24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı - Son Dakika

24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı

25.07.2019 01:57

Ordu'da, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla "Ünye Fatsa Ordu Medyası Güç Birliği" projesi kapsamında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Ordu'da, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla "Ünye Fatsa Ordu Medyası Güç Birliği" projesi kapsamında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, Ordu Ticaret ve Sanayi Odası'nda (OTSO) eski Başbakanlık Basın Müşaviri ve Proje Eğitmeni Yaşar Ateşsoy moderatörlüğünde gerçekleştirilen toplantının açılışında yaptığı konuşmada, tüm basın mensuplarının, Gazeteciler ve Basın Bayramı'nı tebrik etti.

Basının, toplumun en önemli güçlerinden bir tanesi olduğunu belirten Güler, "İstiyorum ki Ordu basınıyla da büyük bir güç olarak ortada gözüksün, dağınık olmasın, birlikte hareket olsun. Tabi ki fikirler ayrı olabilir. Bu, saygıdeğer bir değerlendirme. Bunun başımın üstünde yeri var." dedi.

Tüm İletişim ve Medya Federasyonu Genel Başkanı ve Proje Koordinatörü Şakir Gürel ile proje ortağı olan derneklerden Canik Gazeteciler Derneğinin Başkanı Ali Öztürk, Ünye Radyo Yayıncıları Derneğinin Başkanı Hakan Korkmaz ve Ordu İnternet Gazetecileri Başkanı Bahtiyar Kahveci de birer konuşma yaptı.

Eski Anadolu Ajansı Genel Müdürü, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Rektör Danışmanı Dr. Hilmi Bengi de Türkiye'de ilk basın faaliyetini 1831'de Takvim-i Vekayi ve sonrasında Tercüman-ı Ahval'i diye bildiklerini anlatarak, basın tarihi ile Gazeteciler ve Basın Bayramı'nın ilan ediliş süreçlerini anlattı.

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü Dış İlişkiler Daire Başkanı Ahmet Türköz de basın ile sivil toplumun, Osmalı'daki doğuşunun hemen hemen aynı tarihlere geldiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Biz de vakıf kültürü, ahilik kökleri çok daha gerilere gitmesine rağmen cemiyet ve dernek dediğimiz sivil toplum yapıları modern anlamda hemen hemen basının doğumuyla birliktedir. İlk basın kuruluşu Takvim-i Vekayi 1831'de çıkmış, ilk derneğimiz de cemiyetimiz de o dönem cemiyet kanunu olmadığı için 1859'da Fediiler Cemiyeti adıyla gizli olarak kuruluyor. Peşinden Yeni Osmanlılar Cemiyeti 1860'larda kuruluyor. Dolayısıyla bu iki kuruluş Osmanlı'da ve Türkiye'de beraber gelişiyor."

Öte yandan, daha önce toplantıya katılacağı duyurulan Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran'ın başka programları dolayısıyla etkinliğe katılamadığı belirtildi.

24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı
24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı
24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı
24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Çift doz aşı yaptıran vatandaşlar, temaslı olduğu zaman karantinaya alınmayacak 15:10 Çift doz aşı yaptıran vatandaşlar, temaslı olduğu zaman karantinaya alınmayacak Patrice Evra, evinin yakınında koyun dolaştığı için taşınan Cristiano Ronaldo ile eğlendi 14:45 Patrice Evra, evinin yakınında koyun dolaştığı için taşınan Cristiano Ronaldo ile eğlendi Kiralık evlere gelen fahiş fiyat artışı vatandaşı canından bezdirdi! 20 metrekarelik 1+0 daire için 2 bin 500 lira istiyorlar 14:35 Kiralık evlere gelen fahiş fiyat artışı vatandaşı canından bezdirdi! 20 metrekarelik 1+0 daire için 2 bin 500 lira istiyorlar
Orhan Gencebay'ın oğlu Gökhan Gencebay, Seda Han ile dünya evine girdi 14:20 Orhan Gencebay'ın oğlu Gökhan Gencebay, Seda Han ile dünya evine girdi Kocası tarafından öldürülen Gülten'in katil zanlısından mahkemede kan donduran itiraf Aldattığından şüphelendim 14:06 Kocası tarafından öldürülen Gülten'in katil zanlısından mahkemede kan donduran itiraf Aldattığından şüphelendim Selçuk Bayraktar güzel haberi verdi! ''2 yıl içinde prototipini uçurmayı hedeflediğimiz Muharip İnsansız Uçak Sistemi savaşta devrim yapacak'' 13:52 Selçuk Bayraktar güzel haberi verdi! ''2 yıl içinde prototipini uçurmayı hedeflediğimiz Muharip İnsansız Uçak Sistemi savaşta devrim yapacak''
Konya'da şaşkınlık yaratan firar! Koronavirüs testi pozitif çıkan mahkum, kaldırıldığı hastanenin tuvalet penceresinden kaçtı 13:20 Konya'da şaşkınlık yaratan firar! Koronavirüs testi pozitif çıkan mahkum, kaldırıldığı hastanenin tuvalet penceresinden kaçtı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı mutlu eden pankart: Z kuşağı da Y kuşağı da burada burada 12:14 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı mutlu eden pankart: Z kuşağı da Y kuşağı da burada burada
Advertisement