Zülfü Livaneli'nin İlk Tiyatro Oyunu "Duvar" İzleyiciyle Buluşuyor - Son Dakika
Güncel

Zülfü Livaneli'nin İlk Tiyatro Oyunu "Duvar" İzleyiciyle Buluşuyor

Zülfü Livaneli\'nin İlk Tiyatro Oyunu "Duvar" İzleyiciyle Buluşuyor

Sanatçı Zülfü Livaneli’nin kaleme aldığı ilk tiyatro oyunu “Duvar”, 26. İstanbul Tiyatro Festivali’ndeki prömiyerinin ardından ilk gösterimini Ankara’da yapacak; sezon boyunca da Türkiye’nin çeşitli kentlerinde sahnelenecek.

10.11.2022 11:50  Güncelleme: 11:55
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Sanatçı Zülfü Livaneli'nin kaleme aldığı ilk tiyatro oyunu "Duvar", 26. İstanbul Tiyatro Festivali'ndeki prömiyerinin ardından ilk gösterimini Ankara'da yapacak; sezon boyunca da Türkiye'nin çeşitli kentlerinde sahnelenecek.

Sanatçı Zülfü Livaneli'nin yazdığı ilk tiyatro oyunu "Duvar", 25-26 Ekim'de gerçekleştirilen 26. İstanbul Tiyatro Festivali'nde prömiyerini yaptı. Duvar, prömiyerin ardından ilk olarak 19 Kasım'da saat 20.00'de Ankara Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi'nde, 29 Kasım saat 20.30'da da İstanbul Cadde Bostan Kültür Merkezi'nde (CKM) seyirciyle buluşacak.

Livaneli'nin "Duvar" adlı oyunu Ankara ve İstanbul'un ardından da birçok kentte sahnelenecek.

HAYATA TUTUNMAYI BAŞARMIŞ İNSANLARIN HİKAYELERİNİ ANLATIYOR

Farklı coğrafyalardan dört insanın bir otel odasında karşılaşmasıyla başlayan "Duvar", zor da olsa hayata tutunmayı başarmış insanların hikayelerine odaklanıyor. Karakterlerin iç içe geçen hikayeleri çarpıştıkça aralarındaki görünmez 'duvar'ların yıkıldığı; hayatın ışığına, renklerine tutundukları anlatılıyor. Bilge Emin'in yönettiği; Fulya Koçak, Esra Yaşar, İrem Arslan ve Doğuş Bilgin'in rol aldığı oyunun künyesi şöyle:

Yazan: Zülfü Livaneli

Yöneten: Bilge Emin

Oyuncular: Fulya Koçak, Esra Yaşar, İrem Arslan, Doğuş Bilgin

Dekor: Hakan Dündar

Kostüm: Nalan Alaylı

Işık: Murat Selçuk

Müzik: Ferhat Livaneli

Dramaturji: Zeynep Avcı

Süpervizör: Işıl Kasapoğlu

Ynt. Yrd.: Ekin Deniz Ekin

Fotoğraflar:  Vural Yazıcıoğlu

Asistanlar: Nur Akbulut, Aleyna Akdemir

Prodüksiyon: Elf Yapım

BİLETLER

Ankara'da Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi'nde 19 Kasım'da sahnelenecek oyunun biletleri "https://www.biletix.com/etkinlik/1ELFI/TURKIYE/tr" adresinden alınabilecek. 29 Kasım'da İstanbul CKM'de sahnelenen oyun için de " adresinden bilete ulaşılabilecek.

Kaynak: ANKA

Son Dakika Güncel Zülfü Livaneli'nin İlk Tiyatro Oyunu 'Duvar' İzleyiciyle Buluşuyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  • Bursa'da kız meselesi nedeniyle çıkan silahlı kavgada 2 kişi yaralandı
    03:50 Bursa'da kız meselesi nedeniyle çıkan silahlı kavgada 2 kişi yaralandı

    Bursa'da bir eğlence mekanında çıkan silahlı kavgada seken kurşun bir müşteriye isabet etti. Kavgaya karışan kişilerden biri bıçakla yaralanırken, diğer kişi ise gözaltına alındı. Yaralananların sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

  • İran'ın İHA ve füzeleri Yüksekova üzerinde görülmeye başladı
    03:20 İran'ın İHA ve füzeleri Yüksekova üzerinde görülmeye başladı

    İran'ın İsrail'e yönelik başlattığı İHA ve füze saldırıları, Hakkari'nin Yüksekova ilçesi ve Esendere Beldesi üzerinden geçerken kaydedildi. İsrail Savunma Kuvvetleri Sözcüsü, İran'dan fırlatılan insansız hava araçlarının İsrail'e doğru ilerlediğini açıkladı. İHA saldırıları, Yüksekova İlçesi ve Esendere Beldesi semalarında yoğunlaşırken, vatandaşlar tarafından kaydedildi.


Advertisement