ABD'de Kovid-19 nedeniyle bir çok eyalette bar ve restoranlar kapatılıyor - NEW - Son Dakika

ABD'de Kovid-19 nedeniyle bir çok eyalette bar ve restoranlar kapatılıyor - NEW

16.03.2020 19:40

Şehirden görüntüler ABD'de Kovid-19 nedeniyle bir çok eyalette bar ve restoranlar kapatılıyor "Üç eyalet" olarak bilinen New York, New Jersey ve Connecticut eyaletlerinde Kovid-19 nedeniyle bu akşamdan itibaren bar ve restoranlar kapatılacak Salgın korkusu nedeniyle hafta içi olmasına rağmen...

Şehirden görüntüler ABD'de Kovid-19 nedeniyle bir çok eyalette bar ve restoranlar kapatılıyor

"Üç eyalet" olarak bilinen New York, New Jersey ve Connecticut eyaletlerinde Kovid-19 nedeniyle bu akşamdan itibaren bar ve restoranlar kapatılacak

Salgın korkusu nedeniyle hafta içi olmasına rağmen Times Meydanı, Grand Central ve metro istasyonu gibi New York'un en kalabalık yerlerinin neredeyse bomboş olduğu görüldü

NEW YORK (AA) – ABD'nin doğu yakasında nüfusun en yoğun olduğu bölgelerden "Üç eyalet" olarak da bilinen New York, New Jersey ve Connecticut eyaletlerinde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle bütün restoran ve eğlence yerlerinin kapatılması kararı alındı.

New York Valisi Andrew Cuomo, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, virüs salgınına önlem olarak bu akşam yerel saat ile 20.00'de üç eyalette bütün restoran, bar, sinema ve spor salonlarının kapanacağını duyurdu.

Üç eyalet valisi ile birlikte ortak karar aldıklarını beirten Cuomo, "Koronavirüs eyalet sınırlarını önemsemiyor, New Jersey ve Conneticut valileri ile vardığımız bu anlaşma üç eyaleti de koruyacak." dedi.

Cuomo, "Hedefimiz koronavirüsün yayılmasını yavaşlatarak salgın dalgasının sağlık sistemimizi çökertmesini önlemek. Sosyal mesafe bunu yapmanın en iyi yoludur." ifadelerini paylaştı.

Üç eyalette de, kalabalık kapasitesinin en fazla 50 kişiye düşürüldüğü, restoranların sadece paket servisi ve teslimat hizmeti verebileceği, gıda ve diğer acil ihtiyaç temini için marketlerin ise açık kalacağı kaydedildi.

Haftanın ilk çalışma günü olmasına rağmen New York'un en kalabalık yerleri olan metro istasyonları, Grand Central, Times meydanı gibi alanların mesai saatleri içinde neredeyse bomboş olması da dikkatlerden kaçmadı.

Kentucky ve Michigan da bar ve restoranları kapatıyor

Öte yandan, Kentucky ve Michigan eyaletleri valileri de bugün yaptığı açıklamalarda, bar ve restoranların bugünden itibaren geçici olarak kapatılacağını duyurarak, sadece paket ve teslimat servisi kapasitesinde çalışabileceklerini duyurdu.

Ohio ve İllinois de hafta sonu salgına karşı bar ve restoranlara yönelik benzeri önlemleri uygulamaya geçirmişti.

Ohio ve İllinois de geçen hafta salgına karşı bar ve restoranlara yönelik benzeri önlemleri uygulamaya geçirmişti.

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) pazar günü yaptığı çağrıda 50 kişi ve üzeri katılım beklenen bütün programların iptalini veya 8 hafta ertelenmesi tavsiyesinde bulunmuştu.

Başta New York, New Jersey ve Washington DC bölgesi olmak üzere ABD'de bir düzineden fazla eyalette okullar 2 ile 4 hafta süresince tatil edilmiş bulunuyor.

John Hopkins Üniversitesi'nin son verilerine göre ülkede teyid edilen 3,813 Kovid-19 vakası görülürken bununla bağlantılı olarak şu ana kadar 69 kişinin hayatını kaybettiği belirtiliyor.

ABD'de Kovid-19 nedeniyle bir çok eyalette bar ve restoranlar kapatılıyor - NEW
ABD'de Kovid-19 nedeniyle bir çok eyalette bar ve restoranlar kapatılıyor - NEW
ABD'de Kovid-19 nedeniyle bir çok eyalette bar ve restoranlar kapatılıyor - NEW
ABD'de Kovid-19 nedeniyle bir çok eyalette bar ve restoranlar kapatılıyor - NEW

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel ABD'de Kovid-19 nedeniyle bir çok eyalette bar ve restoranlar kapatılıyor - NEW - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika: İzmir'e girişler bir sonraki duyuruya kadar kapatıldı Prof. Dr. Ziyadin Çakır, İzmir'deki tsunaminin nedenini anlatıp uyardı: Bütün Körfez tehlike altında Son Dakika: İzmir'in ardından Kuşadası 5.1 ile sallandı İzmir'in Bayraklı ilçesinde 4 kişi daha enkaz altından çıkarıldı Kandilli Rasathanesi'nden İzmir'deki depremin ardından uyarı: Tsunami tehlikesi devam ediyor Prof. Dr. Ahmet Ercan: Depremde 35 atom bombası gücünde enerji boşalması yaşandı İzmir'de meydana gelen depremde viyadük yıkıldı Ümit Davala: Eşimin koronavirüs test sonucu pozitif çıktı