AK Parti İl Başkanı Küreci Açıklaması - Son Dakika

AK Parti İl Başkanı Küreci Açıklaması

29.03.2016 12:06
AK Parti İl Başkanı Küreci Açıklaması, System.String[]

AK Parti İl Başkanı İhsan Küreci, "CHP İl Teşkilatı, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı'ndan, Başbakanı'na, İçişleri Bakanı'ndan MİT Müsteşarı'na, bakanlarından valilerine kadar devletin tüm kurumlarının, teröre yardım ve yataklık ettiğini öne sürerek, suç duyurusunda bulunma ihaneti ve gafletinde bulunmuştur" dedi.

AK Parti İl Başkanı İhsan Küreci, "CHP İl Teşkilatı, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı'ndan, Başbakanı'na, İçişleri Bakanı'ndan MİT Müsteşarı'na, bakanlarından valilerine kadar devletin tüm kurumlarının, teröre yardım ve yataklık ettiğini öne sürerek, suç duyurusunda bulunma ihaneti ve gafletinde bulunmuştur" dedi.Küreci, parti binasında gazetecilere yaptığı açıklamada, AK Parti iktidarında yürütülen barış sürecinin kan, kaos ve terörden nemalanan birçok odak tarafından baltalanmak istediğini ifade etti.Bazı kişilerin "AK Parti yıkılsın da ne olursa olsun" fikriyle çalıştığını belirten Küreci, "CHP İl Teşkilatı, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı'ndan, Başbakanı'na, İçişleri Bakanı'ndan MİT Müsteşarı'na, bakanlarından valilerine kadar devletin tüm kurumlarının, teröre yardım ve yataklık ettiğini öne sürerek suç duyurusunda bulunma ihaneti ve gafletinde bulunmuştur" dedi.AK Parti'nin terörü bitirmek için her türlü çabayı gösterdiğini vurgulayan Küreci, "AK Parti iktidarları ve teşkilatları, Türkiye Cumhuriyeti'nde terörü bitirmek, kan akmasını durdurmak için her türlü çabayı göstermiş ve göstermeye de devam etmektedir. Bugüne kadar hiçbir siyasi partinin cesaret edemediğine cesaret ederek, terörün bitmesi için ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarda ortaya koyduğu açılım politikalarıyla Cumhuriyet tarihinde görülmemiş hak ve özgürlükleri bölge insanına sunmuştur" diye konuştu.Türkiye Cumhuriyeti tarihinin hiçbir döneminde görülmemiş kararlılıkla PKK terör örgütüne yönelik operasyonlara başlandığını hatırlatan Küreci, terör örgütüne tarihinin en büyük tahribatının yapıldığını, bugün PKK'nın en zor günlerini yaşadığını söyledi. Çözüm sürecini bitirmek isteyenlerin operasyonları "Devlet katliam yapıyor" diyerek durdurmak istediğini vurgulayan Küreci, şöyle devam etti: "Çünkü tek bir dertleri var o da iktidar olmak. Terörmüş, insanlar ölüyormuş hiç ama hiç umurlarında değil. Her şey apaçık ortadayken yapılan her türlü çaba ve mücadele ortadayken CHP İl Teşkilatının yapmış olduğu bu suç duyurusu, ancak ve ancak PKK'ya yarar sağlar. Apaçık utanmadan şunu demek istiyorlar: 'Türkiye Cumhuriyeti Devleti teröristtir' . Biz bunu kabul edemeyiz. Emanet oylarla Türkiye Büyük Millet Meclisine soktukları terör işbirlikçisi HDP ile kol kola olanlar, bugün ne gariptir ki bizleri terörü desteklemek, yardım ve yataklıkla suçluyorlar."

CHP'ye HDP eleştirisi

Küreci, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün'ün de 7 Haziran seçimlerinden sonra "HDP'ye destek vermek hataydı" dediğini belirterek, şöyle konuştu: "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 21 Ekim 2013 tarihinde bir gazeteye yaptığı röportajda 'Dağdaki adam gelip siyaset yapacaksa onun yolunu açacaksın' diyor. Bizler teröriste 'Silahı bırak, ülkeyi terk et' derken Kılıçdaroğlu Meclis'e davet ediyor. 17 Ocak 2013'de CHP eski milletvekili Hüseyin Aygün Paris'te öldürülen PKK'lı Sakine Cansız'ın ailesine taziye ziyaretinde bulunuyor. Açıkça teröristi destekliyor. Hüseyin Aygün'e suç duyurusunda bulunmayı düşünüyorlar mı?. 21 Ekim 2014'te CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Üniversitesinde bir konferansta 'YPG bizim için terör örgütü değildir' diyor. 12 Kasım 2015 CHP'li Mehmet Bekaroğlu, PKK operasyonlarının hukuk dışı olduğunu sosyal medyadan tüm dünyaya duyurmuştur. Ülkeyi bölen, gençleri katleden örgüte yapılan operasyonlara 'Hukuk dışı' demek, teröre destek değil midir? CHP'nin eski milletvekillerinden ve Anadolu Partisinin Genel Başkanı Emine Ülker Tarhan 7 Haziran seçimleri öncesinde, CHP'nin Güneydoğu'da HDP'yi desteklediğini savunuyor. Partiden ayrılanlar itiraflarda bulunuyor. 7 Haziran akşamı CHP Genel Merkezinin önündeki CHP ve HDP sevinçlerini hepimiz hatırlıyoruz sanırım. Girdiği hiçbir seçimi kazanamamış Kılıçdaroğlu ve teşkilatı HDP'nin barajı aşmasına seviniyor. 10 Şubat 2016'da CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ve CHP milletvekili Gürsel Tekin, İngiltere Parlamentosunda düzenlenen bir panelde PYD'nin terör örgütü olmadığını söylüyor. Tanrıkulu'nun bu sözleri sırasında Gürsel Tekin'in şekilden şekile girdiği videolarda mevcuttur. 14 Mart 2016 Ankara'da 37 vatandaşımız terör örgütü tarafından öldürülürken CHP'nin Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, PKK'nın kanalında izleyicilerine propaganda yapıyor."Küreci, CHP'li yetkililere seslenerek, terör meselesinde siyaset yapılmamasını istedi. Toplantıya, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Yüksel Coşkunyürek, Milletvekili Nihat Öztürk, Kadın ve Gençlik Kolları Başkan ve üyeleri ile çok sayıda partili katıldı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel AK Parti İl Başkanı Küreci Açıklaması - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika! Vakıfbank imalatçı ve ihracatçılara yönelik 40 milyar liralık kredi destek paketi açıkladı Ölü sanılan bebek hareket etmeye başladı, doktor hatası ortaya çıkmasın diye günahsız canı morga yolladı Pato'nun aslan paylaşımı, Galatasaray'a transfer olacağı dedikodularını artırdı Bahar Candan, ablası Nihal Candan ile dudak dudağa poz verdi Ukrayna önce Türk SİHA'sı satın aldı sonra SİHA'ları yok edecek silah geliştirdi: Cobra-AntiDrone Otobüs şoförü, bulduğu içi altın dolu çantayı sahibine teslim etti Meteoroloji uyardı: Kar yağışı İstanbul'a geri dönüyor İran'ı karıştıran televizyon programı: Ruhani için 'uyuşturucu madde kullanıcısı' imasında bulundular