Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Gülizar Biçer Karaca: "Depremin 54'üncü Günü Bütün Yetkililere Başvurulmuş Olmasına Rağmen Traktörler Hala Enkaz Altında Kurtarılmayı Bekliyor" - Son Dakika

Gülizar Biçer Karaca: "Depremin 54'üncü Günü Bütün Yetkililere Başvurulmuş Olmasına Rağmen Traktörler Hala Enkaz Altında Kurtarılmayı Bekliyor"

Depremden etkilenen Malatya’nın Darende ilçesi Ağılbaşı köyünde traktörleri ve kayısıları enkaz altında kalan çiftçiler, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca’ya dert yandı. İktidarın Malatya’yı unuttuğunu söyleyen Biçer Karaca, “Traktörler, bugün depremin 54’üncü günü bütün yetkililere başvurulmuş olmasına rağmen hala enkaz altında kurtarılmayı, çıkarılmayı bekliyor. Ağılbaşı’ndaki vatandaşlarımız traktörlerini çıkartıp kullanmak ve ürünleri ekmek, yetiştirmek, işlemek istiyor ama onların elinden tutan bir tek yetkili yok” dedi.

31.03.2023 - 13:03,  Güncelleme: 13:17

Depremden etkilenen Malatya'nın Darende ilçesi Ağılbaşı köyünde traktörleri ve kayısıları enkaz altında kalan çiftçiler, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca'ya dert yandı. İktidarın Malatya'yı unuttuğunu söyleyen Biçer Karaca, "Traktörler, bugün depremin 54'üncü günü bütün yetkililere başvurulmuş olmasına rağmen hala enkaz altında kurtarılmayı bekliyor. Ağılbaşı'ndaki vatandaşlarımız traktörlerini çıkartıp kullanmak ve ürünleri ekmek, yetiştirmek, işlemek istiyor ama onların elinden tutan bir tek yetkili yok" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta meydana gelen iki büyük depremin ardından büyük yıkıma uğrayan illerden Malatya'nın Darende ilçesi Ağılbaşı köyünü ziyaret etti. Bölgedeki depremzedeler Biçer Karaca'ya depremin üzerinden 54 gün geçmesine rağmen enkaz altında kalan traktörlerini ve kayısılarını kurtarmak için tüm başvurularına rağmen hiçbir devlet yetkilisinin gelmediğini söyledi. Bölgeyi ziyaret ettikten sonra açıklama yapan Biçer Karaca, şunları söyledi:

"TRAKTÖRLER, BUGÜN DEPREMİN 54'ÜNCÜ GÜNÜ BÜTÜN YETKİLİLERE BAŞVURULMUŞ OLMASINA RAĞMEN HALA ENKAZ ALTINDA"

"Malatya depremde neredeyse hiç görülmedi. Sanki Malatya'da deprem felaketi yaşanmamış gibi bir durum mevcut. Ancak geldiğimizde burada 5 bin nüfusa sahip döneminde belediye başkanlığı olan, belde olan Ağılbaşı Mahallesi köyünde neredeyse ayakta bir tek ev dahi kalmamış. Traktörler, bugün depremin 54'üncü günü bütün yetkililere başvurulmuş olmasına rağmen hala enkaz altında kurtarılmayı, çıkarılmayı bekliyor.

"İKTİDARIN, SARAYIN GÖZÜNDE MALATYA HİÇ GÖRÜNÜR DEĞİL"

Ağılbaşı'ndaki vatandaşlarımız traktörlerini çıkartıp kullanmak ve ürünleri ekmek, yetiştirmek, işlemek istiyor ama onların elinden tutan bir tek yetkili yok. Malatya, depremde en ağır maalesef enkazı yaşayan illerimizden bir tanesi ama iktidarın, sarayın gözünde Malatya hiç görünür değil. Biz de buradan yetkililere, saraya ve duymayanlara sesleniyoruz. Bugün Ağılbaşı köyünde kurtarılmayı bekleyen traktörler var. 5 bin kişinin zamanında yaşadığı bu köyde bir tek dikili taş kalmamış durumda. Enkaz yığını ama gelen var mı, hiç kimse yok."

Gülizar Biçer Karaca: "Depremin 54\'üncü Günü Bütün Yetkililere Başvurulmuş Olmasına Rağmen Traktörler Hala Enkaz Altında Kurtarılmayı Bekliyor"
Kaynak: ANKA
YORUMLAR

Son Dakika Güncel Gülizar Biçer Karaca: 'Depremin 54'üncü Günü Bütün Yetkililere Başvurulmuş Olmasına Rağmen Traktörler Hala Enkaz Altında Kurtarılmayı Bekliyor' - Son Dakika


Advertisement