Gazze'deki mülteci çocuklar için moral etkinliği düzenlendi - Son Dakika
Güncel

Gazze'deki mülteci çocuklar için moral etkinliği düzenlendi

Gazze\'deki mülteci çocuklar için moral etkinliği düzenlendi

İsrail'in saldırılarının devam ettiği Gazze'nin güneyindeki Refah'ta evlerinden edilmiş ve mülteci kampında yaşayan Filistinli çocuklar ve gençler için moral etkinliği düzenlendi. Mısır Kızılay ekipleri tarafından gerçekleştirilen etkinlikte çeşitli oyunlar oynandı, şarkılar söylendi ve yüz boyama etkinliği yapıldı. Refah kenti, Gazze Şeridi'ndeki en yoğun nüfuslu bölgelerden biri olarak biliniyor.

03.03.2024 22:53  Güncelleme: 22:56
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

İsrail'in saldırılarını sürdürdüğü Gazze'nin güneyindeki Refah'ta evlerinden edilmiş ve mülteci kampında yaşayan Filistinli çocuklar ve gençler için moral etkinliği düzenlendi.

Saldırıların başlangıcından bu yana Gazzeli çocuklar oyun oynayacak güvenli bir yer bulamıyor. Savaşın psikolojik etkilerini bir nebze unutturmak isteyen Mısır Kızılay ekipleri, Gazze'nin kuzeyindeki saldırılardan kaçarak güneydeki Refah kentine sığınan yerinden edilmiş Filistinli gençler ve çocuklar için sınıra yakın kurulan geçici bir kampta etkinlik gerçekleştirdi.

Etkinlik kapsamında çeşitli oyunlar oynandı, şarkılar söylendi ve yüz boyama etkinliği yapıldı.

İsrail ordusunun daha önce "güvenli" olduğunu iddia ettiği ve yaklaşık 1,5 milyon kişinin sığındığı güneydeki Refah kenti, Gazze Şeridi'ndeki en yoğun nüfuslu bölgelerden biri olarak kabul ediliyor.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Gazze'deki mülteci çocuklar için moral etkinliği düzenlendi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Hatay'da deprem sonrası zeytinlik alanda mezar kazıldı, ağaçlar söküldü
  12:56 Hatay'da deprem sonrası zeytinlik alanda mezar kazıldı, ağaçlar söküldü

  6 Şubat depremlerinde büyük yıkıma uğrayan Hatay'da, yeni mezar yerlerine ihtiyaç duyulması sebebiyle depremin ilk günlerinde haber verilmeden Yılmaz ailesinin Samandağ'daki kiralık arazisine 1000 civarında mezar kazıldı ve yüzlerce zeytin ağacı söküldü. Yılmaz ailesi konuyu mahkemeye taşıdı.

 • Bakan Ersoy: Adana'da bin, Türkiye geneli 40 bin sanatçı katılacak
  12:55 Bakan Ersoy: Adana'da bin, Türkiye geneli 40 bin sanatçı katılacak

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye Kültür Yolu Festivali'ni Adana'da başlattı. Festival kapsamında Adana'da bin sanatçı, Türkiye genelinde ise 40 bin sanatçı etkinlikler düzenleyecek. Festival, 16 farklı şehirde 8 aya yayılmış bir kültür-sanat maratonuyla gerçekleştirilecek. Bakan Ersoy, festivale yeni şehirler dahil edeceklerini ve uluslararası kurum ve kuruluşlara daha fazla yer vereceklerini belirtti.

 • Beypazarı'nda Havuç Hasadı Bayram Tatilinde de Devam Ediyor
  12:51 Beypazarı'nda Havuç Hasadı Bayram Tatilinde de Devam Ediyor

  Ankara'nın Beypazarı ilçesinde havuç üretimi yoğun bir şekilde devam ediyor. Üreticiler, bayram tatilinde dahi hasat işlemlerini sürdürerek İstanbul ve diğer şehirlere gönderilmek üzere havuçları paketliyor. Havuç paketleme işinde çalışanlar, bayramlaştıkları arkadaşlarıyla birlikte çalışmaya devam ediyor ve ailelerine destek oluyorlar.

 • Hükümetin Ücretsiz Doğal Gaz Uygulaması Sona Eriyor, Yurttaşlar Tepkili
  12:50 Hükümetin Ücretsiz Doğal Gaz Uygulaması Sona Eriyor, Yurttaşlar Tepkili

  Hükümetin aylık 25 metreküp ücretsiz doğal gaz uygulamasının 1 Mayıs'ta sona ermesine tepki gösteren yurttaşlar, uygulamanın devam etmesini ve doğal gaz ücretlerinde indirim yapılmasını istiyor. Emekliler, yaşadıkları ekonomik sıkıntıları anlatarak iktidarın vaatlerini yerine getirmediğini belirtiyor. Uygulamanın uzatılması talepleri dile getiriliyor.

 • Savaştan kaçtı, Türkiye'de okuma yazma öğrendi
  12:48 Savaştan kaçtı, Türkiye'de okuma yazma öğrendi

  Suriye'deki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye gelen Berivan Yüksek, çocukları için Türkçe öğrenerek okuma yazma öğrendi. Aynı köyde yaşayan 80 yaşındaki Senem Korkmaz da ilerlemiş yaşına rağmen okuma yazma öğrenerek önemli bir başarıya imza attı.

 • Sinop'ta Balıkçı Teknesine Eşlik Eden Yunuslar Görsel Şölen Oluşturdu
  12:47 Sinop'ta Balıkçı Teknesine Eşlik Eden Yunuslar Görsel Şölen Oluşturdu

  Sinop'un Gerze ilçesi açıklarında seyreden balıkçı teknesine yunuslar eşlik etti. Tekneyle yarışan yunusların o anları, cep telefonuyla kayıt altına alındı. Yunusların tekneyle birlikte hareket ettiği anlar görsel şölen oluşturdu. Bir süre su yüzeyinde ilerleyen yunuslar daha sonra gözden kayboldu.


Advertisement