Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 12 Haziran 2011 Pazar günü yapılacak milletvekili genel seçimine ilişkin kesin aday listeleri, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
Kesin aday listelerine göre, Konya'nın milletvekili adayları şöyle:
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
1- Ahmet Davutoğlu
2- Kerim Özkul
3- İlhan Yerlikaya
4- Ayşe Türkmenoğlu
5- Cem Zorlu
6- Hüseyin Üzülmez
7- Mustafa Baloğlu
8- Mustafa Kabakcı
9- Gülay Samancı
10- Mustafa Akış
11- Harun Tüfekci
12- Abdullah Ağralı
13- Halil Etyemez
14- Rahim Türk
DEMOKRAT PARTİ
1- Hüseyin Akbal
2- Atif Güzel
3- İbrahim Yılmaz Bahçeci
4- Hasan Öztürk
5- Cumaali Akbudak
6- Ümit Doğruöz
7- Hasan Hüseyin Bilgi
8- Ali Seçmen Çevik
9- Müşerref Küçüktabak
10- Hasan Bedel
11- Emine Yalçın
12- Süleyman Ercan Yaman
13- Mehmet Uyar
14- Münir Nair Kapandı
CUMHURİYET HALK PARTİSİ
1- Atilla Kart
2- Mehmet Topbaş
3- Mahir Dilek
4- Orçin Güney Çalık
5- Nurcan Birgül Öztürk
6- Durmuş Ali Karamut
7- Ali Tekiş
8- Hüseyin Kaya
9- Seher Avşar
10- Şeniz Kurtuluş
11- Kemal Mutlu
12- Nazmi Kurtu
13- Hüseyin Yağcı
14- Köksal Filorinalı
MİLLET PARTİSİ
1- Mehmet Ali Küçükgüzel
2- Kemal Kale
3- Sıttıka Kara
4- Mustafa Korkmaz
5- Celal Toklu
6- Hatice Sayar
7- Hilmi Muştu
8- Zeynep Banu Yıldız
9- Perihan Mısral
10- Hamdi Erdem
11- Rifat Akbaş
12- Yaşar Sert
13- Abdullah Nacır
14- Bayram Tutar
SAADET PARTİSİ
1- Mustafa Özkafa
2- Tacettin Çetinkaya
3- Mustafa Derbentli
4- Necati Eroğlu
5- Ali Mücevher
6- Şuayip Koçak
7- İsmail Aydilek
8- Mahmut Sami Büyükyılmaz
9- Hüseyin Akkaya
10- Ahmet Gönç
11- Hatice Gerçeker
12- Hasan Hüseyin Uyar
13- İbrahim Çelik
14- Rauf Büyüktermiyeci
HALKIN SESİ PARTİSİ
1- Teoman Rıza Güneri
2- Veli Tolu
3- Mustafa Necati Özkan
4- Süleyman Boyalı
5- Hasan Basri Sayı
6- Fatma Kola Bozkurt
7- Ali Şanal
8- Fahri Eken
9- Hüseyin Seleş
10- İsrafil Kösedağ
11- Mevlüt Cihat Şahin
12- Yavuz Sözer
13- Ahmet Arıkoğlu
14- Bülent Canca
MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
1- Faruk Bal
2- Mustafa Kalaycı
3- Mustafa Sait Gönen
4- Zühal Ekici
5- Hasan Kaya
6- Oğuz Kürşat Ünal
7- Hacı Mustafa Tombuloğlu
8- Okday Metli
9- Durmuş Ali Açıkel
10- Faruk Sonkaya
11- Salih Akça
12- Habibe Sevil Altınışık
13- Sabit Çevik
14- Tahsin Koyuncu
TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
1- Murat Papuç
2- Serhan Poçan
3- Hava Çankaya
4- Fatih Bilici
5- Fadime Saday
6- İshak Saday
7- Kerim Metli
8- Ömer Kara
9- Dilara Güven
10- İlknur Yılmaz
11- Safiye Karabulut
12- Özge Özkan
13- Mehmet Cengiz
14- Bora Sayın
MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
1- İbrahim Faruk Evirgen
2- Önder Demirok
3- Mehmet Yücel Şentürk
4- Yasemin Aydogan
5- Miyase Höke
6- Serpil Yener
7- Hakan Polat
8- Mehmet Ok
9- Erdal Yiğit
10- Tümay Özcan
11- Menderes Tamayar
12- Mustafa Büyükçeşmeci
13- Mefaret Karademir
14- Mevlüt Karademir
BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
1- Osman Seçgin
2- Osman Balcı
3- Veysel Karakaş
4- Ömer Karabudak
5- Murat Çetin
6- Necati Çivlik
7- Havva Yıldız
8- Mehmet Torun
9- Ali Osman Soydoğan
10- Hüseyin Altun
11- Arzu Çimi
12- Özcan Kurt
13- Hüseyin Doğan
14- Ahmet Polat
DEMOKRATİK SOL PARTİ
1- Ahmet Göksu
2- Pakize Güleray
3- Veli Karademir
4- Nefibe Özçelebi
5- Mehmet Tokat
6- Ali Demirel
7- Bahriye Filiz
8- Enver Gencer
9- Zühal Erdem
10- Ali Onay
11- Osman Akbinar
12- Hasan Ali Kunt
13- Mustafa Oflaz
14- Mustafa Turfan
BAGIMSIZ
- Hacı Mehmet Bozdağ
- Özgür Akın
- Kütahya KESİN ADAY LİSTELERİ-
Kesin aday listelerine göre, Kütahya'nın milletvekili adayları şöyle:
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
1- Soner Aksoy
2- Hasan Fehmi Kinay
3- İdris Bal
4- Vural Kavuncu
5- Bediha Türkyılmaz
DEMOKRAT PARTİ
1- Hüseyin Tüysüz
2- Hüseyin Zengin
3- Servet Bilgin
4- Ahmet Çoban
5- Münevver Azmioğlu
CUMHURİYET HALK PARTİSİ
1- Seref Han
2- Zeliha Aksaz Şahbaz
3- Şeref Doğan
4- Ruhsen Kumdalı
5- Faruk Behram Soydan
EMEK PARTİSİ
1- Ramazan Erdönmez
2- Mesut Soykal
3- Gülüsüm Şimşek
4- Ahmet Can
5- Halit Utku
MİLLET PARTİSİ
1- Mehmet Kiraz
2- Halil Özcan
3- Bayram Örnek
4- Davut Erdoğmuş
5- İsa İsmail Pekuslu
SAADET PARTİSİ
1- Ali İhsan Oturak
2- Ali Kemal Derin
3- Halil Hamzaoğlu
4- Mehmet Özdemir
5- Şerif Ahmet Günel
HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ
1- Eşref Uğurlu
2- Muzaffer Sargın
3- Muhammed Murad Aydın
4- Ergün Kuzu
5- Erkut Yenigün
HALKIN SESİ PARTİSİ
1- Mehmet Akif Ulusoy
2- Berna Ergen
3- Ali Osman Şahin
4- Hayati Asiltürk
5- Muammer Yüğrük
MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
1- Alim Işık
2- Ahmet İça
3- Önder Kıcıroglu
4- Mehmet Armut
5- Osman Barut
TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
1- Yücel Üçel
2- Hayriye Üşümezgezer
3- Aytül Tezel
4- Hülya Neşe Uzuner
5- Hande Tunca
MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
1- Umut Öztürk
2- Zafer Karaca
3- Vahap Demir
4- Melek Pınarbaşı
5- Cemil Yürükel
BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
1- Mehmet Sarı
2- Harun Karaarslan
3- İsmail Bozyiğit
4- Mehmet Cemal Tanrıkulu
5- Hasan Söyler
DEMOKRATİK SOL PARTİ
1- İclal Nimsi
2- Fatma Nuran Yedekçi
3- Hürriyet Tuğral
4- Deniz Uçar
5- Ayten İnceer - ANKARA
Son Dakika › Güncel › Konya, Kütahya Kesin Aday Listeleri - Son Dakika
Sizin düşünceleriniz neler ?