Afrika ülkesi Cibuti IMF'den borç alacak - Son Dakika

Afrika ülkesi Cibuti IMF'den borç alacak

Afrika ülkelerinden Cibuti, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında Uluslararası Para Fonundan (IMF) borç alacak.

Afrika ülkesi Cibuti IMF'den borç alacak, System.String[]

Afrika ülkelerinden Cibuti, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında Uluslararası Para Fonundan (IMF) borç alacak.

IMF Müdür Yardımcısı Mitsuhiro Furusawa, yaptığı yazılı açıklamada, "Yönetim Kurulu, Kovid-19 ile mücadele kapsamında 43,4 milyon ABD dolarının Cibuti hükümetine verilmesini kabul etti." ifadelerini kullandı.

Açıklamada, Kovid-19'un Cibuti ekonomisi üzerindeki etkisinin ağır olacağı kaydedilerek, " Hükümet, Kovid-19'un sağlık ve ekonomi alanındaki etkisiyle mücadele için kararlı adımlar attı ancak süreç Cibuti'yi dış finansal destek almaya itti." değerlendirmesinde bulunuldu.

Cibuti'den başka IMF'den borç alan Afrika ülkeleri arasında Kenya, Uganda, Malavi, Benin, Burkina Faso, Orta Afrika Cumhuriyeti, Çad, Komor Adaları, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Gambiya, Gine, Gine-Bissau, Liberya, Madagaskar, Mali, Mozambik, Nijer, Ruanda, Sao Tome ve Principe, Sierra Leone ve Togo da yer alıyor.


Son Dakika

Beyrut'u kana bulayan patlamanın neden bu kadar şiddetli olduğu netleşti Koronavirüsün karanlık bir yönü ortaya çıktı! Hastaların yarısından fazlası psikiyatrik rahatsızlık yaşıyor Ankara İl Sağlık Müdürlüğü'nden artan vakalar sonrası "Altyapı çöktü" iddialarına yanıt Son Dakika: Beyrut patlamasını terör örgütü DEAŞ üstlendi Duygu Özaslan, yeni sevgilisiyle fotoğraf paylaşmadan duramıyor MHP'den ihraç edilen Erhan Usta'nın kızının nikah töreninde 4 genel başkan bir araya geldi Son Dakika: İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine "Kovid-19 tedbirleri" konulu ek genelge gönderdi Hastanenin "erkek" dediği bebek evde kız çıktı Son Dakika: Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta büyük patlama: 70 kişi hayatını kaybetti, 3700 yaralı var Son Dakika: Ons ve gram altın tüm zamanların rekorunu kırdı Güvenlik görevlileri tarafından darbedilen Ukraynalı model Daria Kyryliuk ilk kez konuştu Bir şahıs, husumetli olduğu kişiyi müşterilerin önünde gözünü kırpmadan öldürdü Menderes'teki orman yangınıyla ilgili gözaltına alınan piknikçi tutuklandı Malatya'daki depremde meydana gelen doğa olayı korkuttu Ankara'da zorunlu olmayan hasta yatışları ertelendi