İbb Kültür Sanat Sezonunun Açılışı Yapıldı - Son Dakika
Güncel

İbb Kültür Sanat Sezonunun Açılışı Yapıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) 2017-2018 kültür sanat sezonu, düzenlenen bir programla açıldı.

02.10.2017 22:57

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) 2017-2018 kültür sanat sezonu, düzenlenen bir programla açıldı.

İBB Kültür Daire Başkanı Abdurrahman Şen, Çırağan Sarayı'nda gerçekleştirilen etkinlik öncesi AA muhabirine yaptığı açıklamada, zengin bir programla İstanbulluların karşısına çıkacaklarını söyledi.

Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu'nda kaliteli konserler olduğuna işaret eden Şen, "Bu sene bir sürprizimiz var İstanbullulara. CRR konser salonunun ses düzeni şuanda değişiyor. Dünyanın sayılı ses sistemlerinden birisi kuruluyor. Türkiye'de ilk ve tek akustiği en güçlü ses sistemi kuruluşu şuanda sürüyor. İstanbullular için önemli bir sürpriz olacak konserleri daha kaliteli dinleme adına." diye konuştu.

Şehir Tiyatrolarında yüzde 92 doluluk

Şen, İstanbul'un kültür ve sanatına katkı sağlamayadevam edeceklerinin altını çizerek, şunları kaydetti:

"Özel tiyatrolara desteğimiz her yıl artarak sürüyor. 5 yıl evvel 15-20 civarında olan tiyatro sayısını bu yıl 70'in üzerinde olduğunu ifade edersek, özel tiyatroların İBB'nin katkılarıyla daha güçlendiğini, daha kendilerine cesaret geldiğini, bunun d afarklı seslerdeki tiyatro çalışanlarını heyecanlandırdığını, sahnelere yönlendirdiğini söyleyebiliriz. Biz bunları önemsiyoruz. Bunlar belki bugün için küçük adımlar ama gelecek için büyük adımlar olduğunu biliyoruz."

Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Süha Uygur da sanat dolu günlerle başarılı bir kültür sanat sezonu geçirmeyi temenni ettiğini aktardı.

Uygur, seyircinin hiçbir zaman kendilerini yalnız bırakmadıklarının altını çizerek, "Geçen sene Şehir Tiyatroları adına çok başarılı bir sezon geçirdik. Yüzde 92'lik bir doluluk oranıyla oynadık. Seyircimiz sağ olsun bu ilgiyi bize gösterdi açık hava oyunlarımız dahil olmak üzere. Çocuk ve büyük oyunlarımızla bütün salonlarımızda çok başarılı bir tiyatro sezonu geçti ve çok mutlu olduk. Hedefimiz bu sayıyı korumak ve üzerine çıkmak." ifadelerini kullandı.

Geceye birçok ünlü katıldı

Tiyatro oyuncusu Volkan Severcan ise sanat hayatına Şehir Tiyatrolarında başladığını belirterek, çok keyifli, huzurlu ve başarılı bir sezon beklediğini dile getirdi.

Şehir Tiyatrolarının çok köklü bir kurum olduğuna dikkati çeken Severcan, "Binlerce müthiş aktör, yönetmen, tiyatro adamı yetişti bu tiyatrodan. Bundan sonra da yine o güzelliklerini bütün ülkemize yaymaya devam edeceğine eminim." dedi.

Kısa tanıtım filmiyle başlayan açılış programında protokol konuşmaları yapıldı ve "Komik-i Şehir Naşit Bey" oyunundan bir bölüm sahnelendi.

Geceye Emel Sayın, Zihni Göktay, Seda Sayan, Deniz Seki, İpek Açar, Hakan Peker, Zafer Peker, Ali Nuri Türkoğlu, Nadide Sultan, İbrahim Sadri, Aykut Kuşkaya, Mustafa Yıldızdoğan, Murat Kekilli, Mustafa Sağyaşar ve Uğur Işılak'ın yanı sıra kültür sanat camiasından birçok ünlü isim katıldı.

Programda ayrıca İBB Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Eren, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Coşkun Yılmaz, İBB Şehir Tiyatroları Müdürü Salih Efiloğlu, İBB Kültür AŞ Müdürü Rıdvan ve AA İdari İşler Müdürü Sabri Çelebioğlu'yla birlikte ilçe belediyeleri kültür müdürleri de yer aldı.

İbb Kültür Sanat Sezonunun Açılışı Yapıldı
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel İbb Kültür Sanat Sezonunun Açılışı Yapıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement