Akdeniz Ülkeleri Mutfak Günleri'ne Doğru - Son Dakika

Akdeniz Ülkeleri Mutfak Günleri'ne Doğru

15.08.2014 10:13
Akdeniz Ülkeleri Mutfak Günleri'ne Doğru, System.String[]

Hatay, 3-6 Eylül tarihleri arasında yapılacak olan Akdeniz Ülkeleri Mutfak Günleri etkinliğine hazırlanıyor.

Hatay, 3-6 Eylül tarihleri arasında yapılacak olan Akdeniz Ülkeleri Mutfak Günleri etkinliğine hazırlanıyor. Vali Celalettin lekesiz, dünyada ilk olma özelliği taşıyan bu önemli organizasyonun Hatay'da turizmin ivme kazanmasına büyük katkı sağlayacağına inandığını söyledi.

Hatay İl İdare Şube Başkanları Toplantısı, Vali M. Celalettin Lekesiz'in başkanlığında Anemon Otel'de gerçekleştirildi. Orman ve Su İşleri 7. Bölge Müdürlüğü Hatay Şube Müdürü Cüneyt Çağlar'ın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya vali yardımcıları, İl Jandarma Komutanı J.Alb. Hasan Koçyiğit, İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ ve il idare şube başkanları katıldı.

Toplantıda Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Aydın Tüfekçi, "Tarım ve Kırsal Kalkınma Stratejik Planı", İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Ümmühan Eryurt "Hatay İli Turizm Stratejisi ve Eylem Planı", Halk Sağlığı Müdürü Ümit Mutlu Tiryaki ise "Talasemi ve Talasemi ile Mücadele" konusunda yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Toplantıda ayrıca Kırıkhan ilçesine bağlı Gölbaşı Mahallesi'nde yapılması planlanan ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Çalışma ve İş-Kur İl Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Orman ve Su İşleri Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ve Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı'nın (DOĞAKA) görev alanına giren çalışmalar paylaşıldı.

AKDENİZ ÜLKELERİ MUTFAK GÜNLERİ

Toplantıda konuşan Hatay Valisi Sayın M. Celalettin Lekesiz, İl İdare Şube Başkanları ile, 03-06 Eylül tarihlerinde ilimizde gerçekleşecek olan Akdeniz Ülkeleri Mutfak Günleri etkinliğinin içeriğini paylaştı.

Vali Lekesiz, ulusal ve uluslararası alanda lezzet ustaları, Michelin yıldızlı şefler, gurmeler, uzmanlar, akademisyenler ve basın mensupları başta olmak üzere çok sayıda davetlinin katılacağı Akdeniz Ülkeleri Mutfak Günleri'nde, ilin sahip olduğu değerlerin resmedileceği ve görsel bir şölen havasında geçecek olan yürüyüş gerçekleşeceğini, sadece Hatay'da ve ülkemizde değil tüm dünyada ilk olacak etkinliğin Hatay'ın turizmine de önemli katkı sunacağını söyledi.

Öte yandan toplantıda, Zonguldak'a tayini çıkan Hatay Vergi Dairesi Başkanı Kazım Karaca İl İdare Şube Başkanlarına veda etti.

İlimizdeki başarılı hizmetlerinden dolayı Karaca'ya teşekkür eden Vali Lekesiz, günün anısına bir de hediye verdi. - HATAY

Akdeniz Ülkeleri Mutfak Günleri'ne Doğru
Akdeniz Ülkeleri Mutfak Günleri'ne Doğru

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Akdeniz Ülkeleri Mutfak Günleri'ne Doğru - Son Dakika


Son Dakika

"Ronaldo'yu asla geri çevirmem" sözüyle gündem olan G.Saray'ın eski yengesi isyan etti: Elinizi vicdanınıza koyun Çamlıca Kulesi'nde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na özel ışık gösterisi İnsanlık dışı ceza! Endonezya'da bir aile, kızlarıyla izinsiz aynı evde kalan genci bacaklarından astı Fransa'daki saldırı Müslümanlara nefret kusan siyasetçilere bahane oldu: İslamiyet'i topraklarımızdan silip atın Cinsel istismara uğrayan 14 yaşındaki çocuk, doğum yaptı Muharrem İnce, partisi CHP'ye yüklendi: Her gün yeni bir skandal duyuyoruz Irmak Ünal koronaya yakalandığını açıkladı, herkes videodaki derin dekolteye takıldı Son Dakika! Putin: Karabağ görüşmelerinde Türkiye dahil birçok ülke yer almalı