Mardin Turizmi Hizmet ve Onur Ödülleri - Son Dakika
Güncel

Mardin Turizmi Hizmet ve Onur Ödülleri

Mardin Turizmi Hizmet ve Onur Ödülleri

Mardin Valiliği, Mardin Eğitim Vakfı (MARSEV) ve Mardin Artuklu Üniversitesi işbirliğinde, Mardin'in tanıtım ve gelişmesine katkıda bulunan kişi ve kuruluşlara verilen Mardin Turizmi Hizmet ve Onur Ödülleri, düzenlenen törenle sahiplerine verildi.

30.09.2016 15:28
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Mardin Valiliği, Mardin Eğitim Vakfı (MARSEV) ve Mardin Artuklu Üniversitesi işbirliğinde, Mardin'in tanıtım ve gelişmesine katkıda bulunan kişi ve kuruluşlara verilen Mardin Turizmi Hizmet ve Onur Ödülleri, düzenlenen törenle sahiplerine verildi.

Mardin Valiliği, Mardin Artuklu Üniversitesi, Mardin Ticaret ve Sanayi Odası, Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) ve 11 Sivil Toplum Kuruluşu temsilcilerinin oy birliğiyle belirlenen ödüller, sahiplerini buldu.

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonunda düzenlenen törende, "Kültür, Sanat, Edebiyat ve Mimari" alanında MAREV adına MAREV Genel Başkanı Haluk Eldem'e, "Girişim ve Yatırım" alanında Cercis Murat Konağı adına Ebru Baybara Demir'e ve Türk Hava Yolları adına Mardin Hava Yolları Müdürü Yusuf Dilberoğlu'na, "Turizm Emekçileri" alanında ise telkari ustası Suphi Hindiyerli'ye verildi.

"Turizm ve Tanıtım" alanındaki ödülün Nobel sahibi Mardinli Bilim Adamı Prof. Dr. Aziz Sancar'a da geçtiğimiz günlerde Ankara Mardin Kültür Evi'nde düzenlenen törenle takdim edildi.

Törende konuşan Mardin Valisi Mustafa Yaman, Mardin'in sahip olduğu tarihi ve kültürel değerleri geleceğe taşıma kararlığında olduklarını söyledi.

Vali Yaman, Turizmin diğer sektörleri de hareketlendirdiğinin altını çizerek "Tanıtım ve Onur Ödülleri"ne layık görülenleri tebrik etti.

MAÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırakça ise, Mardin'in tanıtımına katkı sunan kişilerin "Mardin Tanıtım ve Onur Ödülü" ile taçlandırılmasının önemli olduğunu kaydetti.

İslam Medeniyeti'nin ilim zirvesi olan hicri 4. ve 5. yüzyıllarda, Mardin'de anılmaya değer büyük ilim adamları yetiştiğini kaydeden Ağırakça, "Turizm ve Tanıtım ödülü alan, Nobel Kimya Ödülü sahibi Prof. Dr. Aziz Sancar da Mardinli ilim adamlarının son halkasını oluşturuyor. Yeni nesillerin bu halkaya bir halka daha eklemesini temenni ediyorum." ifadelerini kullandı.

MARSEV Genel Başkanı Kemal Nehrozoğlu da, Mardin'in sosyal ve kültürel zenginliklerinin Türkiye'de ve tüm dünyada tanıtımını sağlayan ve köklü tarihi mirasının korunmasına katkıda bulunan muteber hemşehrilerinin varlığından onur duyduğunu ifade ederek, 2017 yılı Kasım ayında Türkiye Ulusal Turizm Kongresinin Mardin'de yapılacağı bilgisini verdi.

Mardin Artuklu Üniversitesi tarafından, ödül sahiplerine verilecek olan plaket yerine kaim olmak üzere Üniversite Kampüs Yerleşkesi alanında 50 adet ağaç dikildiği bildirildi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Mardin Turizmi Hizmet ve Onur Ödülleri - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Başkent'te halk otobüsünün freni boşaldı, faciadan dönüldü
  21:27 Başkent'te halk otobüsünün freni boşaldı, faciadan dönüldü

  Ankara'nın Elmadağ ilçesinde freni boşalan halk otobüsü uçurun ucunda asılı kaldı. Sürücüsünün yokuş aşağı inen otobüsün önündeki araçlara çarpmamak için boş araziye sürdü. Frenleri tutmayan otobüsü uçurum kenarına geldiğinde toprak yığınına asılı kalması faciayı önledi. Yaşanan kazada kimse yaralanmadı.

 • Türkiye, İran'ın İsrail'e yönelik operasyon planını önceden bilgilendirdi
  21:25 Türkiye, İran'ın İsrail'e yönelik operasyon planını önceden bilgilendirdi

  Dışişleri Bakanlığı'ndan üst düzey bir yetkili, İran'ın İsrail'e karşı planladığı operasyon hakkında Türkiye'yi önceden bilgilendirdiğini ve ABD'nin Türkiye aracılığıyla herhangi bir eylemin 'belirli sınırlar içinde' olması gerektiğini İran'a ilettiğini bildirdi. İran'ın 300'den fazla insansız hava aracıyla İsrail'e yönelik gerçekleştirdiği saldırının, İsrail'in Şam'daki İran Konsolosluğu'na düzenlediği saldırıya misilleme olduğu açıklandı. Dışişleri yetkilisi, Türkiye'nin bu gelişmeleri önceden tahmin ettiğini ve İran tarafından bilgilendirildiğini belirtti.

 • Yahudi yerleşimciler askerlerin koruması altında Filistinlilere ait bir aracı ateşe verdi
  21:24 Yahudi yerleşimciler askerlerin koruması altında Filistinlilere ait bir aracı ateşe verdi

  Filistin'in Batı Şeria bölgesinde Yahudi yerleşimciler, Filistinlilere ait bir aracı askerlerin koruması altında ateşe verdi. İsrailli insan hakları örgütü Yesh Din, olaya ait güvenlik kamerası görüntülerini yayınladı ve İsrail askerlerinin müdahale etmediğine dikkat çekti.

 • Samsun Çarşamba'da çıkan tarım arazisi yangını söndürüldü
  21:21 Samsun Çarşamba'da çıkan tarım arazisi yangını söndürüldü

  Samsun'un Çarşamba ilçesinde bir çeltik tarlasında çıkan yangın, itfaiye ve jandarma ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü. Yangın sonucunda tarım arazisi zarar gördü ve olayla ilgili olarak görevli B.K'ye para cezası uygulandı.

 • Siverek'te dolu yağışı etkili oldu, pikniğe çıkan vatandaşlar mahsur kaldı
  21:20 Siverek'te dolu yağışı etkili oldu, pikniğe çıkan vatandaşlar mahsur kaldı

  Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde etkili olan dolu yağışı ve yağmur ekili arazilere zarar verdi, pikniğe çıkan vatandaşlar mahsur kaldı. Taşağil köyü mevkiinde pikniğe giden vatandaşlar, aniden bastıran dolu ve yağış nedeniyle 15 araç çamura saplanarak mahsur kaldı. Kurtarma çalışmaları devam ediyor.

 • Michy Batshuayi, Fenerbahçe'nin galibiyetinde önemli rol oynadı
  21:18 Michy Batshuayi, Fenerbahçe'nin galibiyetinde önemli rol oynadı

  Fenerbahçe'nin Belçikalı forveti Michy Batshuayi, Fatih Karagümrük maçında attığı golle takımının galibiyetinde önemli rol oynarken ligde 10, toplamda 22. golüne ulaştı.


Advertisement