Karabük İşadamları, İş Güvenliği İçin Baret ve Maske Taktı - Son Dakika
Güncel

Karabük İşadamları, İş Güvenliği İçin Baret ve Maske Taktı

Karabük İşadamları, İş Güvenliği İçin Baret ve Maske Taktı

Karabük TSO'nun Büyük Kulüp'te düzenlediği, 'Demir çelik üreticileri ve haddecilerin sorunları, çözüm önerileri' konulu istişare toplantısında işadamları bir araya geldi.

12.09.2014 03:12  Güncelleme: 09:11
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası'nın (TSO) Büyük Kulüp'te düzenlediği, 'Demir çelik üreticileri ve haddecilerin sorunları, çözüm önerileri' konulu istişare toplantısında işadamları bir araya geldi. Karabük Belediye Başkanı MHP'li Rafet Vergili'nin de katıldığı toplantıda işadamları, İstanbul'daki rezidans inşaatında 32'nci kattan yere çakılan asansörde 10 işçinin yaşamını yitirmesiyle yeniden gündeme gelen iş güvenliği ve işçi sağlığına dikkat çekmek için toplantı öncesi baret ve maske taktı. TSO Başkanı Sedat Namal, Karabük'ün Türkiye sanayisinin beşiği olduğunu belirterek, şöyle dedi: "Burası basiretli tüccarların ve ahlaklı işçilerin olduğu bir kent. Son zamanlarda gündemde olan iş ve işçi güvenliğiyle ilgili olayları üzülerek seyrediyoruz. Bu yapacağımız toplantıda bulunan odamızın üyeleri ve haddeciler olarak işçiye ve iş güvenliğine verdiğimiz desteği belirtmek için hepimiz baret ve maskelerimizi takıyoruz." Namal'ın açılış konuşmasının ardından toplantı basına kapalı devam etti.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Karabük İşadamları, İş Güvenliği İçin Baret ve Maske Taktı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Van'da THY'nin lastiği patlayan uçağı saatlerdir havalanmayınca yolcular tepki gösterdi
  23:15 Van'da THY'nin lastiği patlayan uçağı saatlerdir havalanmayınca yolcular tepki gösterdi

  THY'nin bugün saat 18.10'da yapılması planlanan Van-İstanbul seferi, uçağın tekerleğinin patladığı gerekçesiyle gerçekleştirilemedi. Saat 23.00'a kadar bekleyen yolcular, duruma tepki gösterdi. Havalimanında alkış tutup tepki gösteren yolcular, bekleyişlerini sürdürüyor.

 • Eflani'de ağaç kesimi sırasında hayatını kaybeden kişiyle ilgili 3 şüpheli gözaltına alındı
  23:15 Eflani'de ağaç kesimi sırasında hayatını kaybeden kişiyle ilgili 3 şüpheli gözaltına alındı

  Karabük'ün Eflani ilçesinde bir kişinin kestiği ağacın altında kalarak hayatını kaybetmesiyle ilgili olarak 3 şüpheli gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma başlatan emniyet güçleri, şüphelilerin ifadelerini aldı ve soruşturma genişletildi. Şüphelilerin, ağaç kesimi sırasında Orhan Ünal'a yardım ettiği ve ağacın üzerine düşmesi sonucu yaralandığı belirtildi. Ünal, hastaneye kaldırıldı ancak hayatını kaybetti. Şüphelilerin olayda herhangi bir yaralanma durumu olmadığı aktarıldı.

 • Çin, telekomünikasyon şirketlerine AMD ve Intel için talimat verdi
  23:09 Çin, telekomünikasyon şirketlerine AMD ve Intel için talimat verdi

  Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı, ülkenin önde gelen telekomünikasyon şirketlerine Intel ve AMD gibi ABD'li yarı iletken şirketlerine ait çipleri, sistemlerinden kaldırmalarına yönelik bir talimat verdi. Bu adım, Amerika Birleşik Devletleri'nin Huawei'ye uyguladığı yaptırımlara tepki olarak atıldığı düşünülüyor.


Advertisement