3. Genç Yaratıcı Girisimciler Kulübü Toplantısı - Son Dakika

3. Genç Yaratıcı Girisimciler Kulübü Toplantısı

25.02.2011 11:18
3. Genç Yaratıcı Girisimciler Kulübü Toplantısı
, System.String[]

British Council Sanat Bölümü'nün düzenlediği 3. Genç Yaratıcı Girisimciler Kulübü Toplantısı'na Ellah Allfrey konuk olarak katılıyor.

3 Mart 2011, Persembe günü, saat 1830'da, İstanbul Cezayir Restaurant'ta düzenlenecek olan söylesi, Türkiye'nin en önemli elektronik yayın yapan güncel edebiyat dergisi Sabitfikir.com'un editörü Elif Bereketli'nin yönetiminde gerçeklesecek.

2010 yılında yine British Council'ın konuğu olarak Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Festivali'ne de konuk olan Ellah Allfrey'le İpek Çalıslar bir söylesi düzenlemisti. Bu sene ise, 3. Genç Yaratıcı Girisimciler Kulübü Toplantısı'nın konuğu olarak Allfrey, yayıncılık ve edebiyat alanında çalısan, Türkiye edebiyatını baska ülkelere tasımak için emek veren genç girisimcilere yayıncılık alanındaki tecrübelerinden bahsedecek.

Ellah Allfrey'in edebi hayatına kısa bir yolculuk

Yeni akım edebiyatın uluslararası yayın yapan öncülerinden Granta Edebiyat Dergisi'nin yardımcı editörlüğünü sürdürmektedir. Penguin Yayınları'nda baslayan yayıncılık kariyerine Jonathan Cape, Random House'da devam etti. Farklı dillerde üretilen edebiyatlara ilgisiyle tanındı ve çesitli uluslararası edebiyat ödülleri kazanan Allfrey'in Simone de Beavoir ve Fernando Pessoa'dan, Ngugi ve Thiongo ve Chinua Achebe Dinaw Mengestu'dan çevirileri yayımladı. Editörlüğünü yaptığı Evie Wyld, Orange-Prize'n final adayları arasına seçildi. Edebiyattan tarihe kadar birçok alanda ve Julian Barnes, Ian McEwan, Sara Wheeler ve Bettany Hughes gibi yazarlarla çalısan Allfrey, 2010 Afrika edebiyatı Caine Ödülleri'nde jüri üyeliğinde bulundu.

Söylesiyi sorularıyla yönlendirecek olan Elif Bereketli, çevirmenliğinin yanı sıra, sanal edebiyat dergisi Sabitfikir.com ve Türkiye'nin en büyük elektronik kitap alısveris sitesi İdefix'in editörlüğünü yapmakta ve Taraf Gazetesi'nin kitap ekinde yazılarıyla yer almaktadır. İdefix'in yaklasık iki yıl önce hayata geçirdiği sabitfikir.com, artık İdefix üyelerinin siparisleriyle birlikte ücretsiz olarak gönderilecek.

Ellah Allfrey ile röportaj yapmak isteyen basın mensuplarının asağıda iletisim bilgileri bulunan British Council çalısanı ile önceden iletisime geçmeleri ve randevu almaları gerekmektedir.

Söylesi sırasında İngilizce - Türkçe simultane çeviri yapılacaktır.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kültür Sanat 3. Genç Yaratıcı Girisimciler Kulübü Toplantısı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Bakan Muş'tan sıfır otomobillerde 07:16 Bakan Muş'tan sıfır otomobillerde "stokçuluk" iddialarına cevap: Fırsatçılık yapanlara asla müsaade etmeyeceğiz Rıdvan Dilmen'den yüksek maaş iddialarıyla ilgili yeni açıklama: TRT bana aylık 60 bin lira teklif etti, kabul etmedim 00:37 Rıdvan Dilmen'den yüksek maaş iddialarıyla ilgili yeni açıklama: TRT bana aylık 60 bin lira teklif etti, kabul etmedim AK Partili Numan Kurtulmuş'tan Z kuşağı çıkışı: Anketlerde açık ara birinci partiyiz 23:42 AK Partili Numan Kurtulmuş'tan Z kuşağı çıkışı: Anketlerde açık ara birinci partiyiz
Deniz Akkaya'nın Selin Ciğerci hakkındaki hırsızlık iddiası ağızları açık bıraktı 21:22 Deniz Akkaya'nın Selin Ciğerci hakkındaki hırsızlık iddiası ağızları açık bıraktı Son Dakika: Türkiye'de 20 Eylül günü koronavirüs nedeniyle 231 kişi vefat etti, 27 bin 688 yeni vaka tespit edildi 20:56 Son Dakika: Türkiye'de 20 Eylül günü koronavirüs nedeniyle 231 kişi vefat etti, 27 bin 688 yeni vaka tespit edildi Sıfır otomobillerde 19:29 Sıfır otomobillerde "stokçuluk" iddialarına hem firmadan hem de Honda'dan peş peşe yanıt
Zonguldak'ta 18:30 Zonguldak'ta "koruyucu etkiyi azaltacak" şekilde aşı yapılan vatandaşlar yeniden aşı olacak Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önce kürsüye çıkan New York Brooklyn Takva Mescidi kurucu İmamı Siraj Wahhaj, salonu konuşmasıyla inletti 14:43 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önce kürsüye çıkan New York Brooklyn Takva Mescidi kurucu İmamı Siraj Wahhaj, salonu konuşmasıyla inletti
Advertisement