Torosların Kadınları Manavgat'ı Geziyor' Projesi Başladı - Son Dakika
Güncel

Torosların Kadınları Manavgat'ı Geziyor' Projesi Başladı

Torosların Kadınları Manavgat\'ı Geziyor\' Projesi Başladı

Antalya’nın Manavgat ilçesi’nde hayata geçirilen “Torosların Kadınları Manavgat’ı Geziyor” projesi başladı.

11.04.2018 12:30
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Antalya'nın Manavgat ilçesi'nde hayata geçirilen "Torosların Kadınları Manavgat'ı Geziyor" projesi başladı.

'Torosların Kadınları Manavgat'ı Geziyor' projesi kapsamında kırsal mahallelerde yaşayan kadınlar Manavgat'ın tarihi, turistik ve doğal güzellikleri ile buluştu. Gezi boyunca Manavgat Belediyesi Başkanı Şükrü Sözen ve eşi Hatice Sözen kadınları eşlik etti. Projenin ilk kafilesi olan Ulukapı Sülek ve Demirciler Mahallesi'ndeki kadınları, Başkan Sözen otobüsle evlerinden aldı. Gezi ekibine otobüs ehliyetini göstermeyi ihmal etmeyen Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, kadınları Atatürk Kültür Merkezi'ne (AKM) kadar otobüsü sürerek getirdi.

AKM'de de en güzel şekilde karşılanan kadınlara burada poğaça ve çay ikramı yapıldı. Başkan Sözen, "Manavgat Belediyesi olarak kadınlara yönelik projelerde eksikliğimizi gidermek için kentimizde kadın politikası oluşturduk. Kadınlarımızın hizmet alabileceği kurslar, kadınlarımızın kendi yeteneklerini ortaya çıkarabileceği etkinlikler ve seminerlerle, binlerce kadınımız merkezlerimizde kurslar alıyor, kendi becerilerini ortaya çıkarıyor ve sertifika alıyorlar. Bundan sonra da bu becerileri ile ürettiklerini ailelerine katkı yapabilmek için, kent ve köy ekonomisine katkı yapmak için ürettiklerini satabilecekleri zeminler oluşturuyoruz. 'Toros Kadınları'nın devamı olan bu projeyi, 78 köyümüzdeki kadınlara ulaşıp, ne hayal ettiğimizi anlatıp, her köyde kaç kadın gelecekse, onları otobüslerimize buraya getirip, Manavgat'ın güzelliklerini görmeleri, yaşamaları, en azından bir gün de olsa bizlerle beraber olma fırsatını bizlere vermelerini istediğimiz için hayata geçirdik" dedi.

Teknede eğlence

AKM'den hareket eden kadınlar, Manavgat Şelalesi'ne götürüldü. Kadınlar kentin simgesi Manavgat Şelalesi'ni gezerek, bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Şelaleden sonra kadınlar için Manavgat Irmağı'nda tekne gezintisi düzenlendi. Tekne gezintisinde kadınlar oyun havaları eşliğinde gönüllerince eğlendi. Tekne gezintisinin ardından Manavgat Belediyesi'ne bağlı Boğaz Otel'de kadınlara yemek ikramında bulunuldu.

Antik gezinti

Yemek molası sonrası dünyaca ünlü Side Antik Kent'e hareket edildi. Burada Torosların Kadınları Side Antik kentin tarihi ve doğal güzelliklerini gezdi. Side'deki Atatürk Kültür Merkezi'nde kahve molasında kadınlar, deniz kenarında kahve keyfi yaptı. Son olarak ise kadınlar Side'deki Jale İnan Parkı'nda Cumhuriyet Kadınları sergisini inceledi. Kadınlara gezi boyunca rehber eşlik etti. Gezi sonunda kadınlara Manavgat Belediyesi'nin hazırladığı hediye paketleri de takdim edildi.

Başvurular 20 Nisan'a kadar sürecek

Gezilere katılmak isteyen kadınlar için başvurular 20 Nisan tarihine kadar devam ediyor. Katılmak isteyenler, Manavgat Belediyesi Halk Masası'na şahsen ya da telefonla müracaatta bulunabilecek. - ANTALYA

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Torosların Kadınları Manavgat'ı Geziyor' Projesi Başladı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • 74 ilde ruhsatsız silah taşıyanlara yönelik operasyonlar düzenlendi
  08:19 74 ilde ruhsatsız silah taşıyanlara yönelik operasyonlar düzenlendi

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bayram süresince 74 ilde ruhsatsız silah taşıyan şahıslara ve silah kaçakçılarına yönelik düzenlenen 'Mercek-17' operasyonları hakkında bilgi verdi. Operasyonlar sonucunda toplamda 707 silah ele geçirildi ve 869 şüpheli hakkında işlem yapıldı. İstanbul, Adana, Gaziantep, Ankara ve İzmir gibi illerde de önemli miktarda silah ve şüpheli gözaltına alındı.

 • Doktorun Bitcoin nedeniyle intihar ettiği ortaya çıktı
  08:02 Doktorun Bitcoin nedeniyle intihar ettiği ortaya çıktı

  Diyarbakır'da atış poligonunda intihar eden doktorun, Bitcoin'de yüksek miktarda zarar ettiği ortaya çıktı. Doktorun sosyal medya hesabından zararını paylaşması, takipçilerinin üzgün olduğunu gösterdi.

 • Acil toplanan BMGK'de İran-İsrail tartışması: Batı ülkesine yapılsa intikamdan bahsedersiniz
  07:53 Acil toplanan BMGK'de İran-İsrail tartışması: Batı ülkesine yapılsa intikamdan bahsedersiniz

  Orta Doğu'da yaşanan son gelişmeler üzerine Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, İsrail'in çağrısıyla acil olarak toplandı. Büyük tartışmalara sahne olan toplantıda ABD, İngiltere ve Fransa, saldırıların karşılıksız kalmaması gerektiğini savunurken Rusya ve Çin ise İran Büyükelçiliği'ne yapılan saldırıya neden tepki gösterilmediğini gündeme getirdi. Rusya'nın BM Daimi Temsilcisi, "Eğer bir Batı ülkesine ait diplomatik bir misyon vurulsaydı burada hemen intikamdan bahsederdiniz" dedi.

 • Doktor Atış Poligonunda İntihar Etti, Bitcoin'de Yüksek Zarar Etti
  07:17 Doktor Atış Poligonunda İntihar Etti, Bitcoin'de Yüksek Zarar Etti

  Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ilçesinde atış poligonuna giden doktor, atış yaptığı tabanca ile intihar etmişti. 33 yaşındaki doktorun Bitcoin'de yüksek miktarda zarar ettiği ortaya çıktı. Doktorun sosyal medya hesabından zararını paylaştığı da belirtildi.

 • Apple, App Store'da emülatörlere izin vermeye başladı
  07:09 Apple, App Store'da emülatörlere izin vermeye başladı

  Apple, AB yasalarına uyum sağlamak amacıyla App Store'da emülatörlerin yer almasına izin vermeye başladı. Emu64 XL ve iGBA gibi emülatörler ücretsiz olarak indirilebilir ve kullanılabilir hale geldi.

 • Donald Trump, New York'ta başlayacak olan dava ile ABD tarihinde bir ceza davasında yargılanan ilk eski ABD Başkanı olacak
  06:49 Donald Trump, New York'ta başlayacak olan dava ile ABD tarihinde bir ceza davasında yargılanan ilk eski ABD Başkanı olacak

  Donald Trump, 2016 seçimlerinden önce eski porno film yıldızı Stormy Daniels'a yaptığı ödemeyi örtbas etmekle suçlanıyor. Trump, suçlu bulunması halinde dört yıla kadar hapis cezasına çarptırılabilir. Ancak hapis cezasından kurtulma ihtimali de bulunan Trump, bunun yerine para cezasına da çarptırılabilir. Trump, hakkındaki suçlamaları reddediyor ve suçsuz olduğunu savunuyor. Dava, Trump'ın eski avukatı Michael Cohen üzerinden ödeme etrafında şekilleniyor ve altı-sekiz hafta arasında sürmesi bekleniyor.


Advertisement