Foça Tomris İncer, Çok Sevdiği Foça'da Son Yolculuğuna Uğurlandı - Son Dakika
Güncel

Foça Tomris İncer, Çok Sevdiği Foça'da Son Yolculuğuna Uğurlandı

Foça Tomris İncer, Çok Sevdiği Foça\'da Son Yolculuğuna Uğurlandı

İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede 67 yaşında yaşamını yitiren usta tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Tomris İncer, çok sevdiği İzmir'in Foça ilçesinde, yakınları ve sanatçı dostlarının katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı.

06.10.2015 16:47

İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede 67 yaşında yaşamını yitiren usta tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Tomris İncer, çok sevdiği İzmir'in Foça ilçesinde, yakınları ve sanatçı dostlarının katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Bulgaristan'da dünyaya gelen Tomris İncer, 1974 yılında İstanbul Şehir Tiyatroları'nda başladığı sanat hayatına çok sayıda tiyatro oyunu ve sinema filmi sığdırdı. Son dönemde rol aldığı televizyon dizileri ile sevilen ve tanınan oyuncular arasına adını yazdırdı. İncer, bir süre önce yakalandığı akciğer kanseri ve beyin tümörü nedeniyle tedavi gördüğü İzmir'deki Medical Park Hastanesi'nde dün (pazartesi) yaşamını yitirdi.

İncer'in hastane morgundan alınan cenazesi, yaz tatillerini ve iş dışındaki neredeyse tüm zamanını geçirdiği Foça'ya getirildi. Usta oyuncu için bugün öğlende, Eski Foça'daki Fatih Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi. Törene, Foça Kaymakamı Niyaz Ulugölge, CHP'li Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, İstanbul Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Erhan Yazıcıoğlu, tiyatro oyuncusu Ulvi Alacakaptan, dizi, sinema ve tiyatro oyuncuları Demet Evgar, Okan Yalabık, tiyatro ve dizi oyucusu Ayşenil Şamlıoğlu, çok sayıda genç tiyatrocu, yakınları ve Foçalılar katıldı. Cenazeye CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'li Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, İstanbul Şehir Tiyatroları Müdürü Salih Epiloğlu, Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Necat Birecik, oyuncu Müjdat Gezen'in de aralarında bulunduğu çok sayıda kişi çelenk gönderdi.

Kılınan namazın ardından İncer'in bir süre omuzlarda taşınan cenazesi, alkışlar eşliğinde cenaze aracına konuldu. Ardından İncer'in cenazesi son kez Atatürk Mahallesi, Büyük Deniz Sahili'ndeki evinin önünden geçirilip, helallik alındıktan sonra uzun bir araç konvoyu eşliğinde Eski Foça Yeni Mezarığı'na götürülüp, gözyaşları ve dualarla toprağa verildi. İncer'in mezarına çiçekler bırakıldı.

"OYUNCULUK İÇİN DOĞMUŞ BİR KADINDI"

"O insan gibi bir insandı. İnsanın bütün iyi öğelerini üzerinde taşıyan bir insandı" diyen Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Erhan Yazıcıoğlu, İncer'in vefatı nediyle çok üzgün olduğunu söyledi. Yazıcıoğlu, "Yardımseverdi, cömertti, iyi elektrik taşıyordu. Gençleri kollardı. Sevgi verirdi. Hiç kimsenin onun aleyhinde konuşabileceğini sanmıyorum. Kimseyle didiştiğini görmedim. Sadece tiyatro için doğmuş, oyunculuk için doğmuş bir kadındı. Keşke biraz daha mücadele gücü olsaydı. Ama çekmeden gitti. Bu bizim için bir teselli. Allah rahmet eylesin" dedi.

--- KUTU ---

16 Mart 1948 Bulgaristan doğumlu olan Tomris İncer çeşitli tiyatro, dizi ve sinemalarda rol aldı. 1974 yılında İstanbul Şehir Tiyatroları kadrosuna giren sanatçı birçok farklı proje ile izleyici karşısına çıktı. Tomris İncer 2006 yılında Binbir Gece dizisiyle ekrana gelmiş ve Nadide Evliyaoğlu karakterine hayat vermişti. Filmografisi şöyle: "Racon - 2015, Böyle Bitmesin - 2012, Aşk ve Ceza - 2010, Tramvay (film)- 2006, Binbir Gece - 2006, Yedi Günah, Yedi Tepe, Bir Metropol - 2005, Bir İstanbul Masalı - 2003, Aşk ve Gurur - 2002, Gönlümdeki Köşk Olmasa - 2002, Karşılaşma - 2002, Çamur - 2002, O da Beni Seviyor - 2001, Bana Old and Wise'ı Çal - 1998, Kuşatma Altında aşk - 1997, Aylaklar - 1994, Tersine Dünya - 1993, Gizli Yüz - 1990, At Gözlüğü - 1978, Azap - 1973"

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Foça Tomris İncer, Çok Sevdiği Foça'da Son Yolculuğuna Uğurlandı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement