İzmir'e Lezzet Katacaklar - Son Dakika
Güncel

İzmir'e Lezzet Katacaklar

İzmir\'e Lezzet Katacaklar

Gastronomide fark yaratan İzmir'de profesyonel aşçılar güçbirliği yaptı. Beyaz önlüklü şefler İzmir Profesyonel Aşçılar Derneği'ni kurdu.

22.03.2018 09:24  Güncelleme: 09:25

Dernek Başkanı Şamil Akşit, "Hedefimiz Türk mutfağını hak ettiği yere ulaştırmak. İzmir lezzetimize doyamayacak" dedi.

İZPAD üyeleri önceki gün tanışma toplantısında biraraya geldi. Onursal Başkanlığı'nı, mesleğe 50 yılını veren ve "Ustaların Ustası" olarak tanınan Hayrettin Meydan'ın yaptığı İZPAD Yönetim Kurulu Başkanı Şamil Akşit, kısa süre önce kurulmalarına karşın büyük ilgi gördüklerini ve yüzün üzerinde üye ile yola çıktıklarını söyledi.

İZMİR MUTFAĞINI TANITACAKLAR

Hilton Oteli İzmir Mutfak Şefi Akşit, "Gençlerimize mutfağımızı sevdirmek istiyoruz ama bu tek hedefimiz değil. Mutfak, dünyanın en iyi tanıtım aracıdır. Türkiye'yi ve içinde bulunduğumuz coğrafyanın Ege'mizin, İzmir'imizin mutfağını yurtdışında doğru şekilde tanıtılması için çok özel projelerimiz var. Kısa süre içinde bunları da hayata geçireceğiz" diye konuştu. Gördükleri ilginin ise mutfağın "Güçbirliği" yaptığının kanıtı olduğunu söyleyen Akşit, "Demek ki doğru yoldayız ve böyle bir güçbirliği bize gurur verdi. Ülke gastronomisine iz bırakacağımıza eminiz. Hedefimiz Türk mutfağını hak ettiği yere ulaştırmak. Bunu da lezzetimizle yapacağız ve eminiz ki İzmir de lezzetimize doyamayacak" dedi. Akşit'in başkanlığındaki derneğin yönetim kurulunda da yine ünlü mutfak şefleri bulunuyor.

ÜNLÜ ŞEFLER YÖNETİMDE

İZPAD Yönetim Kurulu'nda Akşit ile birlikte Mövenpick Mutfak Şefi Murat Yıldız, Balçova Termal Otel Mutfak Şefi Günay Canbaz, Dokuz Eylül Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı Doç.Dr. TurgayBucak, Bill's Food & Drink Mutfak Şefi Erdoğan Atabay, Şef Murat İşletmecisi ve Şefi Murat Turbil, TAV Havalimanları Holding'in iştirakı BTA İzmir Mutfak Şefi Ali Gülçür, Soiree Restaurant Mutfak Şefi Fatih Taşkesen ÜN-As Ekmekçilik ve Unlu Mamulleri İşletmecisi Orhan Ünal yer aldı.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel İzmir'e Lezzet Katacaklar - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement