Kemalettin Tuğcu Çocuk Kütüphanesi Açıldı - Son Dakika
Güncel

Kemalettin Tuğcu Çocuk Kütüphanesi Açıldı

Kemalettin Tuğcu Çocuk Kütüphanesi Açıldı

Boğaziçi'nin tarih ve kültür hazinesi Beykoz'da çocuklara kitapların sıcak ve renkli dünyasını sunan Kemalettin Tuğcu Çocuk Kütüphanesi, 54. Kütüphaneler Haftası'nda hizmete açıldı.

28.03.2018 16:12

Beykoz Belediyesi, Kültür Bakanlığı Kütüphaneler Genel Müdürlüğü ve İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü işbirliğiyle kurulan 8 bin kitaplık kütüphane, Çocuk Edebiyatı'nın unutulmaz ismi Kemalettin Tuğcu'nun adını yaşatacak.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nin içinde yer alan kütüphane Osman Akfırat Kütüphanesi ile birlikte çocukların, gençlerin, öğrencilerin ve okuyucuların uğrak noktası olacak, ilçenin eğitim ve kültür hayatına zenginlik katacak.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Yılmaz: "Yeni Nesil Kütüphaneler Kuruyoruz"

Açılışta konuşan İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Coşkun Yılmaz: "Kemalettin Tuğcu tesadüfen seçilen bir isim değil. Çocuk Edebiyatı'nın en önemli isimlerinden. Beykoz'a yakışan bir isim. İl Kültür Müdürlüğümüzün ve belediyemizin imkânlarını birleştirdik. Bakanlığımızın yeni konsepti 'Yeni Nesil Çocuklar, Yeni Nesil Kütüphaneler'. Bu kütüphane de ilklerden biri. Ülkemize ve milletimize hayırlı olsun." dedi.

Başkan Çelikbilek: "Çocuklarımız Daha Fazla Bilgilenecek"

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: "Beykoz'da çocuklarımız evlerine çok yakın bir noktada kitap bulma imkânına kavuşuyor. Bu bina mevcut ve yeni açılan kütüphaneyle okuma merkezi haline geliyor. Çocuklarımız daha fazla bilgi sahibi olacak. Soğuksu ve Kavacık Hizmet binalarımızda da kütüphaneler kurmayı hedefliyoruz. İlçemize hayırlı olsun." şeklinde temennide bulundu.

Kaymakam Katırcı: "Kitap Okumaya İhtiyacımız Var"

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ise: "Kitap okumaya çok ihtiyacımız var. Çocuklar bu alanda yapılan her yatırımı hak ediyor. Kütüphanenin kurulmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Yılmaz, Başkan Çelikbilek'e katkıları dolayısıyla teşekkür belgesi verdi.

Konuşmalarında ardından hep birlikte açılış kurdelesi kesildi. Açılışa katılan protokol yayın ve kitapları inceledi.

Kütüphane hafta içi ve hafta sonları 09:00-17:00 saatleri arasında hizmet verecek.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Kemalettin Tuğcu Çocuk Kütüphanesi Açıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement