ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in Başkenti Olarak Tanımasına Erzincanlılardan Tepki Yürüyüşü - Son Dakika

ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in Başkenti Olarak Tanımasına Erzincanlılardan Tepki Yürüyüşü

16.12.2017 16:47
ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in Başkenti Olarak Tanımasına Erzincanlılardan Tepki Yürüyüşü, System.String[]

ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak ilan etmesinin ardından Türkiye’de ve dünyada birçok devlet tarafından yağan tepkilere Erzincanlılar da kayıtsız kalmadı.

ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüsİsrail'in başkenti olarak ilan etmesinin ardından Türkiye'de ve dünyada birçok devlet tarafından yağan tepkilere Erzincanlılar da kayıtsız kalmadı.

Erzincan Valiliği ve Erzincan Belediyesi'nin organizasyonuyla Erzincan da "Kudüs Onurumuzdur" sloganıyla tepki mitingi düzenlendi. Gencinden yaşlısına her kesimden vatandaşın katıldığı miting kapsamında Erzincan Belediye Başkanlığı önünden Mehter eşliğinde Cumhuriyet Meydanına yürüyüş düzenlendi.

Ellerinde Türk ve Filistin bayrakları ile meydana akın eden vatandaşlar ABD aleyhinde çeşitli sloganlar atarak tekbir getirdiler.

Erzincan Belediye Başkanlığı önünde başlayan tepki yürüyüşü Cumhuriyet Meydanı'nda son buldu. Burada ise Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, kamu kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşların katılımıyla miting düzenlendi.

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından okunan İstiklal Marşı ile başlayan mitingde Erzincan Belediyesine ait Mehter Takımının gösterisi akabinde Erzincan İl Müftüsü Yavuz Karabayır tarafından Kur'an-ı Kerim tilaveti verildi. Akabinde kalabalığa hitaben konuşmasında ABD'nin Kudüs ile ilgili almış olduğu kararı tanımadığını belirten Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, bu kararı tanımayarak, şiddetle ve nefretle kınadıklarını kaydetti.

Zulmün, haksızlığın ve zalimlerin karşısında sıra dağlar gibi duran Erzincanlılar diyerek konuşmasına başlayan Erzincan Valisi Ali Arslantaş ise, ölmekten veya ağır imtihanlardan geçmekten sadece mukallit iman sahiplerinin korkacağını, bunun dışında olanların şimdiden kapıyı dışarıdan kapatmalarını istedi.

Yeni 100 yılın Ortadoğu'daki gelişmelerini Büyük İsrail hayali olmaksızın okumanın bulmacayı hep eksik kılacağını bildiren Vali Arslantaş konuşmasının devamında; "planın son aşamasına geldiler. Biz de kendi planımızın son aşamasındayız. Büyük İsrail mi büyük Türkiye mi sorusunun cevabını kanımızla, canımızla vereceğimizi 15 Temmuz'da görenlerin son çırpınışı. İlk mesaj 250 şehit ile beraber gönderildi. "Biz belki şehit olacağız ama siz de galip gelemeyeceksiniz" aforizması ete kemiğe bürünerek adeta bir çığlık oldu. Bu çığlık kulaklarında çınlıyor kafirlerin.

Zalimler yine bir taşla bir kaç kuş vurma peşindeler. Katar'ın muhaliflere desteğini kesmesi için yaptıkları hamle de bu yüzden. Bu hamle ile Suriye'nin güneyini düşürmek istiyorlar. Suriye'nin kuzeyini ÖSO'da tutan ise Türkiye. Katar operasyonu başarılı olursa ikinci aşama Türkiye'ye saldırı ve Suriye'nin kuzeyini ele geçirme operasyonu. İsrail Ortadoğu satrancının köşede bekletilen sessiz şahıdır. Türkiye ise savaşarak o şaha yaklaşan rakip şah. Yeni bir oyun kuracaklar. Yeniden saldıracaklar. Yeniden bozacağız." diye konuştu. - ERZİNCAN

ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in Başkenti Olarak Tanımasına Erzincanlılardan Tepki Yürüyüşü
ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in Başkenti Olarak Tanımasına Erzincanlılardan Tepki Yürüyüşü
ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in Başkenti Olarak Tanımasına Erzincanlılardan Tepki Yürüyüşü

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yaşam ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in Başkenti Olarak Tanımasına Erzincanlılardan Tepki Yürüyüşü - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Roma kulübünün tesislerinde 15 adet bomba bulundu Son Dakika! AK Parti Sözcüsü Çelik: Türk ordusu için "satılmış" ifadesini kullanan CHP'li Başarır'ı kınıyoruz Sağlık Bakanlığı, korona tedavisinde doğru ilaç kullanımına yönelik broşürleri 81 ile gönderdi Kasiyere bıçak çekince kafasına turşu kavanozu yiyen gaspçı: Çalışanı tebrik edip kaçtım Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Ben Mercedes meraklısı, lüks yaşayan biri değilim Bilim Kurulu Üyesi Kayıpmaz'dan açıklama geldi: Belirli bir kan grubunun koronadan koruduğu iddiası doğru değil Önümüzdeki 3 gün boyunca etkili olacak çöl tozları için koronavirüs uyarısı: Sakın dışarı çıkmayın Kendisine "Yatakta iyi değil" diyen modele, ünlü oyuncu Halle Berry'den iddialı yanıt