1 Yazar 1000 Okur' Buluşmalarında Yazar Vural Kaya Konuk Oldu - Son Dakika

1 Yazar 1000 Okur' Buluşmalarında Yazar Vural Kaya Konuk Oldu

25.03.2015 15:21
1 Yazar 1000 Okur' Buluşmalarında Yazar Vural Kaya Konuk Oldu, System.String[]

Güngören Belediyesi Bilgi Evlerinin düzenlediği “1 Yazar 1000 Okur” projesinin Mart ayı konuğu yazar Vural Kaya oldu.

Güngören Belediyesi Bilgi Evlerinin düzenlediği "1 Yazar 1000 Okur" projesinin Mart ayı konuğu yazar Vural Kaya oldu.

Güngören Belediyesi Bilgi Evlerinin düzenlediği "1 Yazar 1000 Okur" projesi kapsamında öğrenciler her ay farklı bir kitap ve yazarla keyifli bir yolculuğa çıkıyor. Çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırma amacıyla başlanan projede çocuklar kitapların dünyasına keyifli bir yolculuk yaparken, yazarlarla da sohbet imkanı buluyor.

Çocukların, edebiyat alanındaki önemli isimlerle tanışmalarını sağlayarak onların düşünce kaynaklarını beslemek ve kitap okuma alışkanlığı kazanmalarını desteklemek amacıyla yola çıkan ve her ay yeni bir kitap ve kitabın yazarı ile öğrencileri buluşturan "1 Yazar 1000 Okur" buluşmalarında, Mart ayı konuğu yazar Vural Kaya oldu. Güngören Belediyesi Güneştepe Kültür Merkezi'nde çocuklarla bir araya gelen Kaya, Mesnevi'den Seçmeler kitabı ile Hz. Mevlana'yı ve felsefesini çocuklarla paylaştı.

Hz. Mevlana'nın eseri Mesnevi'nin önemi ve içeriğinin önemine değinen Kaya, "Mesnevi'de, Hz. Mevlana, sürekli öğüt verir, insanı düşündürür, ibretlik hikayelerle insan yaratılışını en güzel biçimde anlatır" dedi. Mesnevi'den Seçmelerin bulunduğu kitabı ile çocuklara Mevlana'yı tanıttı. Sevgiye, iyiliğe ve güzelliğe çağrı yapan Mevlana'nın anlatıldığı buluşmaya öğrencilerde büyük ilgi gösterdi.

Sohbet havasında geçen Mart ayı buluşması sonunda yazar Vural Kaya, öğrencilere hediye edilen kitabını imzaladı. - İSTANBUL

1 Yazar 1000 Okur' Buluşmalarında Yazar Vural Kaya Konuk Oldu
1 Yazar 1000 Okur' Buluşmalarında Yazar Vural Kaya Konuk Oldu
1 Yazar 1000 Okur' Buluşmalarında Yazar Vural Kaya Konuk Oldu

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel 1 Yazar 1000 Okur' Buluşmalarında Yazar Vural Kaya Konuk Oldu - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Real Madrid, Zidane'nın yerine Pochettino'yu düşünüyor ABD Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezi, karantina süresini 7 ila 10 gün olarak güncelledi Başakşehir'de bir gol daha! Meşin yuvarlak ikinci kez ağlarla buluştu Yağmur Aşık'ın Emre Aşık için tuttuğu iddia edilen kiralık katil: Benden hamile kaldı İran'ın "nükleer faaliyetlerini hızlandıracak" yasa tasarısı hükümetin itirazlarına rağmen onaylandı Çavuşoğlu'ndan Türkiye'yi hedef alan Pompeo'ya sert tepki: ABD, Suriye'deki terörist oluşumları destekliyor Canlı yayında saldırıya uğrayan muhabir, saldırganlar için ders gibi ceza istedi Bebek arabasındaki kazı gören vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemedi