Kyk 3. Tematik Kış Kampları Başlıyor - Son Dakika
Güncel

Kyk 3. Tematik Kış Kampları Başlıyor

Kyk 3. Tematik Kış Kampları Başlıyor

ANKARA (İHA) – Bu yıl üçüncü kez düzenlenecek “Kredi ve Yurtlar Kurumu Tematik Kış Kampları” 12 farklı ilde bin 800 gence ev sahipliği yapacak.

14.01.2018 12:21

ANKARA (İHA) – Bu yıl üçüncü kez düzenlenecek "Kredi ve Yurtlar Kurumu Tematik Kış Kampları" 12 farklı ilde bin 800 gence ev sahipliği yapacak.

2017-2018 eğitim öğretim yılının ilk döneminde yurtlarda gerçekleştirdiği eğitim, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle 693 bin 506 öğrenciye ulaşan Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK), yarıyıl tatilinde de hız kesmiyor. Bu yıl üçüncü kez düzenlenecek "KYK Tematik Kış Kampları" 15 Ocak'ta başlıyor. İlki bin, ikincisi bin 500 gencin katılımıyla gerçekleştirilen "KYK Tematik Kış Kampları", bu yıl 12 farklı ilde bin 800 gence ev sahipliği yapacak.

Yurtlarda barınan gençlerin serbest zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmek, bedensel, zihinsel ve kültürel yönden gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla gençlerin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda düzenlenen kamplar; 15-19 Ocak tarihlerinde Antalya, Bilecik, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Kastamonu, Kocaeli, Mersin, Muğla, Sakarya, Samsun ve Trabzon illerinde gerçekleştirilecek. Kamplarda akademik seminerlerin yanı sıra ilin tarihi ve kültürel mekanlarının keşfedileceği şehir gezileri, sinema gösterimleri ve birbirinden farklı sportif etkinlikler de düzenlenecek.

Film gösterimi ve kültür yarışması

KYK'lı gençlerin belirlenen temaya ilişkin akademik ve entelektüel bilgi sahibi olmaları ve alanında uzman isimlerin tecrübelerinden faydalanmaları amacıyla 5 gün süresince düzenlenen kamplarda; gençler ev sahibi illerin tarihi, kültürel, manevi mekanlarını ve şehitlikleri ziyaret edecekler. Ayrıca kamp programı kapsamında "Buğday" filminin gösterimi ile 18 Ocak'ta "kamp temalı bilgi - kültür yarışması" gerçekleştirilecek.

AR-GE İnovasyon Kampı

Türkiye'nin geleceğini şekillendiren milli sanayi hamlesi ve mühendislik çalışmalarının tartışılacağı Kocaeli'nde gerçekleştirilecek "AR-GE İnovasyon Kampı"na Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, gazeteci-yazar Dr. Şeref Oğuz, GTÜ Nanoteknoloji Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Numan Akdoğan, Prof. Dr. Erdal Tanas Karagöl, Prof. Dr. Mehmet Karaca, Prof. Dr. Orhan Torkul, Prof. Dr. Derviş Karaboğa, Dr. Özgür Akın, Ahmet Eren Sancak ve Evren Gümüç katılacak.

Değerler Kampı

Unutulmaya yüz tutan değerleri gençlere hatırlatacak ve Samsun'da gerçekleştirilecek "Değerler Kampı"nda; Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Ömer Döngeloğlu, Necip Karakaya, Prof. Dr. Soner Gündüzöz, yazarlar Mehmet Ali Bulut, Ayla Aydemir ve Nurdan Damla, AFAD Başkanı Dr. Ömer Güllüoğlu, TİKA Başkanı Serdar Çam ve Gençlik ve Spor Bakanlığı Müşaviri Selim Cerrah gençlerle bir araya gelecek.

Edebiyat Kampı

Kastamonu'da gerçekleştirilecek "Edebiyat Kampı"nda yazar Rasim Özdenören, Sadık Yalsızuçanlar, Beşir Ayvazoğlu, Yavuz Bülent Bakiler, Mustafa Ruhi Şirin, Prof. Dr. Nurullah Çetin, Bestami Yazgan, Hayati İnanç, Prof. Dr. Hicabi Kırlangıç ve Betül Nur Ata KYK'lı gençlerle buluşacak.

Hukuk Kampı

Hukukun insanlık tarihindeki yeri ve öneminin hem tarihsel hem de sosyolojik ve psikolojik olarak ele alınacağı Trabzon'da gerçekleştirilecek "Hukuk Kampı"nda; Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Mehmet Uçum, Prof. Dr. Ahmet Kemal Bayram, Prof. Dr. Nihat Bulut, Prof. Dr. Muharrem Kılıç, Dr. Mehmet Sarı, Ahmet Selim Köroğlu, Sertel Şıracı, Yrd. Doç. Dr. Selman Öğüt, gazeteci-yazar Hasan Öztürk ve sanatçı Orhan Çakmak gençlere seslenecek.

İletişim Kampı

Türkiye'nin tanınmış ekran yüzleri, radyoların sevilen sesleri ve internet dünyasının önemli kalemlerinin katılacağı Mersin'de düzenlenecek "İletişim Kampı" tarihçi-yazar Yavuz Bahadıroğlu, gazeteci-yazar Abdurrahman Dilipak, Şebnem Bursalı, TRT spikeri Göktuğ Kırca ve Talha Bora Öge'nin katılımıyla gerçekleşecek.

İnsan ve Toplum Kampı

Türkiye'de ve dünyada yaşanan değişimler ve insanlığın geleceğinin anlatılacağı Denizli'de gerçekleştirilecek "İnsan ve Toplum Kampı"na Prof. Dr. Sinan Canan, Prof. Dr. Mazhar Bağlı, Prof. Dr. Kemal Ataman, Prof. Dr. Ejder Okumuş, Prof. Dr. Yavuz Selvi, Doç. Dr. İhsan Çapcıoğlu, Dr. Tayfun Doğan, İbrahim Uslu ve TRT sunucusu Betül Soysal Bozdoğan katılacak.

Tarih ve Medeniyet Kampı

Tarihin kırılma noktalarının masaya yatırılacağı Bilecik'te gerçekleştirilecek "Tarih ve Medeniyet Kampı"nda; Prof. Dr. Mim Kemal Öke, Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, Prof. Dr. Mehmet Çelik, Prof. Dr. Ahmet Akgündüz, Prof. Dr. Tufan Gündüz, Dr. Süleyman Gündüz, Mehmet Güney, Zekeriya Yıldız, ÖNDER Genel Başkanı Halit Bekiroğlu ve sunucu Cansu Canan Özgen gençlerle buluşacak.

Türk İslam Sanatları Kampı

KYK'lı gençleri hat, ebru ve diğer kadim sanatlarla buluşturacak "Türk İslam Sanatları Kampı" Diyarbakır'da Prof Dr. Hüsrev Subaşı, Prof. Dr. Mehmet Zeki Kuşoğlu, Safiye Morçay, Özcan Özcan, Ayla Aydemir, Ahmet Zeki Yavaş, Muhammet Mağ ve Uğur Taşatan'ın katılımıyla gerçekleştirilecek.

Sinema Kampı

Türk sinemasının dünü, bugünü ve yarınının ele alınacağı "Sinema Kampı" Sakarya'da; TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, yönetmen Mesut Uçakan, tiyatrocu Ulvi Alacakaptan, oyuncu Hakan Boyav, Mustafa Uğur, Mehmet Emin Kadıhan, Fatih Küçük, Mustafa Uğur başta olmak üzere birbirinden değerli isimleri ağırlayacak.

Spor ve Sağlıklı Yaşam Kampı

Sağlıklı yaşamın ipuçlarının paylaşılacağı "Spor ve Sağlıklı Yaşam Kampı" Muğla'da; Dr. Ender Saraç, Milli Okçu Gizem Girişmen, Milli Tekvandocu Bahri Tanrıkulu, Spor Spikeri Emre Tilev ve Erdoğan Arıkan, Doç. Dr. Halit Yerebakan, Alp Pehlivan Serbest Dalış Rekortmeni Şahika Ercümen'in katılımıyla gerçekleştirilecek.

Uluslararası İlişkiler Kampı

Uluslararası alanda egemen güçlerin küresel hamlelerinin analiz edileceği "Uluslararası İlişkiler Kampı" Antalya'da; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin, Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, Doç. Dr. Mehmet Akif Kireççi, gazeteciler Mehmet Acet, Taha Dağlı ve Turgay Güler'in katılımıyla gerçekleştirilecek.

Vefa Kampı

Kültür ve medeniyetimizin yapı taşları olan isimlerin Erzurum'da yad edileceği "Vefa Kampı"nda ise Prof. Dr. Nurullah Genç, Prof. Dr. M. Zeki Kuşoğlu, Prof. Dr. Ejder Okumuş, Prof. Dr. Ersin Özarslan, Özcan Ergiydiren, Dr. Timuçin Çevikoğlu, Rasim Cinisli, Burak Kaynarca, Enderhan Karakoç, Sadık Yalsızuçanlar, Bayram Bilge Tokel ve şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk'ün babası Asım Safitürk KYK'lı gençlerle bir araya gelecek. - ANKARA

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Kyk 3. Tematik Kış Kampları Başlıyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement