Son Dakika Haberleri: Afrin Şehidinin Son Nefesini Kucağında Verdiği Gazi, O Anlarını Anlattı: Sanki Gülüyor Gibiydi

Afrin Şehidinin Son Nefesini Kucağında Verdiği Gazi, O Anlarını Anlattı: Sanki Gülüyor Gibiydi

11 ay önce

Afrin gazisi Muzaffer Doğan, Uzman Çavuş Enes Sarıaslan'ın şehit olmadan önceki anlarını anlattı: Son nefesini kucağımda verdi. Sanki gülüyor gibiydi. Son sözü ise 'Vatan' oldu.

Zeytin Dalı Harekâtı'nda yaralanan ve hastanedeki tedavisinin ardından getirildiği memleketi Adıyaman'ın Çemberlitaş köyünde ziyaretçileri kabul eden Uzman Çavuş Muzaffer Doğan, Adıyamanlı şehit Enes Sarıaslan'ın hikâyesini ve o gün yaşadığı acı tesadüfü anlattı.

"KUCAKLAYARAK BULUNDUĞUM MEVZİYE ALDIM"

764 numaralı tepede birkaç metre aralıklarla timler halinde ilerledikleri sırada önlerindeki timin saldırıya uğradığını söyleyen gazi Doğan şunları anlattı: "Biz de hemen mevzi alıp karşılık vermeye başladık.

Bu sırada hemen önümde yatan yaralı uzman çavuşu kucaklayarak kendi bulunduğum mevziye aldım. Yarası çok ağırdı. Kucağımda şehadete ulaştı. O an sanki yüzüne nur inmiş gülüyor gibiydi. Sanki cennette peygamber efendimize komşu olduğu yeri görmüş gibi bir yüz ifadesi vardı.

SON SÖZÜ 'VATAN' OLDU

Bir şeyler söylemeye çalıştı ama tek anladığım sözü 'Vatan' oldu. Üzerindeki kimliği çıkarttığımızda onun Adıyaman'ın Besni ilçesine bağlı Sulvarlı mahallesinden hemşerim Enes Sarıaslan olduğunu öğrendim.

Tek isteğim, en kısa zamanda iyileşip silah arkadaşlarımın yanına dönmek. Dönmeden önce de Enes kardeşimin Sulvarlı'daki mezarını ziyaret edip silah arkadaşlarının selamını ileteceğim.

TERÖRİSTLERİN ÜZERİNDE ABD YAPIMI SİLAHLAR VAR

Ben daha önce de Fırat Kalkanı Harekâtı'nda görev aldım ve El Bab ile Cerablus'ta bulundum. Bunu ancak yaşayan bilir. TSK'nın her kademesindeki askerin kalbi önce vatanı, sonra annesi, sonra da sevgilisi için atar. Hainler şu anda köşeye sıkışmış durumdalar.

El Bab ve Cerablus nasıl temizlendiyse Afrin de en yakın zamanda temizlenecek. Ölü bulunan teröristlerin üzerinde ABD yapımı silahlar ve teçhizat vardı. Ben de Kürt evladıyım. Bunların Kürtlükle alakası yok. Amaçları, Türkiye'yi bölmek. Ama başaramayacaklar."

Kaynak: Sabah
Fatih Portakal'dan Kendisine "Edepsiz" Diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Yanıt Geldi Şeyma Subaşı'nın Başına Talih Kuşu Kondu

Hadise, Beyazıt Öztürk Fotoğrafıyla Takipçilerinin Kafasını Karıştırdı