Son Dakika Son Dakika Son Dakika
AK Parti'nin Akşener'i hedef alan sözlerine İYİ Parti'den yanıt: O mermi kovanları ülkenin getirildiği hazin tablonun işaret fişeğidir - Son Dakika

AK Parti'nin Akşener'i hedef alan sözlerine İYİ Parti'den yanıt: O mermi kovanları ülkenin getirildiği hazin tablonun işaret fişeğidir

TBMM'deki grup toplantısında kürsüden mermi fırlatan Meral Akşener'e, "Son yıllarda gördüğümüz en yakışıksız konuşmaya şahit olmak zorunda kaldık." diyen AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'e İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu'dan yanıt geldi. Zorlu, "O mermi kovanlarının temsil ettiği gerçekler ülkenin getirildiği hazin tablonun işaret fişeğidir. Öyle ki, o kovanlar 30 Mart günü parti binamıza sıkılan ve üzeri yalanlarla örtülen mermilerdir." ifadelerini kullandı.

05.04.2023 - 22:03,  Güncelleme: 00:00

İYİ Parti Genel Başkanı MeralAkşener, partisinin grup toplantısında iktidara sert sözlerle yüklendi. Partisinin İstanbul İl Başkanlığı binasının kurşunlanmasına tepki gösteren Akşener, konuşmasının bir bölümünde kürsüden salondakilere mermi fırlattı.

"SON YILLARDA GÖRDÜĞÜMÜZ EN YAKIŞIKSIZ KONUŞMA"

Akşener'e tepki gösteren AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "İYİ Parti'nin grup toplantısında Sayın Akşener'in kullandığı üslup, bunu üzülerek söylüyorum son yıllardaki en yakışıksız ifadeleri olmuştur. Sayın Kılıçdaroğlu da Sayın Akşener'i tebrik etmiş, bu yakışıksızlığa çifte destek olmuştur. Argo tabirlerle bağırıp, çağırarak, saldırgan üslup haline, son yıllarda gördüğümüz en yakışıksız konuşmaya şahit olmak zorunda kaldık." dedi.

"HER ŞEY MİLLETİMİZİN GÖZLERİ ÖNÜNDEDİR"

Çelik'e İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu'dan yanıt geldi. Zorlu, Twitter hesabında şu değerlendirmeleri yaptı: "Bugün TBMM Grup konuşmasında Sayın Genel Başkanımızın temsilen gösterdiği kovanlar üzerinden panikleyen siyasi iktidar, suçunu bastırmak ve ülkedeki ekonomik yangını gölgelemek için yine çarpıtma ve mağdur çıkarma seansına başvurmuştur. Oysa her şey milletimizin gözleri önündedir.

"ÜLKENİN GETİRİLDİĞİ HAZİN TABLONUN İŞARET FİŞEĞİDİR"

Aslında o mermi kovanlarının temsil ettiği gerçekler ülkenin getirildiği hazin tablonun işaret fişeğidir. Öyle ki, o kovanlar 30 Mart günü parti binamıza sıkılan ve üzeri yalanlarla örtülen mermilerdir. Tabi ki Ankara'nın göbeğinde katledilen Sinan Ateş'i vuran hain kurşunlardır.

"CANLARIMIZA KIYAN KAHPE KURŞUNLARDIR O KOVANLAR"

Dahası, Özgecan'lar, Şule'ler, Ceren'ler…Ve şiddete maruz kalarak hayatını kaybeden kadınlarımıza atılan kurşunlardır. ya vaktiyle göz yumduğunuz hendekler, sözde mahkemeler ve o karanlık günlerle şehadete varan evlatlarımız. İşte canlarımıza kıyan kahpe kurşunlardır o kovanlar.

"ÇARESİZLİĞİN İFADESİ"

Hal böyleyken gerçekleri örtbas etmek için terör örgütünün hezeyanlarından dem vurmak bir çaresizliğin ifadesidir! İYİ Parti var oldukça nerede olursa olsun terörün kökünü kazımak boynumuzun borcu, ayrıştırdığınız milleti birleştirmek ise temel ülkümüzdür."


AK Parti\'nin Akşener\'i hedef alan sözlerine İYİ Parti\'den yanıt: O mermi kovanları ülkenin getirildiği hazin tablonun işaret fişeğidir
Kaynak: ANKA
YORUMLAR

Son Dakika Güncel AK Parti'nin Akşener'i hedef alan sözlerine İYİ Parti'den yanıt: O mermi kovanları ülkenin getirildiği hazin tablonun işaret fişeğidir - Son Dakika


Advertisement