Afgan Komando ABD Askerlerine Ateş Açtı: 3 Yaralı - Son Dakika

Afgan Komando ABD Askerlerine Ateş Açtı: 3 Yaralı

19.03.2017 17:46
Afgan Komando ABD Askerlerine Ateş Açtı: 3 Yaralı, System.String[]

Afgan ordusundaki bir komando askeri, Amerikan askerlerine ateş açarak 3 kişiyi yaraladı.

Afgan ordusundaki bir komando askeri, Amerikan askerlerine ateş açarak 3 kişiyi yaraladı. Karşılıklı ateş açma neticesinde Afgan asker hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre, olay Afganistan'ın Helmand iline bağlı Shorab ilçesinde bulunan Afgan ordusu askeri üssünde gerçekleşti. Helmand Valilik sözcüsü Ömer Zwak İHA'ya yaptığı açıklamada, "Afgan komandosu üniformalı bir şahıs, askeri üste bulunan Amerikalı askeri danışmanlara ateş açtı ve 3 kişiyi yaraladı. Karşılıklı ateş açma neticesinde Afgan asker hayatını kaybetti" dedi.

Helmand, ülkenin güneyindeki en büyük il olarak dünyanın yüzde 90 üzerinde uyuşturucusunu üretiliyor. Geçen yıl ABD, 100'den fazla askerini Afgan kuvvetlerine askeri danışmanlık amacıyla göndermişti.

(Sultan Faizy/ İHA)

Afgan Komando ABD Askerlerine Ateş Açtı: 3 Yaralı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Afgan Komando ABD Askerlerine Ateş Açtı: 3 Yaralı - Son Dakika


Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan vatandaşa 'Varlık Barışı' çağrısı: Paranızı ve altınlarınızı sisteme dahil edin Ayrılmak isteyen eşini rahat bırakmadı! Yakıp kurşunladığı eve son olarak bomba düzeneği kurdu Gonca Vuslateri, Hakan Altun ile aşkını ilan etti: Çok mutluyuz Sokak ortasında lüks cipte infaz: 2 kişi yaşamını yitirdi Usta oyuncu Devrim Parscan son yolculuğuna uğurlandı Eşi, kayınvalidesi ve görümcesi koronadan vefat eden kadın, karnındaki bebeği de üzüntüden kaybetti Yeni bir yöntem daha! "Eşim telefonun fiyatını duymasın" diyerek dolandırıyorlar Reuters: Erdoğan, döviz rezervleri eriyince Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal'ı görevden aldı