Biden, Trump'a çağrıda bulundu: Koordine etmezsek daha fazla insan ölebilir - Son Dakika

Biden, Trump'a çağrıda bulundu: Koordine etmezsek daha fazla insan ölebilir

17.11.2020 03:01

Resmi olmayan sonuçlara göre ABD Başkanı seçilen Joe Biden, Donald Trump'a görev değişimi ile ilgili yapılması gereken çalışmaları engellememesi çağrısında bulundu. Biden bu durumun ekonomi ve koronavirüs salgını ile ilgili yapılacak çalışmaları geciktirebileceğini söyledi ve "Eğer koordine etmezsek daha fazla insan ölebilir" dedi.

ABD'de 3 Kasım'da yapılan başkanlık seçiminin yankıları hala sürerken, resmi olmayan sonuçlara göre Demokratların adayı Joe Biden ABD'nin yeni başkanı seçildi. Biden ABD gündemiyle ilgili olarak yaptığı konuşmada önümüzdeki kışın çok zor geçeceğine dair uyarıda bulunurken "Çok karanlık bir kış geliyor" dedi.

"DAHA İYİ BİR ŞEKİLDE İNŞA EDEBİLİRİZ"

Kongreye planlanan ekonomik yardım paketini bir an evvel yasalaştırma çağrısında bulundu. "Maaşlarını, çalışma saatlerini, işlerini kaybeden milyonlarca Amerikalıya hemen yardım edebiliriz" diyen Biden temsilciler meclisinden geçmiş olan 3 trilyon dolarlık paket dahil yardım paketinin senatodan hızla geçmesini istedi. Biden "Virüsü durdurduğumuz zaman ve işçiler ile iş yerlerine yadımı ulaştırdığımızda her şeyi daha önce olduğundan daha iyi bir şekilde inşa edebiliriz" dedi.

"KOORDİNE ETMEZSEK DAHA FAZLA İNSAN ÖLEBİLİR"

Biden virüs ile savaşmanın en önemli konuların başında geldiğini ifade ederek, Başkan Trump'a geçiş sürecini hemen başlatma çağrısında bulundu. Biden "Eğer koordine etmezsek daha fazla insan ölebilir" dedi. Biden ayrıca virüs ile savaşırken, ABD genelinde maske kullanılmasını zorunlu hale getirmek istediğini belirterek, eyalet ve bölge yönetimlerinden bunu vatandaşlara şart koşmalarını talep etti.

"BİR, BİR BUÇUK AY GERİYE GİDERİZ"

Beyaz Saray'da koronavirüsle ilgili çalışmalara katılması gerektiğini ifade eden Biden, bulunan aşının dağıtımının büyük bir iş olduğunu ifade ederek eğer ofisi devir alıncaya kadar konu hakkında bilgi sahibi olamazsa "Bir, bir buçuk ay geriye düşeriz" dedi.

"BU EKONOMİYİ YENİDEN KURMALIYIZ"

Biden'dan önce konuşan Seçilmiş Başkan Yardımcısı Kamala Harris ise ekonominin canlanmasına odaklandıklarını belirterek "Bu ekonomiyi sorumluluk duyarak açmalıyız ve yeniden kurmalıyız, böylece çalışan insanlara fayda sağlayabilir" dedi.

Biden, Trump'a çağrıda bulundu: Koordine etmezsek daha fazla insan ölebilir

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Biden, Trump'a çağrıda bulundu: Koordine etmezsek daha fazla insan ölebilir - Son Dakika


Son Dakika

ABD Adalet Bakanlığı'ndan terör örgütü YPG itirafı: PKK'nın alt koludur Son Dakika: WhatsApp'tan geri adım! Tepki çeken gizlilik sözleşmesi 3 ay ertelendi Fenerbahçe, Bright Osayi-Samuel ile 4 yıllık anlaşmaya vardı Çaycı Hüseyin lakaplı Alpaslan Özmol'un yeni imajı sosyal medyaya damga vurdu Ramo'da şok eden ayrılık! Başrol oyuncusu diziye veda ediyor Son Dakika: İçişleri Bakanlığı'ndan 81 il valiliğine ek genelge! Kısıtlamadan muaf tutulanların listesi genişletildi Şarkıcı Doğuş, kozmetik sektörüne adım attı: Markama güveniyorum Parkta soğuktan titrerken bulunan genç adam hiçbir yardımı kabul etmedi