AK Parti İstanbul Gençlik Kolları üyelerinden Erol Mütercimler hakkında suç duyurusu - Son Dakika

AK Parti İstanbul Gençlik Kolları üyelerinden Erol Mütercimler hakkında suç duyurusu

09.09.2020 16:03

- AK Parti İstanbul Gençlik Kolları üyelerinden Erol Mütercimler hakkında suç duyurusu Ak Parti İstanbul Gençlik Kolları üyeleri, katıldığı televizyon programında İmam Hatip Okullarından mezun olanlara hakaretlerde bulunan Erol Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulundu.

- AK Parti İstanbul Gençlik Kolları üyelerinden Erol Mütercimler hakkında suç duyurusu

İSTANBUL - Ak Parti İstanbul Gençlik Kolları üyeleri, katıldığı televizyon programında İmam Hatip Okullarından mezun olanlara hakaretlerde bulunan Erol Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulundu.

Katıldığı bir televizyon programında İmam Hatip Okulları'ndan mezun olanlara yönelik hakaretlerde bulunan Erol Mütercimler'e yönelik tepkiler sürerken Ak Parti İstanbul Gençlik Kolları üyeleri Mütercimler hakkında savcılığa başvurdu.

Bakırköy Adliyesi önünde toplanan partililer adına AK Parti İstanbul Gençlik Kolları Siyasi Hukuki İşler Başkanı Avukat Abdurrahman Sacid Göksu açıklamalarda bulundu.

İmam Hatip okullarının saygın kurumlar olduğunu Erol Mütercimler'in açıklamasının kabul edilemez olduğunu kaydeden Göksu, "Erol Mütercimler'in yaptığı açıklamalar patavatsızca, vicdani, tarihi gerçeklerle kabul edilemez oluşunun yanında aynı zamanda Türk Ceza Kanununda tanımlanan halkı kin ve düşmanlığa sevk etme unsurunu içermektedir. Bizler AK Parti Gençlik Kolları ve İmam Hatip Liselerine gönül verenler olarak İmam Hatip Liseleri ruhumuzdur diyoruz. Biz gençler olarak İmam Hatip Liselerine saldıranlara yem etmeyeceğiz mücadelede yalnız bırakmayacağız" dedi.

"Her zaman bu zihniyetin karşısında olacağız"

Açıklamalarda bulunan AK Parti İstanbul Gençlik Kolları İl Başkanı Osman Tomaki ise "Bu ülkenin önemli değerini yetiştirmiş İmam Hatip Liselerini çirkin ve ağır ithamlarla hedef alan Erol Mütercimler'e suç duyurusunda bulunmak için toplandık. Biz her zaman bu zihniyetin karşısında olacağız. Bunu sadece anlık yapılmış talihsiz bir açıklama olarak görmüyoruz. Bunu tamamen belli bir güruhun bu zihniyete dolanmış sürekli İmam Hatip Liseleri üzerinden tartışmaya zemin hazırladığını düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

Yapılan açıklamaların ardından adliye önünde toplanan kalabalık Mütercimler hakkında savcılığa suç duyurusu dilekçelerini sundular.

AK Parti İstanbul Gençlik Kolları üyelerinden Erol Mütercimler hakkında suç duyurusu
AK Parti İstanbul Gençlik Kolları üyelerinden Erol Mütercimler hakkında suç duyurusu
AK Parti İstanbul Gençlik Kolları üyelerinden Erol Mütercimler hakkında suç duyurusu
AK Parti İstanbul Gençlik Kolları üyelerinden Erol Mütercimler hakkında suç duyurusu

Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa AK Parti İstanbul Gençlik Kolları üyelerinden Erol Mütercimler hakkında suç duyurusu - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Korona olma korkusu yüzünden diş hekimine gitmeyi reddetti, aldığı ağrı kesiciler sonunu getirdi Cinsiyet değiştirmek için gittiği doktor, aşırı kilolarından dolayı 5-10 yıl içinde öleceğini söyledi Bu halinden eser kalmadı! Survivor'ın asi kızı Sabriye değişimiyle şaşırttı Emekli polis, iki kuruş için kağıt toplayıcısını pompalıyla kurşunladı Son Dakika! Erdoğan'dan "Restoran ve kafeler yeniden açılacak mı?" sorusuna yanıt: Esneme olabilir, Kabine'de gündeme alacağız Koronavirüsü yenen genç doktor evinde ölü bulundu Günlerdir Müge Anlı'da aranan katil kendisi çıktı, cinayeti canlı yayında itiraf etti AK Partili Miroğlu'nun iddiası sosyal medyada gündem oldu: Biden Kürtmüş, gerçek adı da Cımoyê Bahattîn Ağa imiş