Mesele Berkin Değil Siz Hala Anlamadınız mı? - Son Dakika
Güncel

Mesele Berkin Değil Siz Hala Anlamadınız mı?

Mesele Berkin Değil Siz Hala Anlamadınız mı?

Twitter kahramanları yine iş başında

05.12.2014 10:12

Türkiye barış sürecine kilitlendi. Ardından Alevi vatandaşlar için harekete geçildi. Ancak huzurdan rahatsız olanlar yine devreye girdi. Gezi'de darbe girişiminde bulunan Twitter lobisi şimdi de Yavuz Bingöl'ün Berkin Elvan açıklamasını fırsat bildi. Berkin tam 200 gün ölüm kalım savaşı verirken onu hastanede ziyaret etmeyenler, ünlü türkücüyü hedef seçti! Kaos kuşu kuluçkadan kalkarken akıllara bu kez şu söz yerleşti: Mesele Berkin değil anlamadın mı!

Yeni Türkiye, birilerini gerdi! Aklı eskide kalan kaos lobisi, yine devreye girdi. Önce Taksim'deki Gezi Parkı bahane edildi. Ardından sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden onlarca kişi sokağa çekildi. Bebek'ten, Etiler'den öteye gitmeyenler parka yerleşip gençlerin hayatını alt üs etti. Tam 6 genç hayatını kaybederken Geziciler'in asıl hedefi Mehmet Ali Alabora'nın şu sözleri ile kendini belli etti: "Mesele ağaç değil hala anlamadın mı!" İşte Gezi'de umduğunu bulamayanlar bu kez Yavuz Bingöl'ü bahane etti. Çözüm sürecine destek veren, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Dersim ziyaretine eşlik eden Bingöl, Geziciler'in son hedefiydi.

KUTUPLAŞMA FAYDA GETİRMEZ

Bingöl, Aydın Doğan'ın gazetesi Hürriyet'te köşe yazan Ahmet Hakan'a bir röportaj verdi. Hakan ilk olarak Bingöl'e "Gezi'den sonra oluşan kutuplaşma iklimini kırmak için mi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Başbakan Davutoğlu'nun davetlerine katıldınız?" sorusunu yöneltti. Ünlü sanatçı "Evet... Kutuplaşmanın ya da gerginliğin kimseye fayda getirmeyeceğini düşünüyorum." dedi. Hakan'ın kriz yaratan sorusu ise "Berkin'in annesinin meydanlarda yuhalatılması... Bu konuda ne düşünüyorsunuz?" şeklindeydi.

SOL DEĞERLERE YAKIŞMIYOR

Bingöl bu soruya "Mesela Tayyip Bey'in ölmüş annesine küfür edildiği zaman, ertesi gün Berkin'in annesini yuhalattığı zaman... İşte o zaman sonuç ne? Bunlar sol değerlere inanan insanların söyleyeceği cümleler mi? Hiç farkı kalmıyor ki işin... O zaman o da öyle yapıyor. Bu yüzden saf tutmak istemiyorum. Gezi'nin ilk bir haftası benim için önemliydi, ondan sonra başka bir noktaya gitti..." yanıtını verdi. Yani Bingöl, Gezi'nin yarattığı kaosa dikkat çekti. İşte bunu fırsat bilen ve aralarında Cüneyt Özdemir, Fazıl Say, Karolin Fişekçi, Aslı Aydıntaşbaş, Amberin Zaman, Atilla Taş ve Barbaros Şansal gibi isimlerin bulunduğu Gezi lobisi, yine devreye girdi. Sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesaplarından kaos çığlıkları attı. Ancak Bingöl'ü linç eden o kuş lobisi, Gezi'de ölen gençleri hatırlamadı. Ailelerini arayıp sormadı. Hastanede ölüm kalım savaşı veren Berkin Elvan'ı ise birgün ziyaret etmedi. Ancak Gezi emrini aldıkları yer tekrar düğmeye basınca bu kez de Yavuz Bingöl üzerinden sokaklar gerilmek istendi. Yani bu kez "Mesele Berkin" değildi!

ALEV ALDILAR

Kuş lobisi Yavuz Bingöl'den sonra ünlü yazar Alev Alatlıyı da hedef aldı! Alatlı, önceki gün Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri törenine katıldı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, edebiyat alanında Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü'nü Alatlı'ya verdi. Ünlü yazar ardından bir konuşma yaptı. Gezi olayları ve benzer sokak eylemlerinde gençleri sokağa dökmek için provokatif tavır takınan yazarları eleştirerek "Bir kalem darbesi ile atar ergenleri sokağa döken yazarın yaptığı helal değildir" dedi. Erdoğan'a hitaben de "Sayın Cumhurbaşkanım dünya 5'ten büyüktür dediniz ve tüm oligarkları boşa çıkardınız. Bu ödülü bana layık gördüğünüz için çok teşekkür ederim" ifadelerini kullandı. İşte kuş lobisi, Alatlı'nın bu sözleri üzerine yine ucuşa kalktı. Alev Alatlı hakkında adeta linç çığlığı başlattı. Twitter çetesi, 70 yaşındaki yazara "Yalaka", "Paçoz" gibi hakaretlerle saldırdı." Bir de Alatlı'nın kitapları aleyhinde kampanya başlattı.

Kaynak: Takvim.com.tr

Son Dakika Güncel Mesele Berkin Değil Siz Hala Anlamadınız mı? - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement