Son Dakika Haberleri: 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

5 yıl önce

Türkiye'nin Dakar Büyükelçiliği rezidansında Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında resepsiyon düzenlendi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, System.String[]
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı  Türkiye'nin Dakar Büyükelçiliği rezidansında düzenlenen resepsiyonla kutlandı.

Türkiye'nin Dakar Büyükelçisi Zeynep Sibel Algan ve eşi Akın Algan'nın ev sahipliğinde gerçekleşen resepsiyona, Senegal hükümetini temsilen Kamu Bakanı Viviane Bampassy, büyükelçilik ve başkonsolosluk çalışanları, yabancı misyonlardan çok sayıda davetli katıldı.

Resepsiyonda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'nın Dakar Büyükelçiliği'ne gönderdiği özel kutlama mesajı, büyükelçilik Müsteşarı Deniz Şahin tarafından Fransızca okundu.

Mesajın ardından konuşma yapan Algan, "Ne yazık ki Cumhuriyetimizin 91. yıl dönümünü kutladığımız Cumhuriyet Bayramı resepsiyonunu, Ermenek'teki facia nedeniyle üzüntü verici bir atmosferde gerçekleştiriyoruz. Kazazedeler ve aileleriyle dayanışma duygularımı paylaşıyorum. Sağ salim kurtulmaları için dua ediyorum" dedi.

Senegal halkının zor zamanda hep Türk halkına sempati ile baktığını ifade eden Algan, "Biz de ülke olarak bu muhabbeti karşılıksız bırakmadık. İki ülke arasında birçok alanda gösterilen işbirliği bunun en güzel örneğidir. Tarihsel kökleri çok derin olan Türk-Senegal dostluğunun ilelebet süreceğinden şüphe etmiyorum" diye konuştu. 

Algan, konuşmasında Anadolu Ajansı'nın (AA) son zamanda gerçekleştirdiği atılımlara dikkat çekerek, "AA'nın Batı Afrika Bölge Ofisi'ni Dakar'da açılacak olmasının ülkenin bölgesel pozisyonuna önemli katkılar sağlayacağından eminiz" ifadesini kullandı.

Algan, "Memleketimizden uzakta bulunan bu dost ülkede hepiniz, ülkemizi tanıtan birer temsilcisiniz. Hepinize çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ederek, bu güzel bayramınızı en iyi dileklerimle kutluyorum" değerlendirmesinde bulundu

Misafirler, konuşmanın ardından ikram edilen Türk yemeklerine yoğun ilgi gösterdi. - DakarKışladaki Gıda Zehirlenmesiyle İlgili Çarpıcı İfadeler: 11 Ayda 15 Kilo Kaybettim Suriyeliler, Bursa'da 400'ü Aşkın Fabrika Kurdu

Bomba İddia: İşinden Olan Sabri, Eşinden de Oldu