Şehit Astsubay Son Yolculuğuna Uğurlandı - Son Dakika
Güncel

Şehit Astsubay Son Yolculuğuna Uğurlandı

Şehit Astsubay Son Yolculuğuna Uğurlandı

Astsubay Üstçavuş Ahmet Ünver'in cenazesi memleketi Mersin'in Silifke İlçesi'nde gözyaşları arasında toprağa verildi.

02.08.2012 16:22

Diyarbakır'ın Lice İlçesi'nde güvenlik güçleri ile PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada şehit olan 28 yaşındaki Astsubay Üstçavuş Ahmet Ünver'in cenazesi memleketi Mersin'in Silifke İlçesi'nde gözyaşları arasında toprağa verildi.

Şehit Astsubay Üstçavuş Ahmet Ünver'in cenazesi son kez Silifke İlçesi'ne bağlı

Arkum Beldesi'ndeki baba evine götürüldü. Şehidin cenazesi baba evine getirildiğinde yakınları gözyaşlarına boğularak teröre lanet yağdırdı. Yakınlarından helallik alınmasının ardından şehit astsubayın cenazesi, Merkez Alaaddin Camii'ne götürüldü. Buradaki törene Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Hayrettin İmren, Silifke Kaymakamı Fatih Damatlar, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan ile yakınları ve 3 bin kişi katıldı.

Şehidin annesi Meryem Ünver, kız kardeşi Fatma Soğan, 1 ay önce nişanlandığı Emsal Göçmen tabuta sarılıp bir süre gözyaşı döktü. Anne Ünver, "Şehit sadece benim değil Türkiye'nin şehidi. Yeter anneler ağlamasın" diye feryat etti.

KİMSEYE KENDİMİZİ GÜLDÜRMEYECEĞİZ

Şehidin Diyarbakır'da Uzman Çavuş olarak görev yapan ağabeyi Mehmet Ünver ile kardeşi Mahmut Ünver ise metanetini koruyup yakınlarını sakinleştirmeye çalıştı. Uzman Çavuş Mehmet Ünver teröre lanet yağdırarak, "Vatanımız milletimiz sağ olsun, Türk milletinin başı sağ olsun. Allah Türk askerini korusun. Askerimiz var, bir askerimiz daha var sıkıntı yok. İnanıyorum ki benim gibi düşünen birçok kişi vardır. Bunları diyebileceğim, içim yanıyor ama kimseye kendimizi güldürmeyeceğiz" dedi.

ŞEHİT BABASI; ONLARA KOYMAYALIM BU MEMLEKETİ

Şehidin babası Durmuş Ünver ise, "Milletvekilleri bir olup bu vatanı kurtarmalı. Eğer askerimiz yetmiyorsa sivilimiz de gitmeli. Bu beladan kurtulmalıyız. Benim düşüncem bu. Tahsilim yok cahil adamım. Ama onlara koymayalım bu memleketi" diye konuştu.

Mersin İl Müftüsü Ali Melek tarafından kıldırılan ve Ak Parti Milletvekili Çiğdem Münevver Ökten'in de saf tutuğu cenaze namazının ardından şehidin cenazesi top arabasına konuldu. Şehidin cenazesi götürüldüğü Silifke Asri Mezarlıkta toprağa verildi. - Mersin/ Silifke

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Şehit Astsubay Son Yolculuğuna Uğurlandı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement