15 Temmuz Şehitleri İçin Tekelti Dağı'na Tırmandılar - Son Dakika

15 Temmuz Şehitleri İçin Tekelti Dağı'na Tırmandılar

15.07.2018 12:27
15 Temmuz Şehitleri İçin Tekelti Dağı'na Tırmandılar, System.String[]

Iğdır'da bir grup dağcı, 15 Temmuz şehitleri anısına "15 Temmuz Demokrasi Şehitlerini Anma" sloganıyla tırmanış düzenledi.

Iğdır'da bir grup dağcı, 15 Temmuz şehitleri anısına "15 Temmuz Demokrasi Şehitlerini Anma" sloganıyla tırmanış düzenledi.

İskender Iğdır Ağrı Dağı Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübünce (AKUD) düzenlenen tırmanış kapsamında Kahramanmaraş, Tunceli, Kayseri, Mersin, Adana, Erzincan ve Ağrı'dan gelen 10 dağcı, kent merkezinde toplanarak Tuzluca ilçesindeki Tekelti Dağı'nın eteklerine doğru harekete geçti.

Sabah başlayan ve yaklaşık 2 saat süren tırmanışın ardından 2 bin 550 rakımlı zirveye ulaşan grup, Türk bayrağı ile "15 Temmuz Şehitlerimizi Rahmetle Minnetle Şükranla Anıyoruz" ve "Unutmadık, Unutmayacağız" yazılı pankartlar açarak 15 Temmuz şehitlerini yad etti.

Dağcılardan Murat Akkuş, gazetecilere yaptığı açıklamada, farklı illerden, farklı kulüplerden gelen dağcılarla Tekelti Dağı'na zirve tırmanışı yaptıklarını belirterek, 15 Temmuz şehitlerine Allah'tan rahmet diledi.

Etkinliğe Kayseri'den katılan İbrahim Köse ise "15 Temmuz Şehirlerimiz'i anmak için buradaki dağcı arkadaşlarımızla beraber Tekelti Dağı'nın zirvesine çıktık ve şanlı bayrağımızı açtık. Bu etkinliği düzenleyenlere teşekkür ediyoruz. Şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. İnşallah Rabbimiz bir daha böyle bir şeyi ülkemize yaşatmaz." diye konuştu.

Dağcılar, zirvedeki törenin ardından dağın eteğindeki Akoluk köyüne dönerek faaliyeti başarıyla tamamladı.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 15 Temmuz Şehitleri İçin Tekelti Dağı'na Tırmandılar - Son Dakika


Son Dakika

Depremde tuzla buz olan Doğanlar Apartmanı'yla ilgili kan donduran gerçek ortaya çıktı! Belediye 2 yıl önce çürük raporu vermiş Tuvana Türkay'ın da koronavirüse yakalandığı ortaya çıktı Paşinyan'dan skandal Karabağ sözleri: Azerbaycan bölgeyi ele geçirirse soykırım yapacak Galatasaray'da Ankaragücü maçında Marcao ve Saracchi sakatlandı Güney Kore'de grip aşısı tedirginliği! Aşı yaptırdıktan sonra ölenlerin sayısı 85'e yükseldi Son Dakika: İzmir'deki depremde ölü sayısı 39'a yükseldi Ünlü sunucu İkbal Gürpınar koronavirüse yakalandı, yoğun bakıma alındı Kaybolan ineğini, kalçasına balta saplanmış olarak bulundu
20:42