MHP İl Başkan Yardımcısından, Bağımsız Milletvekili Halaçoğlu'na Tepki - Son Dakika
Güncel

MHP İl Başkan Yardımcısından, Bağımsız Milletvekili Halaçoğlu'na Tepki

MHP İl Başkan Yardımcısından, Bağımsız Milletvekili Halaçoğlu\'na Tepki

MHP Kayseri İl Başkan Yardımcısı Mehmet Gülsoy, Bağımsız Milletvekili Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu'nun sosyal medyadan "Meral Hanım ve Arkadaşları Hepsi İçin Tehlikedir" şeklinde paylaşımına tepki gösterdi.

29.07.2017 15:10

MHP Kayseri İl Başkan Yardımcısı Mehmet Gülsoy, Bağımsız Milletvekili Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu'nun sosyal medyadan "Meral Hanım ve Arkadaşları Hepsi İçin Tehlikedir" şeklinde paylaşımına tepki gösterdi. Gülsoy, "Halaçoğlu unutmasın ki; Ülkücü gözünün gördüğünden korkmaz" dedi.

Kayseri Bağımsız Milletvekili Prof.Dr. Yusuf Halaçoğlu, sosyal paylaşım sitesinden birkaç gün önce "Meral Hanım ve arkadaşları hepsi için bir tehlikedir" başlığı ile paylaşım yaptı. Paylaşımda, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkındaki yorumlara MHP İl Başkan Yardımcısı Gülsoy'dan tepki geldi. Gülsoy yaptığı açıklamada Halaçoğlu'nun, 48 yıllık mazisi şan ve şeref dolu MHP'den ihraç edildikten sonra Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve onun kadroları hakkında mesnetsiz açıklamalar yaptığını belirterek şöyle dedi:

"Milletvekili Halaçoğlu; yola çıktıklarını, yolda buldukları ile değişen biridir. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin siyasi anlayışı 'Önce ülkem ve milletim sonra partim, ben' düsturu üzerinedir. Bunu iki dönem MHP çatısı altında milletvekilliği yaptığı anlayamamış olması üzüntü vericidir. Sayın Halaçoğlu, Genel Başkanımız Devlet Bahçeli hakkında Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ile aynı safha geçtiği ve Meral Akşener'e karşı tavır aldığı şeklinde ifadeleri, Yusuf Halaçoğlu'nun içinde bulunduğu ruh halinin iyi olmadığını işaret ediyor. Genel Başkan Devlet Bahçeli ile Doğu Perinçek'in aynı safta olduğunu iddia eden Halaçoğlu'na sormak gerekir; 'Siz kimin safhındasınız?' 1 gün Ümit Özdağ'cı oluyor, 1 gün Meral Akşener'ci oluyorsunuz. Sinan Oğan'ın aday olduğu dönemde MHP milletvekili iken yaptığınız açıklama halen arşivlerde duruyor. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve onun kadrolarının kimseyi tehlike olarak gördüğü yok. Kurulan ve kurulacak hiçbir parti MHP'nin sonu olamaz. MHP bu ülkenin temel taşıdır. Kimsenin MHP'ye ömür biçme gibi bir hakı ve haddi de yoktur. Devlet Bahçeli, ülkenin bölünmez bütünlüğü için her daim taşın altına bedenini koymuş, ülke ve vatan sevdalısını olduğunu göstermiştir."

- Kayseri

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel MHP İl Başkan Yardımcısından, Bağımsız Milletvekili Halaçoğlu'na Tepki - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement