İSEM Engellileri ve Ailelerini İftar Sofrasında Buluşturdu - Son Dakika
Güncel

İSEM Engellileri ve Ailelerini İftar Sofrasında Buluşturdu

İSEM Engellileri ve Ailelerini İftar Sofrasında Buluşturdu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Engelliler Müdürlüğü, 600 engelli ve ailesi için iftar programı gerçekleştirdi.

22.07.2013 12:32

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Florya Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen iftar programına, İstanbul'da yaşayan engelli ve aileleri büyük ilgi gösterdi. İSEM Geleneksel İftar Programı'na AK Parti İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca, İSEM Müdürü Bekir Köksal ve Sivil Toplum Temsilcileri katıldı.

Dünyada Engelliler Kanununa Sahip Birkaç Uygar Ülke Arasındayız.

İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca ve İSEM Yöneticileri, engelli masalarını tek tek dolaşarak engelli ve aileleriyle bir araya geldi.

İftar Programında konuşan Tülay Kaynarca "Günümüzde engelli ve ailesinin sosyal yaşamın her alanında kendini kolaylıkla ifade edebiliyor" dedi. Kaynarca, Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın engellilik konusunda yapmış olduğu atılımlar ve 2005 yılında yürürlüğe giren Engelliler Kanunu sayesinde dünyada birkaç ülke arasına girdik, pek çok Avrupa ülkesine model olacak bir seviyeye geldiklerini ifade etti.

İftar programında İSEM Müdürü Bekir Köksal; 26 Engelli Merkezi ile İstanbul'un her bir köşesinde yaşayan engelli ve ailelerine hizmet ulaştırıyoruz" dedi. Spordan sağlığa, eğitimden kültür sanata değin sosyal yaşamın her alanında engelli ve ailesine destekleyici hizmetler sunduklarını belirtti.

İSEM Geleneksel İftar Yemeği'nde yetenekli engelli öğrencilerden oluşan müzik gruplarının okuduğu ilahi dinletisi ve hep birlikte edilen duaların ardından iftar açıldı.

İSEM Geleneksel iftar programına, İstanbul'un dört bir yanından engelli ve aileleri İSEM Alo 153-3 ücretsiz ulaşım servisi ile getirildi ve program sonrasında yine İSEM Alo 153-3 Ücretsiz ulaşım servisi ile evlerine bırakıldı.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel İSEM Engellileri ve Ailelerini İftar Sofrasında Buluşturdu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement