AK Parti Sözcüsü Çelik'ten İnsan Hakları Günü'nde Filistin mesajı: 10 dakikada bir çocuk ölüyor - Son Dakika
İnsan Hakları

AK Parti Sözcüsü Çelik'ten İnsan Hakları Günü'nde Filistin mesajı: 10 dakikada bir çocuk ölüyor

AK Parti Sözcüsü Çelik\'ten İnsan Hakları Günü\'nde Filistin mesajı: 10 dakikada bir çocuk ölüyor

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, 10 Aralık İnsan Hakları Günü vesilesiyle bir açıklama yaptı. İsrail'in Gazze'de masum sivilleri katletmesine atıfta bulunan Çelik, "Gazze Şeridi'nde her 10 dakikada 1 çocuk İsrail ordusu tarafından öldürülüyor; kadınlar, masum siviller, basın mensupları, doktorlar hunharca katlediliyor. Bugün sadece İnsan Hakları Günü değil; İnsan Hakları adına konuşanların iki yüzlülük ve çifte standartları ile maskelerinin düştüğü gün olarak tarihe geçmiştir" dedi.

10.12.2023 16:30  Güncelleme: 16:39
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, 10 Aralık İnsan Hakları Günü dolayısıyla sosyal medya hesabından dikkat çeken bir değerlendirmeye imza attı. Gazze başta olmak üzere işgal edilmiş Filistin topraklarında büyük bir insanlık dramının yaşandığına işaret eden Çelik, Gazze Şeridi'nde her 10 dakikada 1 çocuğun İsrail ordusunca öldürüldüğünü, kadınların, masum sivillerin, basın mensupları ve doktorların hunharca katledildiğini belirtti.

"BATILI DEVLETLER ÇOCUK KATİLLERİ İLE EL SIKIŞIYOR"

Bugünün, sadece İnsan Hakları Günü değil, insan hakları adına konuşanların ikiyüzlülük ve çifte standartlarıyla maskelerinin düştüğü gün olarak tarihe geçtiğini vurgulayan Çelik, "Batılı devletlerin çoğu çocuk katilleri ile el sıkışarak, Filistinlilerle dayanışmak isteyen halklarını engelleyerek, barış isteyen sesleri sansürleyerek iki yüzlülük sergiliyor. Uluslararası toplum adına Gazze'de derhal ateşkesin sağlanmasına dönük yapılan çağrıyı, Amerika Birleşik Devletleri veto ederek insan haklarına karşı en büyük engele imza atıyor... Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi, dünyanın her neresinde olursa olsun ve her kimi hedef alırsa alsın haksızlığa, zulme ve hukuksuzluğa karşı çıkmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle insan haklarına saygı temelinde tüm dünyada adil bir gelecek için mücadele ahdimizi yineliyoruz" dedi.

GÜVEN VE ADALET VURGUSU YAPTI

Ömer Çelik, 10 Aralık İnsan Hakları Günü'nün başta Filistinliler olmak üzere dünyanın tüm mağdur ve mazlumları için güven ve adalet dolu günlerin gelmesine vesile olmasını diledi.

İşte Çelik'in o paylaşımı;

AK Parti Sözcüsü Çelik'ten İnsan Hakları Günü'nde Filistin mesajı: 10 dakikada bir çocuk ölüyor
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten İnsan Hakları Günü'nde Filistin mesajı: 10 dakikada bir çocuk ölüyor
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten İnsan Hakları Günü'nde Filistin mesajı: 10 dakikada bir çocuk ölüyor

Son Dakika İnsan Hakları AK Parti Sözcüsü Çelik'ten İnsan Hakları Günü'nde Filistin mesajı: 10 dakikada bir çocuk ölüyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Çerkeş'te İntihar Girişimi: Şahıs İtfaiye Ekipleri Tarafından Kurtarıldı
  21:12 Çerkeş'te İntihar Girişimi: Şahıs İtfaiye Ekipleri Tarafından Kurtarıldı

  Çankırı'nın Çerkeş ilçesinde bir şahıs, 4 katlı bir binanın çatısından atlayarak intihar girişiminde bulundu. İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri, açtıkları hava yastığı sayesinde şahsı kurtardı. Şahsın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

 • İsrail ordusu Gazze'de insani yardım bekleyen Filistinlilere saldırdı
  19:41 İsrail ordusu Gazze'de insani yardım bekleyen Filistinlilere saldırdı

  İsrail ordusunun, Gazze Şeridi'nin kuzeyinde insani yardım bekleyen Filistinlilere saldırısında çok sayıda kişinin öldüğü ve yaralandığı belirtildi.İsrail ordusu daha önce de Gazze'de insani yardım bekleyen Filistinlilere yönelik saldırılar gerçekleştirmiş, bu saldırılarda 118 kişi ölmüş ve 760 kişi yaralanmıştı.

 • İsrail, Hamas'ın elindeki rehinelerin isimlerini talep ediyor
  18:38 İsrail, Hamas'ın elindeki rehinelerin isimlerini talep ediyor

  Hamas temsilcileri ve aracılar Mısır'a ulaştı, İsrail rehinelerin isimlerini talep etti

 • İsrail'in Gazze Şeridi'nde insani yardım konvoyuna saldırısı: En az 9 Filistinli öldü
  18:14 İsrail'in Gazze Şeridi'nde insani yardım konvoyuna saldırısı: En az 9 Filistinli öldü

  İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki Deir El Balah kentinde insani yardım konvoyuna düzenlediği saldırıda en az 9 Filistinli hayatını kaybetti. İsrail'in 149 gündür devam eden saldırılarına bir yenisi daha eklendi. Hamas, İsrail'in yardım konvoylarını hedef almasını suç ve vahşet olarak nitelendirirken, İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki insani felaketi derinleştirdiği belirtildi.

 • İsrail Saldırısında İki Çocuğunu ve Eşini Kaybeden Filistinli Anne: 'Bebeklerime Doyamamıştım'
  16:37 İsrail Saldırısında İki Çocuğunu ve Eşini Kaybeden Filistinli Anne: 'Bebeklerime Doyamamıştım'

  İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki Refah kentinde düzenlenen bombalı saldırıda iki çocuğunu ve eşini kaybeden Filistinli anne, on yıllık evlilikten sonra dünyaya gelen bebeklerine 'doyamadığını' ifade etti. Saldırıda hayatını kaybeden çocuklarını ve eşini gözyaşları içinde uğurlayan anne, İsrail'in saldırıları nedeniyle zorla yerinden edilen ailesinin de yanlarında olduğunu belirtti. Aynı saldırıda hayat arkadaşını da kaybeden anne, felaketin dehşetiyle karşı karşıya kaldığını ve çocuklarının ve eşinin bedelini kimin ödeyeceğini sordu. İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırıları devam ederken, bölgede büyük bir insani felaket yaşanıyor.


Advertisement