Kentsel Dönüşümün "Yıldızı": Marmara Belediyeler Birliği - Son Dakika
Güncel

Kentsel Dönüşümün "Yıldızı": Marmara Belediyeler Birliği

Kentsel Dönüşümün "Yıldızı": Marmara Belediyeler Birliği

Yılın Yıldızları ödül töreninde Marmara Belediyeler Birliği, "Kentsel Dönüşüme İletişim Anlamında En fazla Katkı Yapan Kamu Kurumu" ödülüne layık görüldü.

11.01.2013 15:03

Yılın Yıldızları ödül töreninde Marmara Belediyeler Birliği, "Kentsel Dönüşüme İletişim Anlamında En fazla Katkı Yapan Kamu Kurumu" ödülüne layık görüldü.

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) İşletme Kulübü tarafından bu yıl 11.'si düzenlenen 'Yılın Yıldızları Ödül Töreni', YTÜ Davutpaşa Kampüsü'nde yoğun katılımla gerçekleştirildi. Öğrenci görüşlerinin değer kazandığı en prestijli öğrenci organizasyonu olarak kabul edilen '11. Yılın Yıldızları Ödül Töreni'nde, 5 bin öğrencinin oylarıyla belirlenen kendi alanlarında en başarılı isimler 'Yılın Yıldızı' ödüllerinin sahibi oldu.

Ödül törenine Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Marmara Belediyeler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin yanı sıra Ahmet Ümit, Kıvanç Tatlıtuğ, Meryem Uzerli ve Rıdvan Dilmen gibi ünlü isimler katıldı.

BAKAN YAZICI: "YILDIZ, ISO 9001'E SAHİP TEK ÜNİVERSİTE"

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, törende yaptığı konuşmada, "Yıldız Teknik Üniversitesi'nin bizim hayatımızda çok önemli yeri var. Ben İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde okudum. Ama o dönemden çok arkadaşlarımız, bu üniversitede yönetici, Türkiye'nin lokomotifi olarak görev yapmaktalar. Yıldız Teknik Üniversitesi, ISO 9001 ödülünü alan tek üniversitedir" dedi.

Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek de, "Gençlerimiz, ülkemizde ve dünyada yaşanan gelişmeleri, çok yakından takip ediyor. Bugün gündemi takip edenler, yarın gündemi belirleyecekler. Bu nedenle, gelecekle ilgili planlama yapan tüm kişi ve kurumlar, onların tercihlerine değer vermeli ve iyi yorumlamalıdır" diye konuştu. Ödüller hakkında konuşan Rektör Yüksek, "Yılın yıldızları töreni gençlerin; dünyaya, toplumsal yaşama, insanlığa ilişkin bakışlarının, değerlerinin ve düşüncelerinin nasıl biçimlendiğine dair önemli ipuçları vermektedir. Daha da önemlisi, üniversite gençliğinin sanattan spora, basından iş hayatına kadar her alanda ülkenin sıcak gündemine ne kadar hakim olduğunu göstermektedir" diye konuştu.

YTÜ İşletme Fakültesi Öğrenci Kulübü Başkanı Erdem Durmaz ise, "Öğrencilerin rektörü değil, arkadaşı olarak gördüğümüz Prof. Dr. İsmail Yüksek'e, öğrenci arkadaşlarımız adına teşekkür ediyorum" dedi.

KENTSEL DÖNÜŞÜME EN BÜYÜK DESTEK MARMARA BELEDİYELER BİRLİĞİ'NDEN

2012'nin en başarılı isimlerinin ödül aldığı gecede, "Kentsel Dönüşüme İletişim Alanında En Fazla Katkıyı Yapan Kurum" seçilen Marmara Belediyeler Birliği'ne verilen 'Rektörlük Özel Ödülü'nü Birlik Başkanı Recep Altepe alkışlar arasında aldı. Öğrencilerin takdirini kazanmanın heyecanını yaşadığını belirten Başkan Altepe, YTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek'in takdim ettiği ödülden dolayı teşekkür ederek, "Bizler hedefleri olan bir milletiz ve başarılı olmaya gönüllüyüz. Gençlerimizin de başarılarıyla geleceğin yıldızları olacağına inanıyoruz" dedi.

MERYEM UZERLİ: "YILDIZLARI UZAKTA HAYAL EDERDİM"

Yılın Kadın Dizi Oyuncusu seçilen Meryem Uzerli ise, "Yıldız Teknik Üniversitesi'nin öğrenci oylarıyla Yıldız Yıldızları arasına girdiğim için çok mutluyum. Yıldızları çok uzaklarda hayal ederdim. Bugün bir yıldız olarak değerlendiriliyorsam, her zaman size yakın bir yıldız olmak isterim" ifadelerini kullandı.

En beğenilen spor programı ödülünü alan Rıdvan Dilmen de, "Geçen yıl da bu ödüle layık görülmüştüm, gelecek yıl da burada olmayı çok istiyorum" dedi.

Gecede ödül alan isimler Sıla (Kadın Şarkıcı) ve Beyaz (Şov Programı), organizasyonun başarısına vurgu yaptı. Törende Can Dündar (Köşe Yazarı), Fahriye Evcen (Kadın Sinema Oyuncusu), Mehmet Erdem (Erkek Sanatçı), Neslihan Darnel (Yılın Sporcusu), Kenan İmirzalıoğlu (Erkek Sinema Oyuncusu), Ayça Bingöl (Kadın Tiyatrocu) ve Tolga Çevik de(Erkek Tiyatrocu) ödüle layık görüldü.

AHMET ÜMİT VE KIVANÇ TATLITUĞ'DAN BARIŞ VURGUSU

Ödül töreninde Türk Hava Yolları "en beğenilen şirket", Türkiye İş Bankası "en beğenilen banka", TTNET 'İnternetle Hayat Kolay' projesi ile "en başarılı sosyal sorumluluk projesi" ödülünü aldı.

"Yılın Yazarı" Ahmet Ümit ve "Yılın Erkek Dizi Oyuncusu" Kıvanç Tatlıtuğ, törende barışa vurgu yapan konuşmalarıyla dikkat çekti. Tatlıtuğ, "2013 Türkiye'de ve dünyada silahların sustuğu barışın yılı olsun" derken, Ahmet Ümit de, "Gün barışın ve kardeşliğin günüdür. Gelecekte daha güçlü bir Türkiye için bugün barışı ve huzuru yakalamamız lazım" diye konuştu. - İSTANBUL

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Kentsel Dönüşümün 'Yıldızı': Marmara Belediyeler Birliği - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement