Necip Fazlı Kısakürek Etkinlikleri Tamamlandı - Son Dakika
Güncel

Necip Fazlı Kısakürek Etkinlikleri Tamamlandı

Necip Fazlı Kısakürek Etkinlikleri Tamamlandı

Necip Fazlı Kısakürek Etkinliklerinin Finali Mustafa Yazgan'la tamamlandı

06.06.2013 15:15

Sakarya Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklaşa olarak; Necip Fazlı Kısakürek'ün vefatının 30. Yıldönümü nedeniyle Mayıs ayı boyunca il genelinde düzenlediği anma etkinliklerinin finali; SAKVA'nın organizasyonuyla Sait Tanış Kültür Merkezi'nde gerçekleşti.

Büyük ilgi

Necip Fazıl'ı anma etkinliklerinin final gecesini, Üstad'ın yanında 20 yılını geçirmiş ve onun konuşmaları öncesinde 5-10 dakika Üstad'la ilgili açıklamalar yapan ve kalabalığı yatıştıran sunumlarıyla tanınan Gazeteci Yazar Mustafa Yazgan onurlandırdı. "Ustanda 20 Yıllık Dostluk" konulu geceye; Sakarya Valisi Mustafa Büyük, Sakarya Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı, Sakarya İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Yorulmaz, Sakarya Baro Başkanı Av. Recep Hacıeyüpoğlu, SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, SAKVA Müdürü Mehmet Ersöz, Sakarya Kent Konseyi ve Kızılay Sakarya Şube Başkanı Ahmet İşgüzar, Sakarya Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Ahmet Akdardoğan, Adapazarı Belediye Başkan Vekili Erol Aydın, KANSERDER Başkanı Nihal Akar, YÖÇEYDER Başkanı Naci İris, Sakarya Tarım İl Müdürü Mehmet Erdemir, SİMDER Başkanı Nafi Özdin, Evin Metro Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Şeşen, Gazeteci Zeki Aydıntepe, Levent Candan ve Sakarya Ses Sanatçısı Akif Yener katıldı.

Musiki ve Şiir

Yahya Bakır'ın sunumuyla gerçekleşen gecede; Sakarya Tasavvuf Musikisi Derneği Solist Kemal Can Ergün ve Mehmet Sağlam eşliğinde ilahiler okurken, Sakarya Albakara Şube Müdürü Sami Çakır ile Necip Fazlı Kısakürek'ün tüm şiirlerini ezbere bilen Şair Mustafa Delibaş'ın okuduğu şiirleri de geceye renk kattı.

Üstad; çok yönlü bir inseneydi

Necip Fazlı Kısakürek'ün yanında 20 yılını geçirmiş Gazeteci Yazar Mustafa Yazgan; gecede yaptığı anlamlı konuşmasıyla Üstad ile birlikte tanışması, geçirdiği anılarını anlatarak; Üstada gelen büyük bir nazarla değişime uğradığını ve bu ülkeye çok hizmeti olduğunu dile getirdi. Necip Fazıl'ın çok yönlü bir insene olduğunu belirten Yazgan, onun asıl üzerinde durulması gereken yönünün bir mücadele adamı olmasıdır, diye konuştu. Allah demenin yasak olduğu bir zamanda Necip Fazıl İslâmi anlatmıştır. Bunun içinde hapislerde yatmış, soruşturmalar geçirmiş, hakaretlere uğramıştır. Bütün bunlar onu daha çok şuurlandırmıştır.

Şükran beratı takdim edildi

Mustafa Yazgan'ın konuşmasından sonra Sakarya Valisi Mustafa Büyük, konuşmaları ve yazılarıyla kültürümüze bulunduğu hizmetlerinden dolayı Yazgan'a bir şükran beratı takdim etti. Mustafa Yazgan'ı ilk gençlik yıllarından beri takip ettiğini belirten Vali Büyük, kendi dönemi gençliği üzerinde emekleri bulunduğunu da belirtti.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Necip Fazlı Kısakürek Etkinlikleri Tamamlandı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement