29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor - Son Dakika

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor

28.10.2020 14:55

Yüksekova ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla çelenk sunma töreni düzenlendi.

Yüksekova ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla çelenk sunma töreni düzenlendi.

Yüksekova Belediyesi'nin bahçesinde Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

Törende konuşan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Osman Doğramacı, Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "En Büyük Eserim" dediği Cumhuriyetin gelecek adına en büyük güvence olduğunu söyledi.

Eşitlik ve hürriyet temeline dayanan büyük bir millet olma iradesiyle kurulan cumhuriyetin, ağır bedellerle ödenerek kazanılmış bir istiklal mücadelesi olduğunu anlatan Doğramacı, şöyle konuştu:

"Önümüzde aşılması gereken uzun ve çetin yollar olduğunu biliyoruz. Bizi tek millet, tek devlet, tek vatan ve tek bayrak altında toplayan değerlerimiz ışığında kültür, sanat ve bilimde hedefimiz ülkemizi çağdaş denilen dünyanın da ilerisine taşımak her alanda dünyanın kutup yıldızı kılmaktır. İnanıyorum ki geçmişte farklı dil, inanç ve kültürleri bir arada yaşatan büyük bir hoşgörü medeniyetinin mirasçıları bizler, birbirimizi kardeşçe kucaklayarak, sımsıkı kenetlenerek daha güçlü bir Türkiye'yi inşa edeceğiz. Daha güçlü bir Türkiye ise barış ve huzur dolu bir dünyanın kapılarını aralayacaktır."

Tebriklerin kabulüyle son bulan törene, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Biçer, Esendere Belde Belediye Başkanı Dırbaz Büyüksu, Büyükçiftlik Belde Belediye Başkanı İsmail Rüştü Zeydan, Milli Eğitim Müdürü Servet Canlı, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, AK Parti İlçe Başkanı Fatih Arslan, kurum amirleri, muhtar ve askeri erkan katıldı.

YORUMLAR
500
Atakum Belediyesi'nden Robotik Kodlama Kursu Atakum Belediyesi'nden Robotik Kodlama Kursu Bakan Özer, 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Hazırlık Toplantısı'na katıldı Bakan Özer, 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Hazırlık Toplantısı'na katıldı Türk askerinin İskenderun'a girişinin 84. yıl dönümü kutlanıyor Türk askerinin İskenderun'a girişinin 84. yıl dönümü kutlanıyor
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement