu Başkanı, Trabzonspor Kulübü Başkanı, Mühendisler Odası, Müteahhitler Sendikası, İstanbul gazeteciler Cemiyeti, Gazete sahipleri Sendikası ve Türkiye Spor Yazarları Derneği Üyesi olarak görev yaptı.

Yılmaz, 1991 genel seçimlerinde DYP'den Trabzon Milletvekili seçilerek, 20.10.1991-24.12.1995 arası TBMM'de yasama çalışmalarına katıldı. 49. ve 50. Hükümette Spordan Sorumlu Devlet Bakanı olarak yer aldı. Evli, 5 çocuk babasıdır.

Eski bakan Mehmet Ali Yılmaz evinde ölü bulundu
Eski bakan Mehmet Ali Yılmaz evinde ölü bulundu
Eski bakan Mehmet Ali Yılmaz evinde ölü bulundu

Son Dakika Güncel Eski bakan Mehmet Ali Yılmaz evinde ölü bulundu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (22)

 • MUSTAFA AKTAŞ: Malum tayfadan bir kişi eksilmiş darısı diğerlerinin başına 59 323 Yanıtla
  fatih aydın: olsun be dostum darısı başına insallah merhuma ALLAH C.C rahmet diliyoruz varsa gunahi ALLAH C.C affetsin inşallah senide affeder mustafa bey 104 14 Can Vatan: ALLAH Rahmet Eylesin Mekanı Cennet Olsun 22 6 ÜNAL YİĞİT: darısı senin başına kardeş 18 6
 • İshak Klein: Allah rahmet eğlesin!.. Mekanı cennet olsun inşallah!.. 151 29 Yanıtla
 • Ersin Yilmaz: Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun 117 24 Yanıtla
 • MAHMUT BAŞAK: AMELİYLE MAMELE BULSUN 90 4 Yanıtla
 • ercan aksu: Alkole vücut dayanamamistir 20 66 Yanıtla
 • İskender koknaroglu: Allah rahmet eylesin.Gunagiyla sevabıyla oda yerini doldurdu 68 8 Yanıtla
 • Sinan Altintas: ACABA.NEDEN. 20 50 Yanıtla
 • Tüm yorumlar için tıklayınız

Advertisement