Son Dakika Haberleri: Adala Şeftali Festivali ile Şenlendi

Adala Şeftali Festivali ile Şenlendi

4 ay önce

Manisa’nın Salihli ilçesine bağlı Adala Mahallesi, 2 gün 3 gece süren geleneksel Şeftali festivali ile şenlendi.

Adala Şeftali Festivali ile Şenlendi, System.String[]
Manisa'nın  Salihli ilçesine bağlı  Adala Mahallesi, 2 gün 3 gece süren geleneksel Şeftali festivali ile şenlendi. Festivale Türk Halk Müziğinin sevilen seslerinden Gaye Aksu ve  Sümer Ezgü katıldı.

Salihli Belediyesi'nin  Adala Mahallesinde düzenlediği 23. Geleneksel  Adala Şeftali Şenliği, ünlü sanatçı  Sümer Ezgü konseriyle muhteşem bir final yaptı. Şenliğin son günü sahne alan Türk Halk Müziğinin güçlü sesi  Sümer Ezgü, binlerin izlediği konserde birbirinden güzel eserlerini seslendirerek unutulmaz bir gece yaşattı. 23. Geleneksel  Adala Şeftali Şenliğinde konuşan Belediye Başkanı  Zeki Kayda "Salihli'ye hizmet etmek bizim için adeta ibadet oldu. Dur-geç köprülerini yenileyerek hizmet fitilini ateşledik. İşsizliği önlemek için  Organize Sanayi Bölgesi 2. Etapta yatırımcılara arsa tahsislerine başladık. 20 firma müracaat etti ve 7 firmayla sözleşme imzaladık. 20 yatırımcı yaklaşık 450 milyon liralık yatırımla yaklaşık 5 bin kişiye iş imkanı sağlayacak.  Salihli'mizi üniversite şehri yapacağız dedik ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesini şehrimize kazandırdık.  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız  Cengiz Ergün ile  Salihli'ye dev projeler yapıyoruz.  Atatürk Spor Salonu hizmete açıldı. Otoparkı ve Bedesten Çarşısıyla modern bir pazaryeri inşaatı hızla devam ediyor.  Salihli'nin en büyük sorununu biz çözüyoruz. Yağmur suyu projesinde çalışmalar başladı. Masal Ormanı Parkı çok kısa sürede bitecek.  Adala Mahallemiz, Jeopark Belediyeler Birliği'nin çalışmalarıyla dünya çapında tanınacak. Mahallede bulunan  Atatürk Evi'ni restore ederek  Atatürk Müzesini hizmete açacağız. Yıllardan beri yaşanan içme suyu sorununu çözdük. Büyükşehir Belediyemizle el ele vererek  Salihli'yi değiştiriyoruz. Verdiğimiz sözleri bir bir hayata geçiriyoruz. Tüm çabamız  Salihli'ye ve 102 mahallemize en iyi hizmetleri kazandırmak" diye konuştu.

Başkan Kayda'nın konuşmasından sonra izleyenlerle buluşan ünlü sanatçı  Sümer Ezgü, yaklaşık 2,5 saat kaldığı sahnede seslendirdiği türkülerle konsere katılan binleri coşturdu.  Sümer Ezgü rüzgarının estiği şenlikte, vatandaşlar sanatçının seslendirdiği türkülere eşlik etti. Başkan Kayda'da sanatçı  Sümer Ezgü ile karşılıklı oynadı. Ünlü sanatçı  Sümer Ezgü'yü verdiği muhteşem konserden dolayı kutlayan Başkan Kayda, Kaymakam  Turgut Çelenkoğlu ile birlikte sanatçıya çiçek ve plaket takdim etti.

Salihli Belediyesi'nin düzenlediği 23. Geleneksel  Adala Şeftali Şenliğine, Kaymakam  Turgut Çelenkoğlu, Belediye Başkanı  Zeki Kayda, İlçe  Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mehmet Alşen, Belediye Başkan Yardımcıları Mahmut Süreyya Karaoğlu ve  İbrahim Karaca,  MHP  Salihli İlçe Başkanı  Mehmet Akın, Büyükşehir  Salihli Koordinatörü Ali Rıza Ünveren, belediye daire müdürleri ve personelleri, muhtarlar ile vatandaşlar katıldı. - MANİSA
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Lüks İçinde Yaşıyorlar! Hakan Şükür'ün Tesettürlü Eşi, ABD'de Başını Açtı Almanya'da Türklerin Yoğun Olduğu Köln Kentine Ermeni Anıtı Dikildi
Şırnak'ta Öldürülen PKK'nın Üst Düzey Yöneticisinin Cenazesine 3 HDP'li Vekil de Katıldı