Son Dakika Haberleri: Adana Merkezli Silah Operasyonu

Adana Merkezli Silah Operasyonu

2 ay önce

Adana, Mersin ve Osmaniye’de düzenlenen eş zamanlı operasyonda çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.

Adana Merkezli Silah Operasyonu, System.String[]
Adana, Mersin ve Osmaniye'de düzenlenen eş zamanlı operasyonda çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi. Olayla ilgili gözaltına alınan 17 kişiden 4'ü tutuklandı.

İl Jandarma Komutanlığı tarafından silah ve mühimmat kaçakçılığı suçunu örgütlü olarak işleyen şahısların yakalanmasına yönelik Adana'nın Kozan ilçesinde 16, Ceyhan ilçesinde 5, Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde 4 ve Mersin'in Akdeniz ilçesinde 1 adrese operasyon düzenlendi.

Operasyonda, 1 adet kalaşnikof tüfeği, 3 adet kalaşnikof tüfeği şarjörü ile 60 adet 7,62 mm çapında fişek, 2 adet 9 mm çapında tabanca, 4 adet 7.65 mm çapında tabanca, 2 adet kuru sıkı tabanca, 110 adet 9 mm çapında tabanca mermisi, 68 adet 7,65 mm çapında tabanca mermisi, 3 adet 9 mm çapında tabanca şarjörü, 5 adet 7,65 mm çapında tabanca şarjörü, 16 adet ruhsatsız av tüfeği, 327 adet av tüfeği fişeği, 1 adet pala, 1 adet metal dedektörü, 5 adet flaş bellek, 10 adet cep telefonu ile 50 gram kenevir bitkisi tohumu ele geçirildi.

Operasyonda M.B., A.Ö., H.G., M.A.T., A.K., R.K., M.T., H.K., A.İ. M.K., A.A., A.Ö., K.E., C.U., A.S., A.C. ile M.K. isimli 17 şüpheli gözaltına alındı.

Jandarmadaki işlemleri tamamlanan 17 kişiden 4'ü çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Ayrıca 13 şüpheli hakkındaki yasal işlemlere ve firarda olan 2 şüphelinin yakalanmasına çalışıldığı bildirildi. - ADANA


Emeklilerin Zamlı Maaşları Hesaplara Yatmaya Başladı 22 Suçun Üstüne Bir de Cinayet İşleyen Sanıktan Hakime: Sen Adam Olamamışsın
Kaftancıoğlu, "Domuz Yedi" Diye Eleştirilen Kocasını Savundu: Eşim Değil, Arkadaşı Yedi