Hazine ve Maliye Bakanı ile TCMB Başkanı ABD'ye gidiyor - Son Dakika
Güncel

Hazine ve Maliye Bakanı ile TCMB Başkanı ABD'ye gidiyor

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan, Uluslararası Para Fonu ve Dünya Bankası'nın bahar toplantılarına katılmak üzere ABD'ye gidiyor. İkili görüşmeler yaparak yatırımcılarla buluşacaklar.

16.04.2024 16:19

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Fatih Karahan, Uluslararası Para Fonu (IMF) ve Dünya Bankası'nın bahar toplantılarına katılmak üzere ABD'nin başkenti Washington'a gidiyor.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile TCMB Başkanı Fatih Karahan, IMF-Dünya Bankası'nın Washington'da düzenlenecek bahar toplantılarına katılmak üzere ABD'ye gidiyor. Şimşek ve Karahan, yarın IMF-Dünya Bankası toplantılarına katılacak. İkili görüşmeler gerçekleştirerek yatırımcılarla bir araya gelecek.

Bakan Mehmet Şimşek'in 22 Nisan'da New York'ta da ayrı bir yatırımcı toplantısına daha katılması bekleniyor. Görüşmelerde uluslararası yatırımcılara Türkiye'nin yeni ekonomi politikaları, Orta Vadeli Program'daki hedef ve reformlar anlatılacak.

Hazine ve Maliye Bakanı ile TCMB Başkanı ABD\'ye gidiyor
Kaynak: ANKA

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (1)

  • Kemal Demirci: para istemeye gidiyorlardır amerikadan niye gidecekler 0 0 Yanıtla

Advertisement