Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi öğretim elemanlarından Azerbaycan'a destek - Son Dakika
Güncel

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi öğretim elemanlarından Azerbaycan'a destek

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi (KAEÜ) öğretim elemanları, Ermenistan'ın Azerbaycan topraklarına saldırısına tepki gösterdi.

29.09.2020 16:01  Güncelleme: 17:15
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi (KAEÜ) öğretim elemanları, Ermenistan'ın Azerbaycan topraklarına saldırısına tepki gösterdi.

KAEÜ Kongre ve Kültür Merkezi'nde bir araya gelen öğretim elemanları adına basın açıklamasını okuyan Uluslararası İlişkiler Bölümü araştırma görevlisi Burak Güneş, Dağlık Karabağ sorununun yaklaşık 30 yıldır Azerbaycanlıların bağrında kanayan bir yara olarak durduğunu söyledi.

Güneş, Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyinin ve Genel Kurulunun kararları uyarınca Dağlık Karabağ bölgesinin Azerbaycan toprağı olduğunu hatırlattı.

Ermenistan ve bağlı unsurlarının, BM'nin aldığı kararlara rağmen, hukukun gereklerini yerine getirmekten imtina ederek, silahlı kuvvetlerle bölgeye saldırı düzenlediğini belirten Güneş, şunları kaydetti:

"Azerbaycan hükümeti, Ermeni unsurlarının silahlı saldırılarına ilişkin BM nezdinde gerekli girişimleri de yaparak, uluslararası hukuka bağlılığını da teyit etmiştir. Bu bağlamda, Ermenistan'ın işgal altında tuttuğu Azerbaycan topraklarından derhal çekilmesi, sorunun çözümündeki tek çıkar yol olarak durmaktadır. Hukukun ve adaletin gereği olarak Ermenistan ve bağlı unsurlarının, hukuksuz şekilde işgal ettiği toprakların kurtarılması tüm Türk dünyasının ve adaleti kendisine kılavuz edinmiş tüm devletlerin omuzlarında bulunan büyük bir sorumluluktur. Bu sorumluluğu canıyla ve kanıyla yerine getirmeye çalışan Azerbaycan'ın, Türkiye olarak, daima yanında olmaya devam edeceğiz."

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi öğretim elemanlarından Azerbaycan\'a destek
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi öğretim elemanlarından Azerbaycan'a destek - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Contitech Lastik A.Ş. İşçileri, İşten Çıkarılan Arkadaşları İçin Eylem Başlattı
  14:46 Contitech Lastik A.Ş. İşçileri, İşten Çıkarılan Arkadaşları İçin Eylem Başlattı

  Alman Continental Grup bünyesinde faaliyet gösteren Contitech Lastik A.Ş. işçileri, arkadaşlarının keyfi uygulama sonucu işten çıkarıldığını öne sürerek fabrika önünde eylem başlattı. Petrol-İş Bursa Şube Başkanı Ersin Birgül, yapılan haksızlığın herkese tehdit olduğunu belirtti.

 • Bayburt Müftülüğüne bağlı Kur'an kurslarında hafızlık eğitimini tamamlayan öğrencilere tören düzenlendi
  14:45 Bayburt Müftülüğüne bağlı Kur'an kurslarında hafızlık eğitimini tamamlayan öğrencilere tören düzenlendi

  Bayburt Müftülüğüne bağlı Kur'an kurslarında hafızlık eğitimini tamamlayan 7 öğrenci için tören düzenlendi. Müftü Vekili Abdullah Aksoy, törende öğrencilere hafızlık belgelerini takdim etti. Aksoy, Kur'an-ı Kerim'in bozulmadan kıyamete kadar korunacağını ve bu süreçte hafızların önemli bir rol üstlendiğini vurguladı.

 • Muş'ta 150 Çiftçiye 100 Ton Korunga Tohumu Dağıtıldı
  14:45 Muş'ta 150 Çiftçiye 100 Ton Korunga Tohumu Dağıtıldı

  Muş Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen 'Mera Islah ve Amenajman Projesi' kapsamında 150 çiftçiye 100 ton korunga tohumu dağıtıldı. Muş Valisi Avni Çakır, çiftçilere yönelik desteklerin devam ettiğini belirterek, tarım konusunda bilimsel çalışmalara teşvik edeceklerini vurguladı. Muş Alparslan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yaşar Karadağ ise korunga bitkisinin hayvanlara verildiğinde sütün yağlı olmasına vesile olduğunu söyledi ve çiftçilere korunga bitkisini tavsiye etti. Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Gün ise projenin ilimize ve ülke meramıza hayırlı bereket getirmesini diledi.

 • Türkiye, Belarus'ta düzenlenen 'Leisure 2024' turizm fuarına katıldı
  14:44 Türkiye, Belarus'ta düzenlenen 'Leisure 2024' turizm fuarına katıldı

  Türkiye'nin Minsk Büyükelçiliği, Belarus'ta düzenlenen 'Leisure 2024' turizm fuarında stant açtı. Fuarda Türkiye'nin doğal, tarihi ve kültürel zenginlikleri tanıtıldı. Türkiye'nin Minsk Büyükelçisi, Belaruslu turistleri Türkiye'yi keşfetmeye çağırdı. Belarus Başbakan Yardımcısı, Türkiye'yi takdir ederek ulaşım bağlantılarının geliştirilmesini istedi. Türkiye-Belarus turizm işbirliği konusunda mutabık kalındı.

 • Selendi Kaymakamı Halil İbrahim Okumuş, belediye başkanı Murat Daban'ı ziyaret etti
  14:39 Selendi Kaymakamı Halil İbrahim Okumuş, belediye başkanı Murat Daban'ı ziyaret etti

  Selendi Kaymakamı Halil İbrahim Okumuş, yerel seçimde belediye başkanı seçilen Murat Daban'ı ziyaret etti. Okumuş, Daban'a görevinde başarı diledi. Ziyaretten duyduğu mutluluğu dile getiren Daban da iş birliği içinde çalışacaklarını belirtti.

 • Kırklareli'nde Metro Turizm otobüsü devrildi, 11 kişi yaralandı
  14:39 Kırklareli'nde Metro Turizm otobüsü devrildi, 11 kişi yaralandı

  Kırklareli'nde Bulgaristan'a gitmek için yola çıkan Metro Turizm'e ait otobüs, Kavaklı Beldesi Koru mevkiinde yoldan çıkarak ağaçlık alana devrildi. Kazada sürücü dahil 11 kişi yaralandı. Olay yerine polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralılar çevredeki hastanelere sevk edildi.

 • Yalova'da trafik kazasında hayatını kaybeden genç kız organlarıyla 4 cana umut oldu
  14:39 Yalova'da trafik kazasında hayatını kaybeden genç kız organlarıyla 4 cana umut oldu

  Yalova'da geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden 22 yaşındaki Melek Karakaş, organlarını bağışlayarak 4 hastaya umut oldu. Melek'in cenazesi Yalova'da defnedildi.


Advertisement