15 Temmuz Şehitler Derneği Başkanı Çoban Açıklaması - Son Dakika

15 Temmuz Şehitler Derneği Başkanı Çoban Açıklaması

09.04.2018 16:50
15 Temmuz Şehitler Derneği Başkanı Çoban Açıklaması, System.String[]

15 Temmuz Şehitler Derneği Başkanı Bedri Çoban, "Gençlerin FETÖ/PKK/PDY gibi terör örgütlerinin ağına düşmesini engellemek için çalışma yürütüyoruz.

15 Temmuz Şehitler Derneği Başkanı Bedri Çoban, "Gençlerin FETÖ/PKK/PDY gibi terör örgütlerinin ağına düşmesini engellemek için çalışma yürütüyoruz." dedi.

Anadolu Ajansı (AA) Diyarbakır Bölge Müdürü Erdem Gültekin'i ziyaret eden Çoban, dernek çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Çoban, 15 Temmuz'da hain darbe girişiminde vatan uğruna canını feda eden şehitlerin anılarını gelecek nesillere aktarmak için çabaladıklarını söyledi.

Şehit ailelerinin ve gazilerin sorunlarına çözüm odaklı çalışmalar yaptıklarını aktaran Çoban, şunları kaydetti:

"15 Temmuz hain darbe girişimi her platformda anlatarak toplumsal hafızayı canlı tutmak ve benzeri girişimlerin tekrarlanmaması amacıyla toplumsal birliktelik oluşturmayı hedefliyoruz. Toplumun genç nüfusuna 15 Temmuz öncesi ve sonrasını anlatarak, milli iradenin gücünü ve bilincini gençlere aşılıyoruz. Sosyo-ekonomik durumu düşük olan gençlere yardım yaparak FETÖ/PKK/PDY gibi terör örgütlerinin ağına düşmesini engellemek adına çalışmalar yürütüyoruz."

Öte yandan Çoban, Anadolu Ajansının 98. kuruluş yıl dönümünü kutladı.

Gültekin de ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Çoban'a AA'nın çalışmaları hakkında bilgilendirdi.

Çoban, Gültekin'e İstanbul'da 15 Temmuz'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini engellemeye çalışırken yaşamını yitiren 7 çocuk babası Askeri Çoban'ın fotoğrafını hediye etti.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 15 Temmuz Şehitler Derneği Başkanı Çoban Açıklaması - Son Dakika


Son Dakika

İETT çalışanı saldırıya uğradı! Yerlerin kan gölüne döndüğü olayda şoför hastanelik oldu İsmi ve senaristi değişen Babam Çok Değişti dizisi final yapma kararı aldı BAE'nin ABD ile yaptığı F-35 savaş uçağı anlaşmasının bedeli 23 milyar dolar Burak Yılmaz'dan Fenerbahçe'ye transfer olan Mesut Özil'e olay gönderme İngiltere Başbakanı Johnson: Yeni mutasyon öncekinden daha öldürücü Hastalığı yüzünden zor günler geçiren Neslihan Atagül'ün son hali hayranlarını üzdü Babasının 2 tır şoförüyle tartıştığını gören çocuk, torpidodan aldığı silahla dehşet saçtı: 1 ölü, 1 yaralı Tokat'ta 10 kişide koronavirüsün mutasyona uğramış hali görüldü