7.2 milyon liralık Rolls-Royce Cullinan Türkiye'de - Son Dakika

7.2 milyon liralık Rolls-Royce Cullinan Türkiye'de

11.10.2019 13:58
7.2 milyon liralık Rolls-Royce Cullinan Türkiye'de, System.String[]

CARMEDYA.COM – Lüks otomobil üreticisi Rolls-Royce’un en yeni modeli Cullinan, İngiltere’nin İstanbul Konsolosluğu’nda gerçekleşen etklinlikle satışa sunuldu. Markanın SUV segmentindeki ilk modeli Cullinan, lüks, konfor ve arazi kavramlarını da aynı gövdede buluşturuyor. Tamamı alüminyum “Lüks Mimarisi” üzerine konumlanan tasarımıyla ikinci alüminyum Rolls-Royce olma özelliği de taşıyor. Lansmanda konuşan Royal Motors Başkan Yardımcısı ve Rolls-Royce Motor...The post 7.2 milyon liralık Rolls-Royce Cullinan Türkiye’de appeared first on Carmedya.

CARMEDYA.COM - Lüks otomobil üreticisi Rolls-Royce'un en yeni modeli Cullinan, İngiltere'nin İstanbul Konsolosluğu'nda gerçekleşen etklinlikle satışa sunuldu.

Markanın SUV segmentindeki ilk modeli Cullinan, lüks, konfor ve arazi kavramlarını da aynı gövdede buluşturuyor. Tamamı alüminyum "Lüks Mimarisi" üzerine konumlanan tasarımıyla ikinci alüminyum Rolls-Royce olma özelliği de taşıyor.

Lansmanda konuşan Royal Motors Başkan Yardımcısı ve Rolls-Royce Motor Cars İstanbul Marka Müdürü Hilal Aysal "Cullinan sizi günlük hayatın monotonluğundan çıkartarak ıssız bir gölde balık tutmaya, karlı yollardan geçerek dağ evinize zahmetsizce götürürken aynı zamanda çocuklarınızı evden okula, akşamları ise bir sanat sergisine aynı lüks hissiyle götürecektir"dedi.

Frank Tiemann/ Hilal Aysal/ Artuğ Aysal

Rolls-Royce Motor Cars Merkez Avrupa ve Doğu Avrupa İletişim Direktörü Frank Tiemann ise yaptığı konuşmada, "Yaşam tarzlarında sınırlamaları kabul etmeyenler için tasarımcılarımız, gerçekten benzersiz ve ödünsüz bir otomobil yarattı" açıklamasını yaptı.

Şimdiye kadar keşfedilmiş en büyük elmas taşının adını taşıyan Cullinan, Rolls-Royce'un ilk yüksek gövdeli arazi otomobili olma özelliğine sahip. Markanın ünlü Uçan Halı Sürüşü; Cullinan'ının sofistike ayarlanabilir havalı süspansiyonuyla bütün arazi koşullarında deneyimlenebiliyor. Aynı zamanda Cullinan, SUV segmentindeki ilk "üç kutu özellikli" otomobil. Araç içindeki opsiyonel bölme duvarı; yolcular için bagaj bölmesinden ayrılmış ayrı bir ortam yaratıyor.

Otomobil, yeni 6,75 litrelik çift turbolu V12 motor ve dört çeker sistemiyle birlikte 563 HP/ 420 kW güç ve 850 Nm tork üretiyor. Cullinan, sahiplerinin çok çeşitli yaşam tarzlarına özel olarak geliştirilen, kişiye özel seçenekleriyle satışa sunuluyor.

Özel sipariş seçeneklerinden biri olan Viewing Suite sadece bir düğmeye basarak bagaj bölümünden arka tarafa bakan, çift deri koltuk ve özel kokteyl masasından oluşuyor.

Rolls-Royce Cullinan 369.2 bin euro vergisiz fiyatıyla ithal edilirken, ülkemizdeki vergi sistemiyle satış fiyatı 1.13 milyon euroya (7.2 milyon TL) çıkıyor.

7.2 milyon liralık Rolls-Royce Cullinan Türkiye'de

Kaynak: Carmedya.com

Son Dakika Otomobil 7.2 milyon liralık Rolls-Royce Cullinan Türkiye'de - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Sağlık Bakanlığı'nın 12 bin sözleşmeli personel alımı için tercihler 1-7 Aralık'ta yapılacak ODTÜ'lü araştırma görevlisi bedensel engelli bireye hakaret etti: Oğlun yürüyor mu? Çökertilen fuhuş çetesinin şifresi ortaya çıktı! "Sana çanta gönderiyorum" diyerek kadın pazarlamışlar Ünlü modacı Rufat İsmayil, Menajerimi Ara dizisinde kıyafeti kötülendiği için suç duyurusunda bulundu Borsa İstanbul'un yüzde 10'unun Katarlılara devredilmesinin ardından BIST 100 endeksi güne rekorla başladı Böyle işkence görülmedi! Arazi anlaşmazlığı nedeniyle dinlene dinlene dövdükleri çiftçi yaşamını yitirdi İnternetten tanıştığı adama çıplak fotoğraflar gönderen evli kadın, aldattığı kocasına 30 bin TL ödeyecek Tamer Karadağlı video çekerken yere kapaklandı