Son Dakika Haberleri: ABD'li Pastör Brunson'ın Avukatı, Mahkemenin Ceza Kararına İtiraz Etti

ABD'li Pastör Brunson'ın Avukatı, Mahkemenin Ceza Kararına İtiraz Etti

4 ay önce

3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılan ve hapiste kaldığı süre göz önünde bulundurularak serbest bırakılan ABD'li Pastör Brunson'ın avukatı İsmail Cem Halavurt, müvekkilinin beraat etmesi için karara itiraz etti.

Türkiye'de ev hapsinde tutulan ve ardından serbest bırakılan ABD'li Pastör Andrew Brunson'ın avukatı İsmail Cem Halavurt, müvekkili hakkındaki karara itiraz etti. Avukat Halavurt, Brunson'ın beraatını talep etti.

KARARA İTİRAZ EDİP, BERAATİNİ İSTEDİ

Türkiye'de yaklaşık bir buçuk yıl cezaevinde, ardından da iki buçuk ay kadar ev hapsinde kalmasının ardından 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılan ABD'li Pastör Brunson'ın avukatı İsmail Cem Halavurt, müvekkiline verilen hapis cezasının "usul ve yasaya aykırı olduğu" iddiasıyla İzmir Bölge Adliye Mahkemesine başvurdu. DW Türkçe'nin aktardığı habere göre Halavurt, müvekkilinin beraatini talep etti.

Brunson

3 YIL CEZA ALIP, SERBEST KALMIŞTI

İzmir'deki mahkeme geçen hafta, Brunson'ı 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırmış, ayrıca ev hapsi ve hakkındaki yurt dışı yasağının da kaldırılmasına hükmetmişti. Brunson, hapiste kaldığı süre göz önünde bulundurularak serbest bırakılmış ve ardından ABD'ye dönmüştü.

BRUNSON, ABD BAŞKANI İLE GÖRÜŞTÜ

ABD'ye döndükten sonra Pastör Brunson ile görüşen ABD Başkanı Donald Trump, Brunson'ın serbest bırakılmaması karşılığında ABD tarafından Türkiye'ye uygulanan yaptırımların kaldırılması için Ankara ile 'hiçbir anlaşma yapmadıklarını' söylemişti. Trump,"Şu an Türkiye hakkında iki gün öncesine kıyasla çok daha farklı hissediyorum. Türkiye'ye karşı çok iyi bir hisse sahibim. İki gün önce değildim" diye konuşmuştu.
Amerikan Donald Cook Destroyeri Gece Yarısı İstanbul Boğazı'ndan Geçti Konser Vermek İçin Gürcistan'a Giden Serdar Ortaç, Ülkeye Alınmadı

Megastar Tarkan, Eşinin Kıskançlık Krizlerine Daha Fazla Dayanamadı