Kara Yollarında Ulaşım Kontrollü Sağlanıyor - Son Dakika
Güncel

Kara Yollarında Ulaşım Kontrollü Sağlanıyor

Kara Yollarında Ulaşım Kontrollü Sağlanıyor

Kara yollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde ulaşım kontrollü sağlanıyor. Çeşitli bölgelerdeki otoyol, köprü, tünel ve yol kesimlerinde bakım, onarım ve yenileme çalışmaları nedeniyle ulaşım kısıtlanmaktadır. Sürücülerin dikkatli olması ve trafik kurallarına uyması önemlidir.

19.02.2024 08:33
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Kara yollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde ulaşım kontrollü sağlanıyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün yol durumu bültenine göre, Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale-Savaştepe Otoyolu Projesi Malkara-Çanakkale (1915 Çanakkale Köprüsü dahil) Kesimi Otoyolu'nun Gelibolu Güney- Lapseki kavşakları 1-3. kilometrelerindeki 1915 Çanakkale Köprüsü ve yaklaşım viyadüklerinde bakım ve onarım çalışması yapılıyor. Bu nedenle otoyolun her iki yönünde çalışma programına göre sağ veya sol şeritlerden ulaşıma izin verilmiyor. Kuleler bölgesinde de uygun zaman aralığında sağ, sol ve orta şeritler ulaşıma kapatılıyor.

İzmir- Çeşme Otoyolu'nun Güzelbahçe- Urla kavşakları 21-25. kilometrelerinde üstyapı yenileme çalışmaları sebebiyle İzmir-Çeşme istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım diğer istikametten iki yönlü devam ediyor.

TAG Otoyolu'nun Narlı- Gaziantep Batı kavşakları 7-8. kilometrelerinde Gaziantep Batı Alın Gişesi yapım çalışmaları dolayısıyla şerit aktarımı yapılarak, ulaşım Gaziantep istikametinden iki yönlü ve kontrollü sürdürülüyor.

İstanbul- Şile yolunun 12-13. kilometrelerinde köprülü kavşak yapım çalışması nedeniyle 22.00-06.00 saatlerinde ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü gerçekleştiriliyor.

Ankara- Kırıkkale yolunun 25-27. kilometrelerindeki yapım çalışmaları sebebiyle her iki istikamette şerit daraltması ve aktarması yapılarak, ulaşım ikişer şeritten kontrollü sağlanıyor.

Kayseri- Pınarbaşı yolunun 72-74. kilometrelerindeki (Bahçecik mevkisi) heyelan dolayısıyla Pınarbaşı istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşıma Kayseri istikametinden iki yönlü ve kontrollü izin veriliyor.

Taşköprü-Hanönü-Boyabat yolunun 43-49. kilometrelerindeki yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü sürdürülüyor.

Elazığ- Malatya yolunun 26-27. kilometrelerinde üstyapı yenileme çalışmaları sebebiyle ulaşım kontrollü devam ediyor.

Konya- Antalya yolunun Demirkapı Tünelleri Konya-Antalya istikametindeki sağ tüpünde bakım ve onarım çalışmaları dolayısıyla sürücüler servis yoluna yönlendiriliyor.

Hopa-Borçka- Artvin yolunun 47-65. kilometrelerindeki 10 tünel ve güzergahlarında bakım, onarım ve temizlik çalışması nedeniyle ulaşım saat 17.30'a kadar tek şeritten kontrollü gerçekleştirilecek.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kara Yollarında Ulaşım Kontrollü Sağlanıyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Fethiye Babadağ, Bayram Tatilinde Turistlerin Çekim Merkezi Oldu
  11:42 Fethiye Babadağ, Bayram Tatilinde Turistlerin Çekim Merkezi Oldu

  Dünyanın en gözde yamaç paraşütü merkezlerinden olan Fethiye Babadağ, 9 günlük bayram tatilinde yöreye gelen turistlerin çekim merkezi haline geldi. Bayram tatili boyunca 3 bin 664 uçuş gerçekleştirilen Babadağ'da, Çin, İngiliz ve yerli tatilcilerin yoğun ilgi gösterdiği belirtildi. Ayrıca, 2024 yılının ilk 4 ayında bir önceki yıla göre yüzde 30'luk bir uçuş artışı yaşandığı kaydedildi. Yamaç paraşütüne olan ilginin daha da artması beklenirken, bu yıl 300 bin uçuşa ulaşılması hedefleniyor.

 • Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, İlçeye Hizmet Etmeye Devam Edecek
  11:40 Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, İlçeye Hizmet Etmeye Devam Edecek

  Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Ramazan Bayramı tatili dönüşü belediye personeliyle bayramlaştı ve önümüzdeki 5 yılda da ilçeye hizmet etmeye devam edeceklerini söyledi.

 • Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, Samsun Valisi Orhan Tavlı'yı ziyaret etti
  11:40 Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, Samsun Valisi Orhan Tavlı'yı ziyaret etti

  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, Samsun Valisi Orhan Tavlı'yı ziyaret ederek, Samsun'un tüm paydaşlarıyla yürütebilecek çalışmaları görüştü.

 • Adıyaman'da Genç Babasını Yaraladı ve Motosiklet Sürücüsünü Öldürmeye Çalıştı
  11:39 Adıyaman'da Genç Babasını Yaraladı ve Motosiklet Sürücüsünü Öldürmeye Çalıştı

  Adıyaman'da bir genç, babasını ağır yaraladıktan sonra sokaktan geçen bir motosiklet sürücüsünün boğazına sarılarak öldürmeye çalıştı. Olay yerine gelen polis ekipleri tarafından yakalanan genç gözaltına alındı. Yaralanan baba ise hastanede tedavi altına alındı.

 • Yirmilik diş çekimi konusunda uzmanlar uyarıyor
  11:39 Yirmilik diş çekimi konusunda uzmanlar uyarıyor

  Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Diş Hekimliği Dekanı Yardımcısı Prof. Dr. Ömür Dereci, yirmilik dişlerin çekilmesi zorunluluğunun toplumdaki yanlış bir algı olduğunu belirtti. Yirmilik dişlerin kist ve patolojik doku gelişimine neden olmadığı, ağrı yapmadığı takdirde çekilmeyebileceğini söyleyen Dereci, 25 yaşını geçen kişilerde problem oluşturduğu takdirde çekim yapılabileceğini vurguladı.

 • Bilecik'te Ramazan Bayramı boyunca yapılan drone denetimlerinde 45 bin 180 TL trafik cezası uygulandı
  11:38 Bilecik'te Ramazan Bayramı boyunca yapılan drone denetimlerinde 45 bin 180 TL trafik cezası uygulandı

  Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından 'Ramazan Bayramı Tedbirleri' çerçevesinde yapılan drone denetimlerinde 30 araç ve sürücüsüne 'Kırmızı Işık Kuralına Uymamak' maddesinden toplamda 45 bin 180 TL trafik idari para cezası uygulandı.

 • Kayseri'de Turizm Haftası Kutlamaları
  11:38 Kayseri'de Turizm Haftası Kutlamaları

  Kayseri'de düzenlenen Turizm Haftası programında çelenk koyma töreni gerçekleştirildi. İl Kültür ve Turizm Müdürü Şükrü Dursun, turistik bölgelerdeki ziyaretçi akışının arttığını belirtti.


Advertisement