Alaçatı'da Yarım Ton Balık Denize İade Edildi - Son Dakika

Alaçatı'da Yarım Ton Balık Denize İade Edildi

19.09.2017 11:19

İzmir'in Çeşme ilçesinin Alaçatı mahallesinde düzenlenen Columbia PFG Alaçatı Big Fish Turnuvasında, En Büyük Balık Kategorisi'nde 3 balık yakalanırken, Yakala Bırak Kategorisinde yarım ton balık denize iade edildi.

İzmir'in Çeşme ilçesinin Alaçatı mahallesinde düzenlenen Columbia PFG Alaçatı Big Fish Turnuvasında, En Büyük Balık Kategorisi'nde 3 balık yakalanırken, Yakala Bırak Kategorisinde yarım ton balık denize iade edildi.

Sportif balıkçılık tutkunlarının heyecanla beklediği Columbia PFG Alaçatı Big Fish Turnuvası, 14-17 Eylül tarihleri arasında Port Alaçatı Marina'nın evsahipliğinde gerçekleşti. Toplamda 61 teknenin denize açıldığı organizasyon, koruma altına alınmış türleri yaşatmak amacıyla uygulanan Yakala Bırak Yaşat teması ile bu yılda fark yarattı.

Yüksek katılımla gerçekleşen turnuvada bu yılda Yakala Bırak Yaşat teşvik edildi. Turnuva kuralları ve ödül sistemi şekli ile ekiplerin en büyük balık kategorisine giren üç balık dışında puan alabilecekleri ödüller Yakala Bırak Yaşat Kategorisi'nde olduğundan, toplamda yaklaşık yarım ton balık denize geri iade edildi. Turnuvaya bu yıl Bülent Akgerman, Ceyla Aysal Kırklar, Erkut Soyak, Gökhan Çarmıklı, Nevzat Aydın, Alp Kırşan, Turgut Konukoğlu, Berent Akdemir, Umut Kızıltan, Can Kestelli, Eyyüp Necimoğlu, Uğur Işık, Turan Mutlu, Sinan Kuran, Yıldırım Özdemir, İskender Atakan, Vahit Paksoy, Sacit Ertuğ gibi iş dünyasının Türkiye'de önde gelen tanınmış isimleri katıldı.

EN BÜYÜK BALIK ÖDÜLÜ ERKUT SOYAK VE GÖKHAN ÇARMIKLI'NIN OLDU

Turnuvanın ana sponsoru olan Columbia PFG ve Gözalan Grup Yönetici Ortağı Kerem Gözalan'ın da yarıştığı turnuvada heyecanlı anlar yaşandı. 'Baracuda' isimli teknesi ile turnuvada mücadele eden Erkut Soyak ve Gökhan Çarmıklı'nın ekibi En Büyük Balık ödülünü kazandı.

EN BÜYÜK BALIK BİR SAATTE YAKALANABİLDİ

99 kilo 600 gram ağırlığındaki balığı yakalayarak birinciliği kazanan Baracuda ekibinden Erkut Soyak, saat 09.00 sıralarında oltaya vuran orkinosu bir saatlik mücadele sonunda yakaladıklarını belirterek, Bu yarışmaya ilk kez katıldık. Buralarda balık tutmaya devamlı çıkıyoruz. Herkesi de teşvik etmek istiyoruz. Turnuvada adrenalin ikiye katlanıyor. Normalde bundan çok daha büyük balıklar yakaladık ama onları daha sakin çekiyorsunuz. Turnuvada, kaçabilir endişesiyle, çok dikkat etmek zorundasınız. Tüm ekip olarak bu balığı yakalamanın keyfini yaşıyoruz dedi.

Bluefin isimli teknesi ile katılan Turgut Konukoğlu ve ekibi En Büyük 2'inci Balık, Shamu teknesinde yarışan Sinan Kuran ve ekibi En Büyük 3'üncü Balık ödülünü alırken CES teknesi ile yarışan Emre Yörek ve ekibi En Fazla Yakala Bırak kategorisinde birincilik ödülünü Columbia PFG'den aldı.

Bu kategorilerin dışında Jüri Özel Ödülünü sahibi Time Out teknesi ile Alp Kırşan ve ekibi oldu.

Turnuvada, kategorilerine göre birinci olan ekiplere 5 bin, ikinci olan ekiplere 3 bin, üçüncü olan ekiplere ise 2 bin lira ödül verildi.

YEMEK ATÖLYESİNDE ALAÇATI LEZZETLERİ'Nİ YAPTILAR

Turnuva dışında karada yapılan etkinlikler de keyifli zamanlar yaşattı. Yemek Atölyesinde, Alaçatı Turizm Derneği öncülüğünde, Alaçatı'daki 16 restoranın katkısıyla hazırlanan Alaçatı Lezzetleri adlı kitabın tanıtımı yapıldı. Kitabın hazırlanmasında katkı koyan Avrasya Restoran'ın sahibi Mustafa Dumanlıdağ, Enginarlı Elbasan Tava, İnsula Restoran'ın sahibi Dilek Yetkiner restoranın şefi Semih Yıldız ile birlikte Asma Yaprağına Sarılı Enginar Dolmasını yemek atölyesinde yaparak, izleyenlere ikram etti. Bir başka etkinlikte de, minik balıkçılar ve Türk Telekom Prime ile sahneye çıkan Emir Ersoy ve Projecto Cubano renk kattı.

GRAFFİTİ AÇIK ARTTIRMAYLA SATILDI

Grafitti sanatçısı Gölge Artizm'in iki gün boyunca sergilediği canlı performans ile sergilediği graffiti çalışması Alaçatı sevdalısı Korcan Karar'ın sunduğu açık artırmayla geliri Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfına bağışlanmak üzere satıldı. Tabloyu satın alan Wanda ekibinden Ercan Görücüoğlu turnuva kapsamında böylesi değerli bir etkinliğin içinde oldukları için çok mutlu olduklarını söyledi.

Alaçatı'da Yarım Ton Balık Denize İade Edildi
Alaçatı'da Yarım Ton Balık Denize İade Edildi
Alaçatı'da Yarım Ton Balık Denize İade Edildi
Alaçatı'da Yarım Ton Balık Denize İade Edildi

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Alaçatı'da Yarım Ton Balık Denize İade Edildi - Son Dakika


Son Dakika

Eski Galatasaraylı Kevin Grosskreutz, Survivor'a gidiyor Hayat kurtaracak buluş! Koronavirüs hastalarının ölümüne yol açan sitokin fırtınasının gizemi çözüldü Ermenistan ordusunun savaş durumundaki içler acısı hali görüntülere yansıdı Ukrayna ordusu, 5 Türk yapımı SİHA almayı planlıyor Prof. Dr. Bilal Eryılmaz koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti Son Dakika: Türkiye'de 26 Kasım günü koronavirüs nedeniyle 174 kişi vefat etti, 29 bin 132 yeni vaka tespit edildi Tartışmalı Astrazeneca-Oxford aşısıyla ilgili bomba itiraf: Hata yaptık İBB Başkanı İmamoğlu kendisini yuhalayan taksicilerin üzerine yürüdü