Ilgın Şehit Eşi Kanın Yerde Kalmayacak Aşkım - Son Dakika
Güncel

Ilgın Şehit Eşi Kanın Yerde Kalmayacak Aşkım

Ilgın Şehit Eşi Kanın Yerde Kalmayacak Aşkım

Şehit eşi Kanın yerde kalmayacak aşkımDİYARBAKIR'ın Lice İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin roketatarlı saldırı sonucu şehit olan 26 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Ayhan Kaya'nın cenazesi memleketi Konya'nın Ilgın İlçesi'nde yaklaşık 5 bin kişi tarafından son yolculuğuna uğurlandı.

29.06.2016 18:27

Şehit eşi Kanın yerde kalmayacak aşkım

DİYARBAKIR'ın Lice İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin roketatarlı saldırı sonucu şehit olan 26 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Ayhan Kaya'nın cenazesi memleketi Konya'nın Ilgın İlçesi'nde yaklaşık 5 bin kişi tarafından son yolculuğuna uğurlandı. Şehit Kaya'nın eşi Dudu Kaya da, tabutun başına gelip, Seni çok seviyorum aşkım. Allah benden çok seviyormuş demek ki Kanın yerde kalmayacak aşkım diyerek tabutu öptü.

2 yıllık Uzman Çavuş Ayhan Kaya'nın cenazesi Diyarbakır'da düzenlenen törenin ardından Türk Yıldızları'na ait uçakla Konya'ya getirildi. Burada protokol üyeleri tarafından karşılanan şehit Kaya'nın cenazesi daha sonra araca alınıp, memleketi Ilgın'a götürüldü. İlk olarak annesi Selime Takı'nın evine götürülüp helallik alındı. Daha sonra da dini ve askeri törenin yapılacağı kapalı pazar alanına getirildi.

ŞEHİT OLMADAN ÖNCE EŞİNİN DOĞUM GÜNÜN KUTLAMIŞ

2 ay önce evlenen şehit Kaya'nın dün saldırıya uğramadan saatler önce 27 yaşındaki eşi Dudu Kaya'yı telefonla arayıp, doğum gününü kutladığını ve telefonunun şarjının biteceğini söyleyip telefonu kapattığı öğrenildi. Şehit Kaya'nın eşi Dudu Kaya da bugün tören alında tabutun başına gelip, Seni çok seviyorum aşkım. Allah benden çok seviyormuş demek ki Kanın yerde kalmayacak aşkım diyerek tabutu öptü.

Şehit babası İsmet Kaya, oğlunun tabutunun başına gelip uzun süre tabuta bakarken, şehidin amcaları da fotoğrafını öpüp ağladı.

Şehit eşi Dudu Kaya, cenaze namazı kılındığı sırada oturduğu yerden namazını kıldı.

Törene Vali Yakup Canbolat, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, askerler, ailesi, yakınları ve yaklaşık 5 bin kişi katıldı. Şehit Kaya'nın cenazesi dini ve askeri törenin ardından Ilgın Şehitliği'ne defnedildi.

ŞEHİT ANNESİNE EV ALMIŞ

2'si kız 3 kardeş olan şehit Kaya'nın annesi Selime Takı ve babası İsmet Kaya'nın yaklaşık 3 yıl önce boşandığı belirtildi. Kaya çiftinin boşandıktan sonrada karşılıklı iki ayrı evde oturmaya başladığı ve şehit Kaya'nın da kız kardeşleriyle birlikte oturan annesine yeni bir ev aldığı ve evlendikten sonra da eşi Dudu Kaya'nın da annesi ve kız kardeşleriyle birlikte oturduğu öğrenildi.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Ilgın Şehit Eşi Kanın Yerde Kalmayacak Aşkım - Son Dakika


Advertisement