Öldürülen Rabia İçin Kadınlar Adliyede Toplandı - Son Dakika
Güncel

Öldürülen Rabia İçin Kadınlar Adliyede Toplandı

Öldürülen Rabia İçin Kadınlar Adliyede Toplandı

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyeleri, kocası tarafından öldürülerek yol kenarına atılan Rabia Aydın için Balıkesir Adliyesi önünde basın açıklaması yaptılar.

07.03.2016 16:14
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyeleri, kocası tarafından öldürülerek yol kenarına atılan Rabia Aydın için Balıkesir Adliyesi önünde basın açıklaması yaptılar.

Balıkesir Adliyesi önünde yapılan açıklamaya Rabia Aydın'ın babası Sezai Alkan, annesi Sadiye Alkan ve kardeşi Fatma Alkan da katıldı. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyeleri adına konuşan Zekiye Uçar, "Ülkemizde son zamanlarda Özgecan'lar öldürülmeye devam ediyor, tecavüze uğrayan Cansel'ler intihara sürükleniyor, okuması için üniversiteye giden Dilay'ların yaşam hakları elinden alınıyor, Gizem'ler kaçırılıyor, en işlek caddelerde kadın kardeşlerimiz tecavüze uğruyor. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu olarak başta yaşam hakkımız olmak üzere özgürlüğümüz için direniyor, kadına yönelik her türlü şiddete karşı, kadın cinayetlerine karşı mücadele veriyoruz. 2015 yılında 303 kardeşimizi, Ocak ayında 36 kardeşimizi kaybettik. Dünyanın yarısını oluşturan biz kadınlar kendi yaşamlarımızı tayin etme hakkı bile elinden alınıyor. Savaş IŞİD zihniyetini destekleyen kadın düşmanı söylemler, hukuk hiçe sayılarak bu söylemlerin fetvalarla desteklenmesi erkek şiddetini körüklüyor..Kadına yönelik şiddetin, tacizin, tecavüzün, kadın cinayetlerinin önünü açıyor. Bu söylemler kadın katillerinin cezai indirimleri almasını sağlıyor. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformunun takip ettiği davalarda katillerin hak ettiği ağır cezaları almalarını sağlarken,biz tüm kadınlar için adalet istiyoruz.tüm kadın cinayetlerinde indirimlerin uygulanmaması gerektiğini bir kez daha haykırıyoruz" dedi.

Grup üyeleri açıklamanın ardından Rabia Aydın davasını izlemek üzere mahkeme salonuna çıktı. - BALIKESİR

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Öldürülen Rabia İçin Kadınlar Adliyede Toplandı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement