SPOR Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Yat Yarışı'nın İstanbul etabında Mavi Vatan Kupası'nın kazananları belli oldu - Son Dakika
Güncel

SPOR Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Yat Yarışı'nın İstanbul etabında Mavi Vatan Kupası'nın kazananları belli oldu

Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Yat Yarışı'nın İstanbul etabında Mavi Vatan Kupası'nın kazananları belli oldu - Cumhurbaşkanlığı himayelerinde;

30.10.2021 18:27  Güncelleme: 18:37
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Yat Yarışı'nın İstanbul etabında Mavi Vatan Kupası'nın kazananları belli oldu

- Cumhurbaşkanlığı himayelerinde; Kültür ve Turizm Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın katkılarıyla İstanbul Valiliği ve Muğla Valiliği iş birliğinde, İstanbul Açıkdeniz Yat Yarış Kulübü tarafından organize edilen ve DHL Express ana sponsorluğunda düzenlenen Cumhurbaşkanlığı 2'nci Uluslararası Yat Yarışları bugün de Mavi Vatan Kupası heyecanıyla devam etti.

97 tekne ve ulusal ve uluslararası 800'ü aşkın sporcu Yeşilköy parkurunda (Ataköy-Yeşilköy-Adalar) Mavi Vatan Kupası için yarıştı. Kazananlar ödüllerini 30 Ekim Cumartesi akşamı Ataköy Marina Yarış Köyü'nde düzenlenen törenle aldı.

Sonuçlar şu şekilde:

Mavi Vatan Kupası

IRC 0 sınıfı

1- Levent Peynirci yönetimindeki ENKA CHEESE

2- Hasan Utku Çetiner yönetimindeki MESA SAILING TEAM-SHAK SHUKA

3- Murat Anılır yönetimindeki DHO TAYFA

IRC 1 sınıfı

1- Ali Tezdiker yönetimindeki BORUSAN RACING EVOLUTION

2- Ahmet Köroğlu yönetimindeki MSI SAILING TEAM

3- Hüseyin Levent Özgen yönetimindeki TRAMOLA SAILING TEAM-HEDEF YELKEN

IRC 2 sınıfı

1- Güney Kaptan yönetimindeki AKKİM KİMYA CHEESE

2- Tora Sebahattin Kutoğlu yönetimindeki WINGS OF ISLAND

3- Semih Pekyörür yönetimindeki FENERBAHÇE 5

IRC 3 sınıfı

1- Berk Gürpınar yönetimindeki HYATT REGENCY-GEMINI SAILING

2- Kaan Parlas yönetimindeki CYGNUS

3- Berkcan Arat yönetimindeki PATILIBAHÇE YELKEN TAKIMI-BE BLUE

IRC 4 sınıfı

1- Ahmet Murat Tan yönetimindeki ÇIĞLI BELEDİYESİ-BEAR SAILING

2- Gül Çelikel yönetimindeki KUPA KIZI-SETUR MARINAS

3- Boran Burcu yönetimindeki LINEA ROSSA-ANKA

Gezgin (A) sınıfı

1- Yusuf Erce Demirtaş yönetimindeki VAMOS

2- Burak Algon yönetimindeki MY FIRST

3- Murad Kulaksızoğlu yönetimindeki GRAND MOBY

Gezgin (B) sınıfı

1- Atilla Gökova yönetimindeki ATİYE

2- Cavit Aksoy yönetimindeki LUCE

3- İbrahim Tunay Can yönetimindeki FORTUNA

Gezgin (C) sınıfı

1- Hasan Oğuz Genç yönetimindeki SARI-1

SB GENEL

1- Saruhan Çınay yönetimindeki HSSK QUICK SIGORTA-NIMBUS

2- Ali Kemal Tüfekçi yönetimindeki GISBIR SENSEI

3- Hulki Özcan yönetimindeki ADIOS

SB GRUP

1- Alp Güçer yönetimindeki MASCOT

2- Poyraz Abda yönetimindeki HSSK QUICK SIGORTA

3- Mehmet Dinçay yönetimindeki KS GLOBAL LOJİSTİK

YEMLİHAOĞLU: AVRUPA'NIN SAYILI YARIŞLARINDAN BİRİ

İstanbul Açıkdeniz Yat Yarış Kulübü Başkanı Ekrem Yemlihaoğlu, 'İstanbul, tarihi ve doğal güzellikleri ile dünyanın cazibe noktası. Bu organizasyonla ülkemizin tanıtımına katkı sağlamayı çok önemsiyoruz. Ayrıca sporcular, rotayı akıntı ve denizin dalgalarına, rüzgara karşı kat ediyor. Bence Avrupa'nın sayılı yarışlarından biri' açıklamasında bulundu.

YARIN SONA ERECEK

Cumhurbaşkanlığı 2'nci Uluslararası Yat Yarışı'nın İstanbul etabı, yarın Barbaros Hayreddin Paşa Kupası ile devam edecek ve aynı akşam Ataköy Hyatt Regency Otel'de düzenlenecek görkemli ödül töreni ile sona erecek. Cumhurbaşkanlığı 2'nci Uluslararası Yat Yarışları'nın iki etabının (Muğla ve İstanbul) sonunda, toplamda en iyi dereceyi elde edecek ekip, Cumhurbaşkanlığı 2'nci Uluslararası Yat Yarışı şampiyonu unvanına ve Cumhurbaşkanlığı Kupası'na hak kazanacak.

SPOR Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Yat Yarışı\'nın İstanbul etabında Mavi Vatan Kupası\'nın kazananları belli oldu
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel SPOR Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Yat Yarışı'nın İstanbul etabında Mavi Vatan Kupası'nın kazananları belli oldu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Artvin'de çöp döküm ve depolama sahasında metan gazı patlaması sonucu yangın çıktı
  01:28 Artvin'de çöp döküm ve depolama sahasında metan gazı patlaması sonucu yangın çıktı

  Artvin-Ardahan kara yolunun Varyant mevkisinde Çoruh Vadisi kenarındaki vahşi çöp depolama sahasında metan gazı patlaması sonucu yangın başladı. Artvin Belediyesi itfaiye ekipleri yangını söndürmek için çalışmalarını sürdürüyor.

 • Antalya, Rusya-Ukrayna savaşı sebebiyle yaşanan ihracat kaybını doğu ülkeleriyle kapatmaya çalışıyor
  01:22 Antalya, Rusya-Ukrayna savaşı sebebiyle yaşanan ihracat kaybını doğu ülkeleriyle kapatmaya çalışıyor

  Antalya'da domates üretimi yapan ihracatçılar, Rusya-Ukrayna savaşının etkisiyle ihracat kaybını Doğu Avrupa ülkeleriyle kapatmaya çalışıyor. Ukrayna'ya yapılan ihracatın yüzde 90'ını oluşturan Antalya, savaşın etkisiyle pazardaki satış oranının yüzde 70 düştüğünü açıkladı. Ayrıca, üretim maliyetlerinin yüksek olması ve ulaşım sorunları da ihracatçıların karşılaştığı diğer zorluklar arasında yer alıyor.

 • Bakan Fidan, Tanzanya Dışişleri ve Doğu Afrikayla İşbirliği Bakanı January Yusuf Makamba ile bir araya geldi
  01:20 Bakan Fidan, Tanzanya Dışişleri ve Doğu Afrikayla İşbirliği Bakanı January Yusuf Makamba ile bir araya geldi

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Tanzanya'nın Dışişleri ve Doğu Afrikayla İşbirliği Bakanı January Yusuf Makamba'yı Dışişleri Bakanlığı'nın Resmi Konutunda ağırladı.

 • Adıyaman'da kavşakta meydana gelen kaza sonucu 4 kişi yaralandı
  01:18 Adıyaman'da kavşakta meydana gelen kaza sonucu 4 kişi yaralandı

  Adıyaman'ın Atatürk Bulvarı Valilik Kavşağı'nda meydana gelen trafik kazasında, iki otomobil çarpıştı. Kazada Ahmet Can B., Gülsüm B., Müslüm B., ve Remziye K. yaralandı. Yaralılar, sağlık ekipleri tarafından Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi. Kazayla ilgili soruşturma devam ediyor.

 • Muş'ta 40 bin TL'ye çoban bulunamıyor
  01:11 Muş'ta 40 bin TL'ye çoban bulunamıyor

  Muş'ta havaların ısınmasıyla birlikte hayvanlarını meralara çıkarmaya başlayan besiciler, 40 bin lira maaş vermelerine rağmen çoban bulamıyor. Gençlerin kırsal bölgelerden şehirlere göç etmeyi tercih etmeleri, Muş'un besicilik anlamında iş gücü eksikliğine yol açıyor. Muş'un besicilik geleneğini sürdürmek ve sektörün geleceğini güvence altına almak için çoban bulma sorununun etkili bir şekilde ele alınması gerektiği belirtiliyor.

 • Apple, iPhone 16 ile tasarım değişikliklerine gidiyor
  01:09 Apple, iPhone 16 ile tasarım değişikliklerine gidiyor

  Apple'ın iPhone 16 modelinde dikey kamera kurulumuna geri dönüş yapacağı ve SIM kart tepsisi yerine Eylem düğmesi kullanabileceği belirtildi. Yeni sızıntılar, iPhone 16 serisinin tasarımında yapılan değişiklikleri ortaya koydu. Ayrıca çerçevelerin incelmesi, telefonun darbelere karşı daha hassas olabileceğini gösteriyor.

 • Türkiye'de En Popüler Dijital Akış Platformları
  01:09 Türkiye'de En Popüler Dijital Akış Platformları

  Son yıllarda DVD'ler, yerini dijital akış platformlarına bırakmış durumda. Türkiye'de hızla yaygınlaşan dijital akış platformları arasında en popüler olanı yüzde 38 pazar payıyla BluTV oldu. İkinci sırada yüzde 27 pazar payıyla Netflix yer alırken, Amazon Prime Video yüzde 19 pazar payıyla üçüncü sırada yer aldı. Disney+ ve MUBI ise daha küçük pazar paylarıyla listeye dahil oldu.

 • Türkiye, Günlük Elektrik Üretiminin Yüzde 78,5'ini Yenilenebilir Enerjiden Karşılıyor
  01:09 Türkiye, Günlük Elektrik Üretiminin Yüzde 78,5'ini Yenilenebilir Enerjiden Karşılıyor

  Türkiye, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar'ın açıklamalarına göre 12 Nisan tarihinde günlük elektrik üretiminin yüzde 78,5'i yenilenebilir enerji kaynaklarından karşılandı. Yenilenebilir enerji kaynaklarının Türkiye'nin cari açığı azaltma, enerji arz güvenliği sağlama ve karbon nötr hedeflerine ulaşma konularında kritik bir rol oynadığı vurgulandı. Ayrıca, 2024 yılında lisanssız yenilenebilir yatırımlar için 7 bin 500 megavatlık ek kapasite ilan edildi ve 2035 yılına kadar güneş ve rüzgar santrallerinin devreye alınarak yenilenebilir enerjinin üretim içindeki payının yüzde 55'e yükseltilmesi hedeflendi.

 • Erdal Beşikçioğlu, Belediye Başkanı olarak ilk nikahı kıydı
  01:09 Erdal Beşikçioğlu, Belediye Başkanı olarak ilk nikahı kıydı

  Ankara'nın Etimesgut ilçesinden aday olan ve 31 Mart seçimlerinde belediye başkanı seçilen oyuncu Erdal Beşikçioğlu, başkan olarak ilk nikahını kıydı. Belediyenin hesabından yapılan paylaşımda, Beşikçioğlu'nun Berkay Dinçsoy ve Mine Kaya çiftinin nikahını kıyarak, çiftimize ömür boyu mutluluklar dilediği ifade edildi. Paylaşımda ayrıca çiftin ve ailesinin Erdal Beşikçioğlu ile fotoğrafları da yer aldı.

 • İBB Başkanı İmamoğlu'nun resminin asılmasını isteyen CHP Meclis üyesine Başkan Cin'den cevap
  01:06 İBB Başkanı İmamoğlu'nun resminin asılmasını isteyen CHP Meclis üyesine Başkan Cin'den cevap

  Pendik Belediye Meclisi'nde CHP meclis üyesi İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun belediyeye resminin asılması ile ilgili önerge verdi. Belediye Başkanı Cin ise, 'Siz ne zaman Cumhurbaşkanımızın resmini asarsanız ben de Ekrem Bey'in resmini asacağım' dedi.

 • Türk ve İngiliz Girişimciler Londra'da Buluştu
  01:03 Türk ve İngiliz Girişimciler Londra'da Buluştu

  Londra Oyun Festivali kapsamında Türk ve İngiliz girişimciler, Türkiye'nin Londra Büyükelçiliğinde düzenlenen bir resepsiyonda bir araya geldi. Büyükelçi Osman Koray Ertaş'ın ev sahipliğinde gerçekleşen etkinliğe, festival başkanı Michael French, Women in Games Türkiye Kurucusu Simay Dinç ve önemli oyun firmalarının temsilcileri katıldı. Büyükelçi Ertaş, Türk oyun sektörünün önemli başarılara imza attığını belirterek, Türkiye'nin küresel oyun sektörüne destekler sağladığını vurguladı. İki ülke arasındaki işbirliklerinin artırılması hedefiyle çalışmaların devam edeceğini ifade etti.

 • Ardahan'da Ata Eziyet Edenlere Para Cezası
  01:00 Ardahan'da Ata Eziyet Edenlere Para Cezası

  Ardahan'ın Göle ilçesinde, ata taşıyabileceğinden fazla yük yükleyerek eziyet eden 2 kişiye 14 bin 432 lira para cezası uygulandı. Sosyal medyada paylaşılan görüntüler üzerine harekete geçen yetkililer, şüphelileri tespit ederek cezai işlem uyguladı.


Advertisement