Afganistan'da Patlama: 3 Ölü - Son Dakika

Afganistan'da Patlama: 3 Ölü

27.11.2018 16:34
Afganistan'da Patlama: 3 Ölü, System.String[]

Afganistan’ın Gazne şehri yakınlarında meydana gelen bombalı saldırıda 3 ABD askeri hayatını kaybetti, 3 ABD askeri ve bir paralı asker yaralandı.

Afganistan'ın Gazne şehri yakınlarında meydana gelen bombalı saldırıda 3 ABD askeri hayatını kaybetti, 3 ABD askeri ve bir paralı asker yaralandı.

Afganistan'daki NATO Kararlı Destek Misyonu, Gazne vilayeti yakınlarında yol kenarına döşenen bombanın patlaması sonucu 3 ABD askerinin hayatını kaybettiğini, 3 askerin ise yaralandığı bildirdi. NATO yetkilileri ayrıca 1 paralı askerin daha yaralandığını, yaralıların olay yerinden kurtarıldıktan sonra tedavi edildiğini bildirdi. ABD Savunma Bakanlığı hayatını kaybeden askerlerin kimliğini henüz açıklamadı.

Afganistan'ın Helmand vilayetinde Çavuş Leandro A.S. Jasso Cumartesi günü silahla vurularak öldürülmüştü. Çavuş Jasso'nun ABD ordusuyla birlikte çalışan Afgan Güvenlik Güçleri tarafından yanlışlıkla öldürüldüğü düşünülüyor. Son kayıplarla birlikte Afganistan'da bu yıl öldürülen ABD askerlerinin sayısı 11'e ulaştı.

Afganistan'ın merkezindeki Gazne vilayeti Afgan birliklerinin ABD hava saldırıları ve kara kuvvetleri tarafından desteklenmesine rağmen Ağustos ayında Taliban tarafından ele geçirilmişti. Ağustos'tan bu yana, şehrin hakimiyeti Taliban ve Afgan hükumeti arasında el değiştiriyor. - KABİL

- Kaynak: İHA

Son Dakika Dünya Afganistan'da Patlama: 3 Ölü - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

Koronavirüsü hafif geçirenler dikkat! Hastalığın bıraktığı hasar sanılandan daha büyük Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış Hagi mi, Alex mi? Fenerbahçe efsanesi Emre Belözoğlu, klişe soruda herkesi ters köşeye yatırdı Çinli şirket, dayanıklılıklarını artırmak için çalışanlarına kendi kendilerini tokatlattı İran lideri Hamaney, Macron'un tavrını "ahmakça" olarak nitelendirdi Karabağ'da ateşkesi bozan Ermenistan'dan intikam alındı! Azerbaycan, hedefleri SİHA'larla böyle vurdu Erdoğan'dan Bahçeli'nin başlattığı askıda ekmek kampanyasına ilginç yorum: Ya böyle bir şey var mı Türkiye'de Merkez Bankası Başkanı, "Dolardaki yükselişi öngörebiliyor muydunuz?" sorusuna böyle yanıt verdi